Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nový český snímek a návrat Lásky nebeské aneb Vánoční filmy roku 2022

Je tu první advent a to si žádá navození vánoční atmosféry. K té kromě cukroví a svařáku zaručeně patří i pohoda u televize. A letos si na ní můžete pustit hned několik skvělých vánočních novinek.

Tereza Čaladi | 27. 11. 2022

Jeden z důvodů, proč se všichni těší na Vánoce, je ten, že se mohou zachumlat pod deku a sledovat filmy se sváteční tématikou, aniž by je někdo soudil. Pouští si tak klasiky jako Lásku nebeskou, Prázdniny nebo Sám doma. Ale co takhle na tento seznam přidat ještě několik nových snímků? My pro vás máme pár doporučení.

Vánoce na spadnutí

Po delší době můžete vidět Lindsay Lohan v hlavní roli! A pokud vám toto k nalákání na snímek nestačí, pak to možná zařídí jeho děj. Jedná se totiž o klasickou vánoční oddechovku o dědičce resortu v Aspenu, která má těsně před Vánoci nehodu na lyžích, po níž utrpí ztrátu paměti. Naštěstí velmi pohledný majitel chaty a jeho dcera jsou ochotni se o ni postarat a naučit ji pravý význam dovolené.

Vánoce s tebou

Stejně jako Lohan, tak i Freddie Prinze Jr., který se proslavil již v 90. letech ve snímku Taková normální holka, je po delší době zpět s vánočním filmem. Příběh vypráví o popové hvězdě jménem Angelina (Aimee Garcia), která se snaží vytvořit vánoční hit. Při hledání inspirace k jeho napsání se rozhodne překvapit svou mladou fanynku a při této příležitosti najde nejenom inspiraci, ale i lásku.

Vánoční příběh

I na české scéně se (kromě nových pohádek) letos objeví i nový vánoční snímek. Jeho děj se odehrává na Štědrý den a vypráví příběhy několika rodin. Těšit se v něm můžete na Jiřího Lábuse, Jiřinu Bohdalovou, Karla Rodena, Oldřicha Kaisera,Vladimíra Polívku, Janu Plodkovou a další.

Spirited

Muzikálová verze Vánoční koledy, kterou sepsal Charles Dickense v roce 1843, vypráví o duchovi vánočních dárků (Will Ferrel), který se snaží přesvědčit jednoho mrzutého člověka (Ryana Reynoldse) o vánočním kouzlu. Vidět Willa Ferella v podobné roli, kterou hrál před téměř 20 lety, když hrál Vánočního skřítka, se rozhodně vyplatí!

Hotel for the Holidays

Ani Vánocům se milostný trojúhelník nevyhýbá. Tentokrát se v něm ocitne manažerka luxusního hotelu, kterou ztvárnila hvězda Riverdale Madelaine Petsch, během zimních slavnostní. Bude si totiž muset vybrat mezi šéfkuchařem, se kterým jsou dlouhodobě dobří přátelé a on nyní pociťuje něco víc, a hostem, který je shodou okolností členem královské rodiny. Kdo to tedy bude?

Láska Nebeská speciál

Na závěr pro vás máme třešničku na dortu v podobě návratu Lásky Nebeské. Nejedná se bohužel o druhý díl, jak bychom si všichni přáli, ale o speciál k výročí 20 let od vydání snímku. Sejdou se jeho hlavní herci, aby si zavzpomínali na dobu, kdy byl film natáčen. Možná v něm tak zjistíte, co jste doposud nevěděli. Především ale opět uvidíte Hugh Granta, Lauru Linney, Emmu Thompson, Billa Nigha a Thomase Brodie-Sangstera.

Mohlo by se vám líbit

Sváteční lenošení. Tady jsou tipy na pohodlné outfity ideální ke sledování pohádek

Ačkoliv jsme zastánci toho se na Štědrý večer a další sváteční setkávání s rodinou a přáteli krásně obléct a nalíčit, pak jsou o svátcích momenty, kdy se vůbec nic nestane, když je strávíte v pyžamu, huňatém svetru nebo jiném domácím oděvu. Proč ale i takové outfity nepojmout stylově? Máme tipy na oblečení, u něhož nemusíte dělat kompromisy mezi pohodlím a stylem.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce