Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Deník princezny 3 oficiálně potvrzen! Na co se v něm můžete těšit?

Také už vám chyběla Genovie a říkali jste si, jak se daří její královně Mie Thermopolis? Pak jsme na tom stejně. A teď se to dozvíme, protože Deník princezny se vrací.

Tereza Čaladi | 29. 11. 2022

Je neuvěřitelné, že od doby, kdy jsme viděli Anne Hathaway v její první větší roli v Deníku princezny, uplynulo již více jak 20 let. A mnoho se od té doby změnilo. Včetně vývoje její kariéry. Tento snímek ji odstartoval a poté jsme ji mohli vidět v dalších velkých rolí jako například v Zakleté Elle, filmu Ďábel nosí Pradu, Jeden den, Stážista či Deník princezny 2. Co ovšem zůstává, je láska k tomuto komediálnímu odlehčenému příběhu a pohádkové atmosféře. Předtím, než se na něj ale podíváme blíže, si připomeňme, o čem byly první dva díly. Přeci jen je to už nějaký pátek, co vyšly.

V úplně prvním Deníku princezny z roku 2001 Mia Thermopolis zjistila, že její otec byl korunním princem a že ona je dědičkou královského trůnu malé evropské (vymyšlené) země Genovie. Což byl pro stydlivou a roztržitou středoškolačku s divokými kudrnatými vlasy docela šok. Z toho důvodu dostala nějaký čas na rozmyšlenou, zda svou roli princezny přijme. Přitom souhlasila, že během této doby bude navštěvovat lekce vhodného chování hodného pro členku královské rodiny. Při nich se sblížila se svou babičkou Clarissou, která v té době působila jako genovijská královna. Ano, tady začíná ta zábava – také si pamatujete na tu scénu, kdy spadla z židle, když se učila správně sedět; došlo k její proměně; nebo když se s babičkou vymlouvaly společně z pokuty? Nakonec přijala svůj nárok na trůn a skutečně se stala princeznou.

V druhém díle, který vyšel v roce 2004, je Mie 21 let, právě ukončila své studium diplomacie a politologie a vydala se do Genovie, kde se pořádá u příležitosti jejích narozenin ples, na kterém je uvedena jako oficiální nástupkyně trůnu, který má zanedlouho převzít. Objeví se však nečekaný problém – vikomt Mabrey chce získal trůn pro svou rodinu, a tak připomene parlamentu dávno zapomenutý, i když stále platný, zákon, podle kterého musí být královna vdaná. Pokud se tedy Mia chce stát královnou, získává 30 dní na nalezení manžela. Okouzlí ji ale samozřejmě její nepřítel – Nicholas Devereux, což je synovec zmíněného vikomta stojícím za všemi trablemi. Tihle dva se do sebe ale přeci jen zamilují. Film končí tím, že Mia najde způsob, jak změnit zákon, aby se nemusela vdávat kvůli tomu, aby se mohla stát královnou, a místo toho se mohla vdát z lásky, až bude připravená. Nicholas se vzdá honby za její korunou a místo toho ji podporuje v její nové roli.

Mohlo by se vám líbit

Překvapivý fakt o filmu Deník princezny

Je to až k neuvěření, že film, který Anne Hathaway nastartoval hvězdnou kariéru, je už 17 let starý! Nyní se o něm objevil zajímavý fakt a fanoušci se nestačí divit.
marianne.cz

Co zatím víme

Tento příběh nás tak zanechává s mnoha nezodpovězenými otázkami: Jak se Mie daří jako královně? Je pořád s Nicholasem? Vzali se? Je stále nejlepší kamarádkou s Lilly? O čem tedy bude třetí díl a koho v něm uvidíme?

Pokračování Deníku princezny se poprvé začalo diskutovat v roce 2016, kdy režisér prvních dvou dílů, Garry Marshall, který je známý zejména svou prací na filmu Pretty Woman, mluvil s Disney o Deníku princezny 3. Bohužel zanedlouho poté zemřel a toto téma tak bylo odloženo. V roce 2019 byla diskuze znovu otevřena, když Anne Hathaway řekla Andymu Cohenovi v pořadu Watch What Happens Live, že existuje scénář pro třetí film. Ten psala Aadrita Mukerji, mezi jejíž zásluhy patří například Supergirl či Quantum Leap. Pokračování se stalo oficiálním ale až letos, když společnost Disney 15. listopadu potvrdila, že má na Deník princezny 3 smlouvu, o čemž informoval The Hollywood Reporter.

Vzhledem k tomu, že snímek byl teprve ohlášen, tak na všechny výše zmíněné otázky zatím bohužel nemáme odpověď. Řekneme vám ale, co zatím víme.

  • Snímek bude pokračováním děje, ne takzvaným rebootem, neboli filmem s úplně novou dějovou nití. Ta červená, kterou očekáváme, se tu udrží.

  • Anne Hathaway zatím není oficiálně potvrzena, ale v minulosti mluvila o tom, že by se do této role ráda vrátila. V posledním rozhovoru letos v říjnu pro Entertainment Tonight řekla, že by byla pro, kdyby tu ta příležitost byla.

  • U Julie Andrews, která ztvárnila královnu Clarissu, si nejsme jejím zapojením v pokračováním tak jisti. V roce 2020 v rozhovoru s The Talk byla ještě pro. Ale poté, co obdržela cenu AFI Life Achievement Award letos v červnu, řekla: „Myslím, že by bylo příliš pozdě na to, abych to udělala teď. Je to krásná myšlenka, ale nemyslím si, že by to bylo možné.“ Tady naše obavy tak stoupají. Julie Andrews je přeci jen 87 let, tudíž jí rozumíme. Ale když zvládla namluvit Lady Whistledown pro Bridgetonovi, věříme, že by zvládla i toto! Tedy lépe – pevně v to doufáme, jelikož bez ní by to nebylo ono.

  • Představitelé Lilly (nejlepší kamarádka Miy) a Nicholase (výše zmíněný sok/přítel z posledního dílu) v roce 2016 řekli, že by pro pokračování také byli. Doufejme tedy, že jejich zájem stále trvá.

  • Dobrou zprávou na závěr, kterou víme jistě, je, že produkce zůstane stejná. Jako u prvních dvou dílů, i tady ji bude mít na starosti Debra Martin Chase.

Teď už zbývá jen nachystat si korunky a těšit se, co přijde!

Mohlo by se vám líbit

Nový český snímek a návrat Lásky nebeské aneb Vánoční filmy roku 2022

Je tu první advent a to si žádá navození vánoční atmosféry. K té kromě cukroví a svařáku zaručeně patří i pohoda u televize. A letos si na ní můžete pustit hned několik skvělých vánočních novinek.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?