Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

3 nejútulnější lyžařské vesnice v Alpách, o nichž jste ještě neslyšela

K zimě zkrátka lyžování patří a podmínky k němu jsou i na českých horách teď víc než ideální. A co teprve v Alpách. V některých horských městečkách ve Švýcarsku a Rakousku jako by se zastavil čas a stále působí svým pohádkovým kouzlem. A i přesto (nebo snad právě proto), že je v těchto místech takový klid a ocitnete se naprosto mimo civilizaci, jsou tam podmínky k lyžování a dalším zimním sportům naprosto ideální.

Eliška Vrbová | 7. 01. 2017

Priesteregg, Rakousko

Malinká vesnička v Leogangu blízko Salcburku je přesně ten typ místa, o němž se dozvíte pouze z povídání. Je schovaná tak dobře, že až do roku 2009, než zde manželé Oberlanderovi postavili celkem šestnáct horských chat z 200 let starého dřeva a ručně vyráběných šindel na střeše, o ní nikdo nevěděl. Chaty navenek vypadají sice venkovsky a prostě, ale uvnitř se ukrývá opravdový luxus - kamna, ve kterých se topí dřevem, vana s výhledem na krb nebo ručně utkané povlečení. Tou nejluxusnější chatou je pak Willy Bogner Chalet navržená ve spolupráci s alpskou módní značkou. Její součástí je i finská sauna a pára, bazén a 3D obrazovka. Skiareál Leogang Saalbach-Hinterglemm se nachází nedaleko, nikdo vám však nebude vyčítat ani to, když se usadíte u krbu s nějakým dobrým čtením a šálkem horkého čaje.

priesteregg willy bogner chalet exterior view pool

Saas-Fee, Švýcarsko

Tahle vesnice bez aut připomíná Zermatt před padesáti lety, ještě než se stal tolik populárním. I přestože vysoká nadmořská výška tohoto místa zaručuje jednu z nejdelších lyžařských sezón v Alpách, čekání ve frontě na lanovku či vlek je zde velmi ojedinělé. Je to zřejmě proto, že většina místních sjezdovek je mírná a příznivá pro začátečníky, a najde se tu mnoho takových lyžařů, kteří si stejně jako ježdění užívají i dlouhé obědy na slunných terasách. Pokud jste spíše příznivkyní běžkování, přijdete si zde také na své. V údolí Saas na vás čeká až 25 kilometrů tras a kdo je v srdci stále dítětem, může si sjet kilometr dlouhou sáňkařskou dráhu. Ve městečku samotném se pak nachází luxusní horský hotel The Capra, kde na vás z každého z 24 pokojů dýchá estetika Ralpha Laurena a hosté tohoto hotelu mají dokonce svou vlastní soukromou lanovku.

Saas Fee night 2364044a large

Stuben am Arlberg, Rakousko

Dalo by se říct, že toto místo je s průměrně dvanácti metry každoročně napadlého sněhu hlavním městem „prašanu“ v lyžařském regionu Arlberg. I přesto je Stuben spíše tajemstvím místních, hlavně kvůli jeho známějšímu sousedovi St. Antonu. To se ale brzy změní, všech pět arlberských lyžařských středisek bude totiž poprvé spojeno jednou obrovskou sítí vleků a lanovek. Stuben je pak tím nejmenším z nich, se svými něco málo přes sto obyvateli bylo původně založeno ve čtrnáctém století jako přístřeší pro cestovatele a obchodníky a dnes se stále pyšní svou nefalšovanou alpskou pohostinností. Kromě toho se zde také narodil Hannes Schneider, průkopník moderního lyžařského stylu a zakladatel první lyžařské školy v Arlbergu.

stuben am arlberg vorarlberg 23lfx

Souvislející články

Zábava

<span>KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara</span>

KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara

Zábava

<span>6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti</span>

6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti

Zábava

<span>KVÍZ: Poznejte český film jen podle jedné fotky</span>

KVÍZ: Poznejte český film jen podle jedné fotky

Zábava

<span>Dubnový úplněk podle čísel a hvězd: Den ovládnou vášně a intenzita, nebuďte konfliktní a zbytečně neriskujte</span>

Dubnový úplněk podle čísel a hvězd: Den ovládnou vášně a intenzita, nebuďte konfliktní a zbytečně neriskujte