Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zavzpomínejte si s námi na populární české kriminálky

Info ikona
kriminálky

Českých kriminálek existuje opravdu velké množství. Stávají se přitom čím dál tím více oblíbenými. Pokud také začínáte propadat zločineckým příběhům, ale nevíte, jakým seriálem na toto téma začít, máme pro vás několik doporučení.

Tereza Čaladi | 16. 09. 2023

V posledních letech se stávají kriminální seriály stále více oblíbenými. A nejenom ony, ale sledování či poslouchání příběhů o zločinech celkově. Velmi oblíbeným se stal například fenomén true crime, neboli žánr pracující s rekonstrukcí opravdového zločinu. Důkazem toho je vysoká míra poslechovosti českých podcastů na toto téma – například Opravdové zločiny či České podsvětí, ale i vysoká míra sledovanosti seriálů na Netflixu, které se tím zabývají, z těch nedávných lze zmínit například seriál Dahmer (česky Monstrum) o americkém sériovém vrahovi Jeffrey Dahmerovi. Oblíbené jsou ovšem i fiktivní kriminálky.

Čeští kinematografičtí tvůrci jsou nadaní na zpracovávání mnoha žánrů. Význační jsou zejména tvorbou komedií, jako jsou například Pelíšky či Román pro ženy, z nichž si každý pamatuje jisté ikonické hlášky. Jsou ovšem autory i několika populárních kriminálních seriálů. V některých z nich se přitom snoubí vyšetřování, stejně tak ale i klasický český humor, krásně to je vidět například v Četnických humoreskách.

Českých kriminálních seriálů ovšem vyšlo opravdu velké množství, a proto když se do nich někdo chce nyní pustit, může mít problém s výběrem takového, který mu bude vyhovovat. My pro vás v naší galerii tak vybrali 10 populárních českých kriminálek, které jednoznačně stojí za doporučení. Najdete mezi nimi ty skvostné starší, i ty novější.

10 populárních českých kriminálek
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku