Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 27. listopadu: Vodnáři mají začít od začátku, Váhy hledat cestu

Je tu další týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 27. listopadu nabídne možnost pochopit, že temné a obtížné je v životě stejně důležité jako světlé a snadné. Dostane se nám příležitost spatřit nové souvislosti a díky tomu vnímat události, které se nám dějí, v jiném světle. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na něž bude dobré zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 27. 11. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)   

Občas má každý z nás potřebu stáhnout se do sebe. Je to zdravé pro duši a mnohdy překvapivě objevné pro mysl. V samotě cítíme přítomnost sebe sama mnohem intenzivněji než za běžných okolností a dostává se nám možnost najít své vnitřní světlo. Je to i vaše aktuální téma. Nebraňte se samotě, nejde o osamělost. Samota přináší odpovědi, je velmi pozitivní. Samotu si – na rozdíl od osamělosti – vybíráme. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Umím být sama, nebo mám neustálou potřebu přítomnosti někoho dalšího? Co mě k tomu případně vede?
 • Odpověď na jakou otázku momentálně hledám?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Svět není černobílý, přesto častokrát inklinujeme k černobílému vidění. Hodnotíme, porovnáváme, soudíme a odsuzujeme. Vnímáme záležitosti jako lepší či horší, užitečné a neužitečné a zapomínáme na to, že každá bytost je originální. Co je pro jednoho hloupé, může jiný vnímat jako inspirativní. Posuzování je i vaše aktuální téma. Přijměte skutečnost, že nic není dobré nebo špatné. Existují jen následky. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy jsem někoho odsoudila, ať už v souvislosti s názorem, rozhodnutím nebo činem?
 • Zažila jsem naopak já nepříjemný pocit v souvislosti s hodnocením (souzením) mé osoby? Jak jsem se k situaci postavila?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Mysl je často plná vzpomínek na minulost a představ o budoucnosti, přítomnost jí však uniká. Pokud si to dlouhodobě neuvědomujeme, můžeme fungovat v určité otupělosti, být zmatení a nejednat v souladu se svou podstatou. Je to i vaše aktuální téma. Strhněte závoj z očí, který vám brání vidět svět ve všech jeho barvách. Naučte se odkládat myšlenky a osvojte si umění všímavosti. Žijte přítomností, protože pouze ta skutečně existuje. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Čím se ve své mysli momentálně nejčastěji zabývám?
 • Umím si užít přítomný okamžik, nezatížená minulostí, bez myšlenek na budoucnost?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Věrnost je často nesprávně nebo spíš neúplně chápána. V souvislosti s ní si obvykle představíme výhradně věrnost partnerskou, ta ale zdaleka nepokryje celou velikost toho, co věrnost jako taková znamená. Zdaleka nejdůležitější je totiž věrnost sobě – ta jediná má skutečný smysl. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že právě od ní se odvíjí všechno ostatní. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem jednala proti svému nastavení – „byla jsem si nevěrná“?
 • Jaká je má nejvyšší životní hodnota?
Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Přirozený vůdce, nebo hledač pravdy. Odhalte svůj osud podle jména a příjmení

Numerologie vašeho jména vám může pomoci odhalit váš osud a směr, kterým se ubírá váš život. Každé písmeno ve vašem jménu totiž nese číselnou hodnotu a s ní i vibraci, která odhaluje záměr vaší duše v tomto životě. Osudové číslo vám poskytne klíč k pochopení vašeho skutečného potenciálu a životního směru.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Důvěra by měla být nedílnou součástí života, přičemž vůbec nejdůležitější je důvěra v sebe. Znát své možnosti a umět s nimi pracovat, věřit ve svůj potenciál a jít naproti výzvám jsou aspekty, které zajistí spokojený život. Důležitá je však také důvěra v druhé lidi, tu bychom si však neměli plést s důvěřivostí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nepleťte si pojmy a zamyslete se nad tím, kolik důvěry komu dáváte a proč. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Koho ze svého okolí bych označila za důvěryhodného?
 • Čí důvěru jsem naopak už někdy zklamala? Jak se na situaci dívám dnes?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Úspěch je příjemný, mnohdy až opojný – a v tom bývá jeho úskalí. Snadno na něm začneme lpět a o to hůř prožíváme následný sestup. Úspěch je potřeba umět si prožít. Vymačkat z něj všechnu sladkou šťávu, ale v okamžiku, kdy z ovoce zbude jen slupka, bez stop lítosti ho dokázat odložit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte, že všechno má svůj začátek i konec. A nezapomeňte, že čím větší vlna v oceánu přijde, tím větší prohlubeň přinese. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V jaké fázi, jde-li o úspěch, se právě nacházím? A jak se v ní cítím?
 • Jak bych definovala úspěch – co v mém pojetí představuje?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Každý člověk se čas od času ptá po smyslu vlastní existence. Proč tu jsme a jaký je náš úkol? Kam máme dojít a co se stane, pokud selžeme? Cesta duše je tím, nač nelze vědomě přijít. Odpověď ovšem známe – každý člověk ji má k dispozici, není ale snadné dostat se k ní. Cesta vede přes hloubku vlastního nitra, všemi nepřehlednými zatáčkami a temnými zákoutími. Jde také o vaše aktuální téma. Nezapomeňte, že jsou věci, které nevymyslíte, jakkoli inteligentní jste. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Dokážu se sama na sebe napojit a nebát se toho, co uvnitř sebe najdu?
 • Řekla bych o sobě, že jsem intuitivní člověk? Jak se to projevuje?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Život se neustále mění a vyvíjí, zaniká a rodí se… Kdo se křečovitě drží toho, co zná, ustrne na místě, v bodě, kde bude čím dál náročnější udržet se. Cesta dál vede přes uvolnění a přijetí skutečnosti, že nic není trvalé. Ve stálosti neproudí žádná energie, není v ní žádný pohyb. Jde také o vaše současné téma. Neustrňte na místě, neusněte v měkkých peřinách domnělé jistoty. Odpočiňte si, nadechněte se a vydejte se opět na cestu. Život je lepší prožít nežli prospat. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co je mou největší jistotou?
 • Jaký je můj momentální cíl – kam směřuji?
Mohlo by se vám líbit

Neustále si všímáte jednoho čísla. Jedná se o psychologický, nebo spirituální jev?

Když se probudíte, je 7:30. Když dostanete účtenku, platili jste přesně 730. A stejné číslo je i vaším novým číslem popisným. Párkrát to člověk přejde, ale když se to děje často, začíná mu to být podezřelé. My se tomu podívali na kloub a zjistili, jaká jsou možná vysvětlení tohoto jevu.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Lpění na čemkoli přináší jen nepohodlí a neklid. Nedovoluje nám volně se nadechnout a pustit ruce, neumožňuje nám roztáhnout křídla a vzlétnout. Držet se toho, co známe, vzpomínat na věci minulé se sentimentem a touhou vrátit čas neznamená nic než odmítání nových šancí. Je to i vaše aktuální téma. Vyjděte ven z komnaty vzpomínek, pohlédněte na nebe a nadechněte se čerstvého vzduchu. Udělejte to, pokud nechcete, aby vás život míjel. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co ze své minulosti stále nemám zpracované?
 • Jakou výzvu jsem naposledy přijala a jak jsem v té souvislosti daleko?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Pokud člověk důvěřuje intuici, nemůže udělat chybu. Jenomže právě v té důvěře bývá zakopaný pes. Často se bojíme jen tak se pustit a nechat se vést do míst, která neznáme. Je nám zatěžko spolehnout se „jen“ na víru, že se věci mohou dít správně, ačkoli vůbec nejsou logické. Intuice a spoléhání se na ni je i vaše aktuální téma. Nechte se vést důvěrou a nevinností, nikoli skepsí a špatnými zkušenostmi z minula. Dejte životu novou šanci. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kolik prostoru má v mém současném životě intuice? A změnil se v průběhu času můj postoj k ní?
 • Dokážu se někdy na svět dívat očima dítěte?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Život je plný konců a nových začátků a je pouze na nás, jak tuto skutečnost přijmeme. Buď můžeme zoufat a litovat, že něco skončilo, anebo poděkovat a těšit se na vše nové, co přijde. Ať tak nebo jinak, nejspíš není v našich silách jakkoli tuto skutečnost změnit. Konce a nové začátky jsou u vaším tématem pro nadcházející týden. Nezapomeňte na skutečnost, že bez konce nikdy nepůjde začít od začátku. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co momentálně potřebuji ukončit, abych se posunula dál?
 • Za co – přestože už to skončilo – jsem opravdu vděčná?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Pravda je stejně tak subjektivní jako realita. To je dobré uvědomit si kdykoli, kdy máme potřebu někoho o něčem přesvědčovat. Podobné je to s naší realitou a s tím, jakým způsobem ji prožíváme a vnímáme. Je to stejné jako u filmu: jinak ho prožívá herec, odlišně divák a každý má rozdílný pohled na věc. Nadcházející týden vás bude chtít dovést k zamyšlení právě nad tímto tématem. Zachovejte si toleranci, nadhled i odstup. A nezapomeňte, že co člověk, to jiné oči. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Nakolik umím být tolerantní vůči názorům druhých, s nimiž hluboce nesouhlasím?
 • Kdy naposledy mě zaujal cizí pohled na věc, kterou jsem momentálně řešila, a přivedl mě k zajímavému „aha-momentu”?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky