Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

České seriály, které ovládnou podzimní televizní obrazovku

Dlouhé podzimní večery nám vrásky nedělají! Nálož nových televizních seriálů totiž zaručuje, že se rozhodně nudit nebudeme.

Na podzim můžeme nahlížet dvěma způsoby! Buď jako na propršené období, během kterého se dny zkracují a tma prostupuje našimi životy. Nebo jako na část roku, kdy můžeme bez výčitek sledovat televizní seriály. My si vybrali druhou optiku. Přinášíme vám výběr nejzajímavějších seriálů, které letos na podzim ovládnou vaše televizní obrazovky.

Případy 1. oddělení

Zatímco vloni jsme propadli seriálu Devadesátky, v letošním roce se můžeme těšit na třetí řadu seriálu Případy 1. oddělení. Po šesti letech se „stará parta“ vrací do hry a pouští se do vyšetřování třinácti nových kauz, které jsou inspirované skutečnými policejními případy. Těšit se můžeme nejen na známé vyšetřovatele v čele s Ondřejem Vetchým, ale také na nové tváře, tedy Barboru Bočkovou a Juraje Loje. „Nepopisujeme, neodhalujeme do detailu všechny postupy kriminalistů, aby seriál nedával návod potenciálním pachatelům. Když ale víte, že jsou to skutečné případy, když vidíte, jaké hrůzy jsou si lidi schopní navzájem dělat, tak je to šokující a lezou vám oči z důlků. Třeba, když při rekonstrukcích naprosto neosobně a cynicky popisují, jak tu, kterou vraždu provedli. Někdy u toho mají dokonce pocit, že jsou vlastně dobří, výjimeční. Ztráta lidského rozměru a lidské sounáležitosti je neuvěřitelná,“ řekl pro ČT Ondřej Vetchý, představitel Tomáše Kozáka.

O mě se neboj

Dočkat se nemůžeme ani nového seriálu, za kterým stojí režisér Biser A. Arichtev. O mě se neboj sleduje život matky dvou děti, která prochází rozvodovým řízením. Nečekejte ale žádné velké drama, tvůrci slibují, že jde o romanticko-komediální seriál plný situací, které dennodenně zažívá každý z nás. Zajímavostí je, že seriál se natáčel v reálném prostředí bez využití ateliérů, což se podle režiséra Bisera A. Arichteva výrazně promítá na jeho atmosféře. A na jaké další hvězdy se v seriálu můžete těšit? Kromě hlavní hrdinky Veroniky Arichtevy si v seriálu zahrál také Václav Matějovský, Lukáš Příkazký, Roman Vojtek, Ivana Jirešová nebo Patricie Pagáčová.

Případy mimořádné Marty

Zdá se, že s Martou se nudit nebudeme! Tato osobitá a velmi inteligentní žena (Tatiana Dyková) má totiž zajímavý dar – ráda zasahuje do věcí a neotřelým způsobem je posouvá kupředu. Jejího umu si dokonce všimne i policejní náčelnice Klára Hořavová, která Martě nabídne pozici konzultantky na oddělení vražd. Asi vás nepřekvapí, že Marta na nabídku kývne a s vervou se pustí do práce. V seriálu se objeví také Roman Zach, Matěj Hádek, Jan Novotný nebo Táňa Malíková.

Pan profesor

Už vloni jsme se zadívali na seriál Pan profesor, který mapoval život nekonvenčního středoškolského učitele Marka (Vojtěch Dyk) a jeho kolegyně Karolíny (Beáta Kaňoková). Jenže zatímco v první sérii kolem sebe tato dvojice opatrně našlapovala, v druhé řadě je už můžeme oficiálně nazvat partnery. Dokáže se ale Marek vzdát svého statusu svobodného mládence? A má pro Karolínu nový vztah vůbec perspektivu? Nejen to zjistíme v druhé řadě seriálu Pan profesor.

Info ikona
Pan profesor

Pozadí událostí

Jitka Čvančarová, Petra Hřebíčková, Martha Issová, Katarina Kubošiová, Jiří Havelka, Petr Ostrouchov či Luboš Veselý! Takové je obsazení čtyřdílné minisérie Pozadí událostí, která vznikla pod režisérskou taktovkou Jana Hřebejka. Minisérie si bere pod drobnohled současné postavení mužů a žen ve společnosti a měnící se společenské role. To vše na univerzitní půdě v Olomouci.

Pálava

Líbil se vám seriál Vinaři? Pokud ano, pak pro vás máme dobrou zprávu! Na podzim se můžete těšit na jeho volné pokračování, které ponese název Pálava. Ve dvanáctidílném seriálu se přenesete na Moravu, kde víno teče proudem. Seriál Pálava se točí okolo party kamarádů, která každých pět let vyráží na Pálavu a vzpomíná na staré dobré vysokoškolské časy. Tentokrát se ale namísto plánovaných dvou dnů zdrží na neurčito. V hlavních rolích se představí Michal Isteník, Patrik Děrgel, Pavla Dostálová, Jiří Panzner a Denisa Nesvačilová.

Hořký svět

Máte chuť na seriál z pivovarského prostředí? Máte ho mít! Díky seriálu Hořký svět můžete nahlédnout do světa Štěpána Berky (Matouš Ruml), který se snaží rozjet rodinný minipivovar. Jak už to tak ale bývá, podnikání není jednoduché a přináší více výzev, než Štěpán čekal. Jednou z výzev je například Štěpánova matka (Eva Holubová), která se pokouší polovinu pivovaru prodat. Dokáže Štěpán s pomocí ztroskotaného sládka Bolka (Bolek Polívka) pivovar udržet při životě? A jaké rodinné tajemství pivovar ukrývá?

Mohlo by se vám líbit

Zavzpomínejte s námi na dvacet nejlepších seriálů z 90. let

Trocha nostalgie nikdy neuškodí.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?

Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?

Zábava
Horoskop od 27. května: Ryby mají vyhledat samotu, Váhy přehodnotit záměr

Horoskop od 27. května: Ryby mají vyhledat samotu, Váhy přehodnotit záměr

Zábava
Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Zábava
Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách