Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Poznáte exotické ovoce na obrázku?

Info ikona
Exotické ovoce

Období svěžích ovocných salátů je tu a jejich součástí je v dnešní době obvykle i exotické ovoce. Je proto dobré vědět, které je které. Zjistěte, zda se v něm vyznáte, v našem kvízu.

Tereza Čaladi | 2. 06. 2023

Za exotické ovoce byly v minulosti považovány banány. Dnes je populární například mango, kaki nebo dračí ovoce a spoustu dalšího. A nejenom, že skvěle chutnají (v létě zejména!), ale i se na ně hezky dívá. Obvykle mají pestré barvy, které jsou pastvou pro oči. Přesvědčte se sami v našem kvízu a zároveň zjistěte, jak dobře se v této sekci vyznáte.

Jaké pokrmy a nápoje se dají z exotického ovoce vytvořit?

Exotické ovoce je v létě skvělé jen tak na chuť, jelikož ve většině případech dokáže příjemně osvěžit. Dá se z něj ale vytvořit i chutný salát, výborné bowles či lahodné smoothie.

Kromě toho se dá v létě využít do různých marinád a glazur na grilování. Například ananasová marináda se často používá k marinování kuřecího masa. A některé exotické ovoce, jako například mango, ananas nebo marakuja, jsou často používány v exotických kari omáčkách, jako je kari z kuřete s mangem nebo ananasové kari s krevetami.

A na závěr sladká tečka – dá se použít jako ozdoba na dezert. K tomu se často využívá například jedlá mochyně.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku