Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kvíz: Jak dobře znáte osudy slavných českých hereček? Otestujte se!

Česká herecká scéna se pyšní desítkami úspěšných osobností. Z televizních obrazovek je pravděpodobně znáte všichni, kolik toho o nich ale víte? V dnešním kvízu se konkrétně zaměříme na české herečky, které se zapsaly do našich filmových dějin.

Aneta Akgül | 4. 05. 2024

Český film a divadlo jsou neodmyslitelně spjaty s řadou výjimečných hereček, jejichž jména rezonují v srdcích diváků po celé generace. Tyto ženy nejenže definovaly významnou éru české kinematografie, ale stále ovlivňují a inspirují nové umělce svým nezapomenutelným talentem a charismatem. Významných českých hereček jsou desítky, ne-li stovky.

 

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Poznáte slavné české písničky podle krátkých úryvků z jejich textů?

Máte ráda českou hudbu? Chodíte s radostí na koncerty a festivaly českých interpretů a společně s nimi si radostně zpíváte texty písní, které znáte nazpaměť? V tom případě máte jedinečnou příležitost se předvést. V tomto kvízu si totiž otestujete, jak dobře znáte texty slavných českých hitů.
marianne.cz

Významné české herečky

Mezi české herečky, které v současnosti rezonují ve filmovém světě, neodmyslitelně patří například Aňa Geislerová, Hana Vagnerová, Jenovéfa Boková či Tereza Ramba (dříve Voříšková). Ty můžete nejčastěji vidět především v nových českých filmech, seriálech a divadelních představeních. Rozhodně mají hereckému světu co nabídnout a v budoucnu se od nich máme ještě na co těšit.

Co se týká hereček, které se zapsaly mezi legendy české filmové scény a které znají téměř všichni, musíme se poohlédnout mezi starší generace. Rozhodně sem můžeme zařadit například Jiřinu Bohdalovou, která se zapsala do paměti všech diváků – od těch nejmladších, kteří znají její hlas z večerníčkového Rákosníčka, přes ty starší, kteří si ji pamatují z pohádky Nesmrtelná teta, až po ty nejstarší, kteří ji milují ve filmu Světáci. Svůj herecký talent předala i své dceři, Simoně Stašové, která se svým nadáním zařadila po bok nejuznávanějších českých hereček – a to jak ve filmu, tak na divadelní scéně.

Zapomenout nesmíme ale ani na Libuši Šafránkovou, která v roce 2021 bohužel odešla do hereckého nebe. Její role ale navždy zůstanou v srdcích nás všech. Vánoční svátky si jen těžko představíme bez líbezné Popelky, její herecký talent ale rezonoval i ve filmech Vrchní, prchni!, Báječná léta pod psa nebo Princ a Večernice. Stejně jako Libuše se na své kolegy z hereckého nebe dívá i Jiřina Jirásková, která zemřela v roce 2013. Ta zářila nejen před kamerami, ale i na divadelních prknech. Navíc, neuvěřitelných 30 let zastávala funkci ředitelky Divadla na Vinohradech.

Skvělých českých hereček je ale mnohem více. Každá z nich je něčím unikátní, zajímavá a hlavně svá.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Prošli byste maturitním testem z češtiny? Otestujte se!

Blíží se květen a to znamená jediné – studenti maturitních ročníků středních škol se ve velkém připravují na maturitní zkoušku, která je co nevidět čeká. Didaktické testy z českého jazyka proběhnou plošně od 2. do 7. května. Prověřte své znalosti a vyzkoušejte si, zda byste testem prošli i vy.
marianne.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Jak dobře znáte české herečky a co o nich víte? Otestujte své znalosti!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

 

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?

Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?

Zábava
Horoskop od 27. května: Ryby mají vyhledat samotu, Váhy přehodnotit záměr

Horoskop od 27. května: Ryby mají vyhledat samotu, Váhy přehodnotit záměr

Zábava
Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Zábava
Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách