Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 seriálů, které hýbou světem

Prázdniny jsou v plném proudu, a to znamená jediné! Klasické televizní stanice nabízí reprízy seriálů, které jsme viděli nejméně stokrát. Pokud si už po sto prvé nechcete zpívat písničku Do naší hospůdky, pak je nejvyšší čas vsadit na zahraniční seriálové lahůdky.

Letošní léto je teplotně nestabilní, a tak se najdou dny, kdy za nepříznivého počasí můžeme bez výčitek sledovat seriály. Zatímco letní nabídka českých televizních stanic staví na opakování starých seriálů a pořadů, zahraniční streamovací služby jedou na plné obrátky. Je libo seriál, který mapujeme královskou rodinu? Nebo raději dáte přednost příběhu dvou mileniálů?

KORUNA

Britská královská rodina se těší velké popularitě, a tak bylo jenom otázkou času, kdy vznikne seriál na motivy moderní britské historie. Scenárista Peter Morgan se tématu britské monarchie chopil úctyhodným způsobem, a tak světlo světa spatřil seriál s názvem Koruna. Nečekejte idealistický pohled na královskou rodinu, naopak se připravte na politické boje i vztahové zápletky, které britskou monarchii konstantně doprovázejí. Seriál má prozatím tři řady, ale aktuálně se chystá pokračovaní, ve kterém se objeví princezna Diana či Margaret Thatcherová. Samotnou třešničkou na tomto seriálovém dortu je fakt, že znělku složil uznávaný skladatel Hans Zimmer.

MRS. AMERICA

Pro někoho příliš feministický seriál, pro jiného seriálová bomba roku! Seriál Mrs. America jednoduše budí pozdvižení, a tak záleží jenom na vás, jaké seriálové preference máte. Děj seriálu nahlíží do sedmdesátých let minulého století a vypráví skutečný příběh boje za schválení dodatku k Ústavě Spojených států amerických o stejných právech bez ohledu na pohlaví. Pokud se chcete dozvědět více o feministickém hnutí v Americe, a zároveň milujete herečku Cate Blanchettovou, pak si seriál Mrs. America rozhodně zamilujete. 

NORMÁLNÍ LIDÉ

Když irská spisovatelka Sally Rooneyová vydala knihu Normal People, možná ani netušila, jaký poprask způsobí. Knížku si zamilovali nejen čtenáři, ale i kritici, kteří devětadvacetiletou Sally Rooneyovou označili za jednu z nejslibnějších spisovatelek. I když v češtině kniha doposud nevyšla, čeští diváci se mohou podívat alespoň na její seriálovou adaptaci. Seriál Normální lidé mapuje vztah Marianne Sheridanové (Daisy Edgar-Jonesová) a Connella Waldrona (Paul Mescal), dvou mladých lidí, kteří se teprve přetváří v dospělé bytosti. Nečekejte žádnou navoněnou love story, naopak se připravte na hlubokou sondu do duší mileniálů. 

LITTLE FIRES EVERYWHERE

Patříte mezi fanoušky seriálu Sedmilhářky? Pak si nenechte ujít Little Fires Everywhere! Seriál vznikl na základě stejnojmenné knižní předlohy od spisovatelky Celeste Ng a ukazuje, že tajemství mají i rodiny, které na první pohled vypadají bezchybně. Hlavních rolí se ujaly herečky Reese Witherspoonová a Kerry Washingtonová, kterou můžete znát například ze seriálu Skandál nebo Euphoria. 

NEORTODOXNÍ

Pohled do náboženských komunit je pokaždé zajímavý a divácky velmi atraktivní. To věděli i tvůrci seriálu Neortodoxní, kteří se zaměřili na komunitu satmarských chasidů žijících v Brooklynu. Hlavní hrdinkou seriálu je mladá Esther, se kterou se chce manžel rozvést kvůli tomu, že se jí nedaří otěhotnět. Po nepříjemném rozhovoru Esther utíká do Berlína, kde si následně užívá všechno, co do té doby nesměla. Nečekejte od seriálu rozbor chasidské komunity, naopak seriál vnímejte jako vhled do života ženy, která alespoň částečně chce bojovat proti předurčené budoucnosti. 

Milujete seriály? Zavzpomínejte s námi na 20 nejlepších seriálů z 90. let

Titulka

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl