Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Hugh Grant slaví narozeniny a vsadíme se, že neuhádnete, s kým je sdílí

Znáte ho jako charakter, který ikonicky tančil v Lásce nebeské, stal se vaším idolem v Notting Hillu či jste s ním chtěla randit jako Bridget Jonesová. Je to herec, který hercem vůbec být nechtěl. A dnes mu je 62 let.

Tereza Čaladi | 9. 09. 2022

Hugh Grant se narodil v roce 1960 v západním Londýně. Jeho otec i dědeček působili v armádě. Matka byla učitelka a Grant jí připisuje veškeré herecké geny, které by mohl jen mít, jak řekl v jedné talkshow v roce 2002. Grant nenásledoval ani jednoho z rodičů. Dal se na anglickou literaturu, kterou absolvoval na Oxfordu s vyznamenáním. Pokud vás jeho červený diplom překvapuje, pak by neměl. Vždy byl jedním z premiantů. Když byl na gymnáziu, tak jej dokonce reprezentoval v akademické kvízové soutěži. Vzhledem k tomu, že školní život zvládal poměrně s lehkostí, přidal se do oxfordského univerzitního dramatického klubu. Díky tomu si také zahrál v roce 1982 ve svém prvním filmu Privileged, který produkovala oxfordská filmová nadace. Dostal nabídku pokračovat na doktorské studium dějin umění, ale vzhledem k tomu, že se mu nepodařilo získat grant, odmítl.

Poté chvíli zkoušel řadu různorodých povolání – doučoval, psal komediální skeče pro televizní pořady či pracoval na produkci reklam pro rádia. Pak se ale nakonec rozhodl, že využije nabídku talentového agenta, kterou dostal po svém prvním univerzitním filmu, a půjde na rok hrát, aby si našetřil na studium. Malé role, které ze začátku své kariéry obsazoval, ho ale příliš nebavily, proto si se svými dvěma přáteli vytvořil skeč-komediální skupinu s názvem Žokejové z Norfolku (převzato z Shakespearovi hry Richard III.). Skupina hrála různě po Londýně a skutečně splnila svůj účel, Hugh Grantovi se dostalo nabídky zahrát si jednu z hlavních postav v divadelní hře Inspektor se vrací. Divadelní kritik, který tehdy psal pro Times, jeho výkon popsal jako vynikající a Grantova kariéra začala nabírat na obrátkách. Začal obsazovat menší role v televizních produkcích a v roce 1987 přišla jeho první hlavní filmová role.

Mohlo by se vám líbit

20 celebrit, které se setkaly s britskou královnou. Co měly na sobě?

Setkání s britskou královnou Alžbětou II. byla událost nejvyšší prestiže a jen tak někomu se nepoštěstila. Některé světově známé osobnosti se však s nejdéle vládnoucí britskou panovnicí setkaly a vy si nyní můžete prohlédnout, jaké outfity na toto setkání oblékly.
marianne.cz

Proslavil se ovšem až v roce 1993, když získal ve 32 letech hlavní roli v romantické komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb. Film se stal doposud nejvýdělečnějším britským filmem, což z Granta udělalo mezinárodní hvězdu téměř přes noc. Zároveń díky němu získal Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon a cenu BAFTA za nejlepšího herce v hlavní roli. Potom přišly další hlavní role, například ve filmu Devět Měsíců, Rozum a cit následované těmi, s kterými ho máte jistě spojeného i vy – Notting Hill, Deník Bridget Jonesové či Láska nebeská.

Zajímavostí je, že v posledních dvou zmíněných filmech hrál hlavní role po boku Colina Firtha, který má narozeniny den po něm (v Deníku Bridget Jonesové ztvárnil jeho soka Marka Darcyho a v Lásce nebeské působil jako Jamie Bennett). Ano, jsou narozeni i stejný rok. Nejsou záznamy o tom, že by byli nejlepšími přáteli, ale prý si v reálném životě docela dobře rozumějí.

Hugh Grant při zpětném ohledu tvrdí, že je rád, že u hraní nakonec zůstal a že si ho v posledních letech opravdu užívá.

Co se týče jeho soukromého života, má 5 dětí se dvěma ženami (herečkou Tinglan Hongovou a producentkou Annou Ebersteinovou). Neví se o nich však příliš blízké detaily, jelikož Grant se svůj osobní život snaží držet od médií dál.

Mohlo by se vám líbit

10 zajímavostí o nadčasovém filmu Deník Bridget Jones

Herečka Renée Zellweger dnes slaví 52. narozeniny, což je ideální příležitost k tomu, abychom si bez výčitek pustili Deník Bridget Jones.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Zábava
Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zábava
Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Zábava
Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?

Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?