Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

7 filmů, díky nimž začnete přemýšlet nad dovolenou

Dobrý film dělají nejen Oskara hodné herecké výkony a působivé repliky postav, ale také by neměla chybět úžasná scenérie. To pro těchto sedm filmů rozhodně platí, a pokud máte chuť někam vyrazit, ať už do tepla či zimy, nevíme o lepší inspiraci.

Eliška Vrbová | 16. 01. 2017

Ztraceno v překladu

Kde: Tokio, Japonsko

Když vyšla tato klasika, kterou režírovala Sofia Coppola, Tokio ještě nebylo tak populárním turistickým lákadlem, jakým je dnes. Právě možná díky filmu Ztraceno v překladu, tam začali západní turisté více a více mířit, i přesto, že pravděpodobnost setkání v hotelu s cool americkým hercem podobným Billu Murraymu je dost malá. Naopak šance, že uvidíte rozrůstající se tokijské panorama a zazáříte v japonském karaoke baru, je pořád vysoká.

1020 2 copy copy copy copy copy copy

Hříšný tanec

Kde: Virginia, USA

Kellermanův family-friendly resort, kam Baby se sestrou a rodiči jede na dovolenou, je ve skutečnosti The Mountain Lake Lodge ve Virginii. Hotel stále funguje, takže jestli si chcete vyjet za oceán na romantickou dovolenou a přitom se cítit jako v Hříšném tanci, zejména při koupání v jezeru, ta možnost zde je.

1020 1 copy copy copy copy copy

Mamma Mia!

Kde: Skopelos, Řecko

Když Amanda Seyfried v roli Sophie přijede na ostrov svojí matky (Meryl Streep), aby se vdala a zároveň našla svého otce, je celkem těžké se stále soustředit pouze na příběh, když je celá okolní scenerie tak nádherná. Skalnaté pobřeží, idylické kamenné domky a úžasné západy slunce. Kdy můžeme přijet a zůstat tam napořád?

1020 copy copy copy copy copy copy

Sex ve městě 2

Kde: Abú Dhabí

Arabská tržiště, večeře za měsíčního svitu a nekonečný luxus. Do Abú Dhabí s kamarádkami bychom vyrazily hned a s těmi oblíbenými ze Sexu ve městě obzvlášť. Proslýchá se, že by snad nemělo trvat dlouho a nějaký ten příběh ještě s Carrie, Charlotte, Mirandou a Samanthou prožijeme ve třetím filmovém pokračování.

20161129 211653

V Bruggách

Kde: Bruggy, Belgie

Toto krimi drama ukazuje, jak je belgické městečko Bruggy idylické. Věž Belfried, kýčovitě hezké domy a mnoho restaurací a hospod – perfektní místo pro prodloužený víkend, kterých nás v tomto roce naštěstí čeká mnoho.

1020 3 copy copy copy

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

Kde: Londýn a Rakousko

Bridget se rozhodně nenarodila jako nejlepší lyžařka a navíc si v Alpách prožije strach z toho, že je těhotná, ale navzdory tomu vypadají hory i hotelový pokoj zkrátka skvěle a my bychom i do takového sněhového počasí jeli hned. Ideálně i Colinem Firthem.

1020 4 copy copy copy

Prázdniny

Kde: Los Angeles, USA a Surrey, Velká Británie

Ve filmu Prázdniny s Kate Winslet a Cameron Diaz v hlavních rolích, můžete prožít hned dvě dovolené najednou. Jednu společně s Iris v luxusním, moderními technologiemi vybaveném domě s bazénem v Los Angeles a druhou v romanticky zasněženém anglickém domku nedaleko od Londýna.

1020 5 copy

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace