Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Neustále si všímáte jednoho čísla. Jedná se o psychologický, nebo spirituální jev?

Když se probudíte, je 7:30. Když dostanete účtenku, platili jste přesně 730. A stejné číslo je i vaším novým číslem popisným. Párkrát to člověk přejde, ale když se to děje často, začíná mu to být podezřelé. My se tomu podívali na kloub a zjistili, jaká jsou možná vysvětlení tohoto jevu.

Tereza Čaladi | 11. 08. 2023

Metafyzika a ezoterické teorie nemusí být zrovna vaším šálkem kávy, a i přesto vám může připadat opravdu zvláštní, když neustále narážíte na jedno specifické číslo – například právě 730. To, že pro to nemáte žádné logické nebo vědecké vysvětlení, může být totiž frustrující. Člověku tak v hlavě jednoduše začne vyskakovat, proč se to děje a zda je to stále náhoda, nebo zda osud vážně existuje a něco to znamená.

Psychologie versus spiritualita při narážení na jedno specifické číslo

Vaše mysl v tomto jevu hraje nepochybně velmi důležitou roli. Nemuselo by vás vůbec zajímat, že na nějaké číslo neustále narážíte, ale z nějakého důvodu jste si toho všimli.

Z psychologického hlediska existuje hned více vysvětlení. Tím prvním je, že jste si myšlenku, že na toto číslo narážíte, nějakým způsobem vsugerovali do hlavy a teď se na to neustále zaměřujete. Nazývá se to konfirmačním zkreslením, což je tendence vyhledávat, interpretovat, upřednostňovat a vybavovat si informace způsobem, který potvrzuje vaše předchozí přesvědčení. Druhým psychologickým odůvodněním je, že vaše základní potřeby byly naplněny (podle Maslowovy hiearchie potřebpyramidy označující všechny potřeby, které člověk potřebuje ke spokojenosti) a nyní máte větší prostor pro všímání si těchto věcí. Jelikož jste lidé, je přirozené hledat v tom, co se ve vašem životě děje, nějakou synchronicitu neboli souvislost, jak je zmíněno v článku na serveru Psychology Today. Lidé si tuto schopnost vyvinuli v rámci evoluce, aby vypozorovali, jak přežívat. V minulosti si například všímali toho, jak se lvi krmí, aby se během nejvyšší doby lovu vyhýbali jejich území. V moderním světě je postaráno o potřeby přežití, a tak hledáte způsoby „sebeaktualizace“, která je na vrcholu Maslowovy pyramidy a označuje „touhu být nejvíc, co můžete“. Ta vás nutí připisovat význam vzorcům, na které narážíte. Proto nejspíš přemýšlíte i nad spirituálními odůvodněními.

Ze spirituálního hlediska dochází také k vaší „sebeaktualizaci“, ale právě na té duchovní úrovni, kdy vám skrz číslo vyšší síla sesílá vzkaz. Jeho spatřováním si tak máte něco uvědomit. Podle intuitivní koučky Rose se jedná o nějakou životní lekci. Měli byste si tak pomocí daného čísla vzpomenout na něco, co se vám událo, a najít, co si z toho máte vzít. Nejde ovšem jednoznačně říci, o jakou zprávu se jedná. Pro každého může být jiná a každý si ji musí uvědomit sám, a to konkrétně tím, že použije svou intuici. Tím, že si uvědomíte, co vám to má říct, dojdete k probuzení a naučení dané lekce.

Mohlo by se vám líbit

Lákavé tajemno aneb Proč v dnešní době stále věříme kartářkám?

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.
marianne.cz

Co dělat, když stále narážíte na to jedno číslo

Nejlepší způsob, jak sledovat souvislosti mezi narážením na dané číslo a tím, co by to mohlo znamenat, je vést si o tom deník. Tedy pokaždé, když číslo uvidíte, si zaznamenejte, v jaké to bylo situaci. Poté hledejte různé interpretace a souvislosti mezi jednotlivými spatřeními čísla.

Další věc, kterou můžete dělat, je meditovat a při tom se soustředit na dané číslo a snažit se tak přijít na to, jak jste s ním spjati. Soustřeďte se přitom na znamení a vize, které se vám v meditaci objevují. Nemusí se nutně jednat o vyloženě duchovní záležitost. Meditace vám může pomoci urovnat si myšlenky a zamyslet se nad tím, zda se jedná pouze o sled náhod, anebo se vám číslo do hlavy vsugerovalo, jelikož je pro vás nějak jinak významné. Například každý den v 11 máte poradu, a to vás stresuje, proto toto číslo vidíte všude.

Kromě toho vám při hledání významu čísla může pomoci i numerologie, která je založena na víře, že když je vše ve vesmíru rozebráno až do samého jádra, základním prvkem je prázdný prostor nesoucí vibraci, která se překládá jako číslo. Realita je podle ní v podstatě jen proudem čísel. Vzorec čísel, který se objeví ve vašem životě, vám podle ní tak dává velké množství informací o vašem chování, rozhodnutích a zastřešujícím směru životní cesty. Pokud vidíte, že se ve vašem životě objevuje vzorec čísel, například neustále vidíte číslo 730, studium numerologie vám může pomoci odhalit tajemství skrývající se za tímto poselstvím. V případě 730 byste tato čísla sečetli (7+3+0) a dostali byste 8. To se podle numerologických stránek pojí s novým počátkem a rovnováhou. To může dávat smysl, když tyto informace použijete na určité okolnosti ve svém vlastním životě, jako jsou problémy, které se snažíte vyřešit, nebo cíle, kterých se snažíte dosáhnout. 

Nejlepším zdrojem, zda číslo, které vídáte, má pro vás psychologický, či spirituální význam, jste vy sami. Důvěřujte své intuici, přijímejte to, co s vámi rezonuje, a ostatních věcí si nevšímejte.

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

Jaké je vědecké vysvětlení déjà vu? A je v pořádku, když ho zažíváte často?

Působí to jako nadpřirozený jev. Člověk se náhle ocitne v situaci, o níž má pocit, že v ní již byl, ale nebyl. Co za tím tedy je? Magie to není.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení