Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Lednové novoluní podle čísel a hvězd: Den bude jako na houpačce. Opatrní buďte zejména dopoledne

Je tu nový rok a s ním i první letošní novoluní. Tentokrát připadne na čtvrtek 11. ledna a odehraje se pod taktovkou cílevědomého Kozoroha. Nakolik půjde zemitá energie tohoto znamení dohromady s číselnými vibracemi lednového novu a co jejich vzájemné působení přinese? Nač bude dobré se připravit a čemu se pro jistotu raději vyhnout? Pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

Ilona Lea Kotková | 10. 01. 2024

První novoluní roku 2024 ovlivní svou energií ambiciózní Kozoroh

Jako každé novoluní je i to lednové unikátní a pro lidi s citlivým vnímáním často náročnější než většina jiných dnů. Rok 2024 je v této souvislosti unikátní díky tomu, že v jeho průběhu zažijeme hned třináct nově se rodících měsíců oproti standardním dvanácti; z tohoto pohledu úrodný bude ale až prosinec se dvěma novy (1. a 30. 12.). Nejbližší letošní novoluní ovšem nastane už 11. ledna krátce před třináctou hodinou a svou specifickou energií jej ovlivní desáté znamení zvěrokruhu, ambiciózní Kozoroh.

Lidé narození v zemském znamení Kozoroha bývají realisté tělem i duší. Mívají někdy až extrémně vyvinutý smysl pro povinnost a své závazky obvykle plní do puntíku. Vynikají nestandardní trpělivostí a jsou ochotni čekat (z pohledu druhých) často nepřiměřeně dlouho, než se věci posunou požadovaným směrem. Jejich postoj se nicméně vyplácí – většinou dosáhnou svého. Typičtí Kozorozi potřebují mít jasný cíl, protože bez přesně vymezené mety bývají ztracení. Jsou systematičtí a věcní, v životě preferují řád. Zásadní pro ně bývá pocit bezpečí, proto mohou zrozenci v Kozorohu občas působit zbytečně opatrnicky. Vynikají specifickým smyslem pro humor s příchutí břitkého sarkasmu. Stinnou stránkou jejich povahy může být značná zatvrzelost až chladnokrevná vypočítavost, zejména v okamžiku, kdy v jejich nitru převáží Saturnovo sobectví nad obvyklou sebekázní. Po citové stránce bývají Kozorozi plašší a uzavření, se svými city nemívají ve zvyku příliš se svěřovat. Získat jejich důvěru je většinou náročné, pokud se tak ale stane, získáte láskyplného, podporujícího a stálého partnera, plného často bouřlivých citů, jejichž intenzita mnohdy překvapí.

V podobném duchu se bude odehrávat také 11. leden 2024. I proto, že jde o první novoluní nového roku, navíc ovlivněné praktickým a systematickým Kozorohem, budeme inklinovat k jasnějšímu uspořádání svého života. Pocítíme potřebu dát věcem pevný řád a nastavit často úplně nový směr. S nebývalou vytrvalostí půjdeme za svým cílem a totéž budeme vyžadovat také od lidí kolem. Celkově bychom měli vnímat více energie i přesto, že během novoluní tomu většinou bývá naopak.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop na leden: Váhy se mají zbavit břemene, Blíženci si přestat komplikovat život

Je tu leden, první měsíc nového roku, a s ním i náš originální měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe. Nenechte se zaskočit a vykročte do roku 2024 lehkým krokem a bez zbytečných komplikací. Přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.
marianne.cz

11. leden podle numerologie

Lednové novoluní ve znamení zemitého Kozoroha zajímavě doplní číselné kombinace vzniklé numerologickým rozkladem dne, které jen z malé části podpoří Kozorohovu praktičnost a píli. Místy můžeme mít pocit, jako bychom sami sobě stáli na brzdě, přijdou ale i velmi dynamické okamžiky, které nebude snadné ustát. Den jako na houpačce si i přesto můžeme skvěle užít, dovolíme-li si trochu nadhledu a přijmeme-li fakt, že vše je do určité míry jen vesmírná hra.

0-6 hodin

Divoké hodiny nad ránem bude asi nejlepší zaspat. Vytvoříme-li si k odpočinku vhodné podmínky, dostatečně místnost vyvětráme a uklidíme z dosahu ideálně veškerou elektroniku, můžeme se i přes všechny (pro spánek nepříznivé) numerologicko-astrologické okolnosti dobře vyspat. Důležité bude příliš nezatěžovat mysl a případně se ještě před spaním příjemně fyzicky unavit, což oboje přispěje kvalitnímu odpočinku.

6-12 hodin

Den bude ideální zahájit v co největším klidu, pomalu si vychutnat ranní šálek kávy a snídani, nejlépe v milé společnosti rodiny či partnera. Dopoledne pak už přinese svižnější energii a docela jiné potřeby. Budeme se chtít ukázat i trochu vymezit, důležité však bude udržet své ego na uzdě a zbytečně neriskovat. Bude nám to dobře myslet a budeme schopni vykomunikovat i záležitosti, které dosud stagnovaly. Výraznější krize hrozí mezi devátou a půl jedenáctou, tady bude třeba být obzvlášť opatrní.

12-18 hodin

Ani odpoledne nebude klidné a předchozí dynamika se ještě umocní. Zatoužíme po nezvyklé dávce adrenalinu a můžeme mít tendence zkoušet věci, které nás obvykle nelákají. Skvěle to může fungovat po pracovní stránce, protože budeme schopni rozpoznat zajímavé příležitosti slibující dobrý potenciál do budoucna. Schopnost mluvit, domluvit se a přesvědčit ostatní prakticky o čemkoli bude nejvýraznější v době mezi 13:30 a 16:30. Pozdní odpoledne už přinese zklidnění a touhu po partnerově náruči.

18-24 hodin

Večer a noc ještě chvíli poplují na předchozí vlně, celkově se však už uklidníme a zpomalíme tempo. Jako u předešlé noci pak bude platit, že je potřeba připravit vhodné podmínky ke klidnému spánku, protože noc může být jinak neklidná a pro mozek náročná.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl