Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Lichtenštejnsko nebo švýcarské Vevey! (Ne)známá evropská místa, která stojí za návštěvu

Info ikona
Lichtenštejnsko Snili jste někdy o tom, že některý stát prozkoumáte za jeden jediný den? Pokud ano, pak se vám Lichtenštejnsko přímo nabízí. Šestá nejmenší země světa působí naprosto kouzelně, k čemuž dopomáhá i fakt, že Lichtenštejnsku vládne princ, který bydlí v hradě nad hlavním městem Vaduzem. Navíc 15. srpna oslaví Lichtenštejnsko 300 let od vzniku samostatného a suverénního státu, a tak se můžete připojit k bohatým oslavám.

Ještě nemáte vybranou letní dovolenou? Nevadí, inspirací vám může být žebříček vybraných evropských destinací.

Patříte k lidem, kteří letos v létě chtějí vyrazit na méně turistická místa? Pak nezbývá nic jiného, než dát vale klasickým dovolenkovým destinacím! Krok vedle neuděláte například návštěvou šesté nejmenší země světa. Ano, řeč je o Lichtenštejnsku, zemi, která působí naprosto kouzelně. Není divu, Lichtenštejnsku totiž vládne princ, který bydlí na hradě nad hlavním městem Vaduzem.

Okouzlit vás může také město Vevey, které se rozkládá na okraji Ženevského jezera. Jeho dominantou je úchvatné staré město, ve kterém najdete výborné restaurace a ještě lepší víno. Návštěvu Vevey můžete spojit také s koupáním v jezeře, které vám v tuto roční dobu příjemně osvěží. Nezapomeňte ani na procházku okolními vinicemi.  

Pokud se letos chystáte do Chorvatska, pak pro vás máme tip! Vynechat byste rozhodně neměli návštěvu města Istrie, které se nachází v serverním Chorvatsku. Ať už se jedná o vápencovou riviéru ve tvaru srdce, velkolepé památky nebo gastronomický um místních kuchařů, na Istrii najdete všechno, po čem srdce cestovatele touží. 

Další krásná evropská místa objevíte v naší galerii. 

Zdroj: autorský článek

10 méně známých evropských míst