Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 tipů, jak si efektivně zabalit oblečení na cesty

Dovolenou máte zařízenou, naplánovanou a zbývá už jen sbalit kufry a vyrazit! Teď ale přichází otázka, co s sebou. Máme pro vás pět rad, jak si na dovolenou zabalit tak, aby vám nic nechybělo.

Eliška Vrbová | 26. 05. 2018

1. Náplanujte si outfity

Spontánnost je někdy skvělá, ale nemá smysl si s sebou zabalit novou sukni, pokud k ní nemáte vhodný top. Když si dopředu naplánujete outfity, strávíte mnohem méně času v hotelovém pokoji s ručníkem na hlavě přemýšlením, co si vzít na sebe z těch pár věcí, co máte s sebou. Přijdete také na to, že si nemusíte brát na každý den jiné boty nebo třikrát více kalhot než na kolik dní skutečně jedete. Proč vlastně tohle děláme?

2. Napište si seznam

Ideálně s tím začněte týden před tím, než pojedete pryč. Zahrňte do seznamu úplně všechno, i ty největší drobnosti, jako třeba špunty do uší nebo kartáček na zuby. Napište tam vše kromě oblečení. Věci na seznam dopisujte podle toho, jak je v průběhu dne budete používat. Není totiž nic snazšího než zapomenout, jak důležitý je třeba kartáč na vlasy, když na vás už venku čeká odvoz.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

3. Všechno srolujte

Když se podíváte na Instagram, všechny fotky otevřených kufrů vypadají podobně - přehledně srovnané oblečení a stále hodně místa. To možná hezky vypadá, ale v praxi to takhle nefunguje. Ve skutečnosti je ideální všechno oblečení srolovat do malých ruliček. Nejen, že si tak vytvoříte spoustu místa na další věci, ale také nebudete vůbec potřebovat žehličku. Jen to vyzkoušejte.

4. Dejte přednost univerzálním kouskům

Tak například bílá košile je perfektním příkladem kousku, který můžete vzít ke všemu. Rozepnutou ji můžete obléct jako přehoz k plavkám na pláž přes den, k džínovým šortkám nebo riflím se vám bude hodit zase večer. A pokud zafouká, oceníte ji i jako další vrstvu přes maxi šaty.

5. Šaty, šaty, šaty

Kousek oblečení, který je vlastně celým outfitem najednou, je vůbec to nejlepší, co si na cesty můžete zabalit. Přes plavky, do města, na večeři, na cestu do autobusu či letadla, ... Šaty se vám budou hodit všude!