Pro používání této sociální sítě potřebujete pouze své rozezpívané hlasivky…

Ještě před několika lety by většina lidí dala ruku do ohně za to, že Facebook je nesmrtelný. Postupem času se ale o slovo začal hlásit Instagram a se stejnou vervou si teď vaši pozornost žádná nová sociální síť TikTok. Nechtějte od ní chatování, sdílení fotek nebo dlouhých videí, tato sociální síť je určena pro všechny, kteří si chtějí zazpívat a zatančit.

TikTok

Patnáct vteřin a šmitec

Celá platforma TikTok staví na krátkých patnáctivteřinových videích, na kterých uživatelé zpívají svou oblíbenou písničku. Odvážnější mohou předvést krátkou choreografii či vytvořit vtipné virální video. Fantazii se meze nekladou, a tak se na TikToku můžete setkat opravdu s pestrým obsahem – od krájení okurky, zpívání písničky Mám boky jako skříň až po vtipné pranky. Možná právě díky své rozmanitosti má TikTok už vcelku silnou základnu fanoušků, a pomalu ale jistě se rozšiřuje i do českých vod.

Čeští teenageři jdou s dobou

Už samotné zaměření TikToku napovídá, že sociální síť cílí především na mladší uživatele. Nejvíce aplikaci stahují lidé od 10 do 17 let, kteří TikTok vnímají jako mladšího sourozence Youtube. Ve světě ale přibývá případů, kdy na TikTok přispívají mnohem mladší děti. Americká televize ABC News nedávno upozornila na případ, kdy sedmiletá uživatelka TikToku byla skrze tuto sociální síť oslovena pedofilem. I když je oficiálně TikTok určen pouze lidem starším 16 let, mladším stačí, když odkliknou souhlasné tlačítko s vyšším věkem, a bez problému se mohou přihlásit.

TikTok

Jak už to tak bývá, přítomnost na sociálních sítích s sebou nese pozitiva i negativa. Na jednu stranu mohou teenageři vytvářet kreativní videa plná speciálních efektů, na druhou stranu se může jednat o platformu, na které není těžké rozproudit kyberšikanu či jiné nežádoucí aktivity.

Slyšeli jste už o TikToku? A máte ve svém okolí někoho, kdo tuto sociální síť má?

ČTĚTE TAKÉ: Děti a internet

Promotion