Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

3 rozdíly mezi špatnou a skvělou letní party

Plavky, sluneční brýle, ale i naplněné piknikové koše a naložené maso. To všechno je symbolem léta a party pod širým nebem. Na co ale při její organizaci nezapomenout, aby si ji všichni pamatovali i na podzim? Tady jsou tři zaručené rady!

Redakce Marianne | 21. 06. 2016

1. Obhlédněte si místo předem

Chcete udělat party u sebe na zahradě, nebo raději zvolíte nějaký park? V obou případech se běžte na místo podívat alespoň chvíli předtím, sesbírejte odpadky, které tam zbyly z předešlé noci, vymyslete rozmístění dek, polštářů, lavic. Přece nechcete, aby si hosté z party odnesli místo vzpomínek jen fleky od země na kalhotách.

2. Nachlaďte nápoje

K létu patří osvěžující studené drinky. Myslete na to alespoň den předem a dejte je pořádně vychladit a vyrobit led. Na akci to přeneste v termotaškách, abyste po pár hodinách neměli místo vína svařák. Výběr pití je celkově kapitola sama pro sebe. Volte takové nápoje, které budou mít méně alkoholu a budou se jednoduše připravovat. Naším zaručeným tipem jsou třeba předmíchané koktejly od Avanti – hořkosladký Spritz nebo Hugo s chutí máty a bezinky.

3. Servírujte jídlo, které bude jednoduché sníst

Guláš se šesti umíte sice nejlépe na světě, ale dokážete si představit, jak ho jíte schoulená na dece a s každým soustem vás jímá strach, aby omáčka neskončila na šatech? Připravte proto občerstvení, které půjde jíst po malých soustech, nejlépe jen vidličkou nebo rukou. I grilované klobásky je dobré hned nakrájet a nechat všechny, aby si postupně brali. Konverzace tak nezačne váznout pod nánosem plných talířů.