Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nechcete trávit Silvestr v klubu nebo hospodě? Užijte si závěr roku v pohodlí domova

Ještě nemáte plány na dnešní večer? Bojíte se, že letošní Silvestr bude nuda? A nechcete sledovat reprízu silvestrovského programu z roku 2003? Hoďte špatnou náladu za hlavu a užijte si závěr roku 2022 podle svého gusta. Věřte, že skvělý silvestrovský program můžete vyčarovat i v domácích podmínkách. A pokud si domů pozvete partu nejbližších přátel, pak máte vyhráno!

Na oblečení (ne)záleží

Někdo nedá dopustit na domácí oděv, jiný se rád vyfikne a obleče do třpytivého. Pokud patříte do druhé skupiny lidí, pak se nenechte domácím Silvestrem zastrašit. Říkal snad někdo, že doma nemůžete nosit silvestrovský outfit? Nebojte se proto obléknout tak, jako kdybyste šli oslavovat konec roku do klubu. Uvidíte, že tento drobný detail dodá vašemu Silvestru punc nevšednosti a krásně ho oddělí od vánočních dnů, které jste trávili v pyžamu u pohádek. Samozřejmě nic nebrání ani tomu, abyste Silvestr pojali uvolněně a doopravdy se oblékli do pyžama nebo teplákové soupravy. Důležité je pouze vaše pohodlí. A jak už jsme zmiňovali, pokud chcete závěr roku strávit v přáteli, můžete se domluvit na společném dress codu, třeba právě na teplákové soupravě. 

Mohlo by se vám líbit

V čem přivítat nový rok? Vybrali jsme outfity, ve kterých na party zazáříte

Poslední dny v roce 2022 jsou tu a vy si možná už vybíráte outfit na silvestrovskou party. Dva poslední Silvestry se nesly v lockdownovém duchu, a tak se letos konečně opět nabízí možnost příchod nového roku řádně oslavit a vybrat si pro tuto příležitost ten nejstylovější outfit. Zvolíte třpytivé flitry, nebo se budete držet spíš minimalismu?
marianne.cz

Nevšední hostina

Jednohubky a chlebíčky s vlašským salátem jsou nestárnoucí klasika. Pravdou ale zůstává, že jsme tyto dobroty požehnaně konzumovali během vánočních svátků. Co takhle proměnit silvestrovský večer v jednu velkou hostinu plnou nevšedních pokrmů? Milovníci asijských pochoutek si jistě smlsnou na sushi nebo Phó Bó. Velkou parádu naděláte i s domácí pizzou nebo langoši. Pokud se nechcete pustit do velkého vaření, bohatě postačí, když připravíte obložené talíře plné oliv, prosciutta, měkkého pečiva a kvalitních sýrů. 

Pokud patříte k lidem, kteří si konec letošního roku chtějí vychutnat s kapkou něčeho ostřejšího, pak si můžete zahrát na barmana. Milovníky hořkých alkoholických nápojů jistě potěší drink negroni, který se připravuje ze 3 cl Campari, 3 cl červeného vermutu Cinzano Rosso a 3 cl ginu. Nesmrtelnou klasikou je kombinace ginu a tonicu. Do vysoké sklenice nalijte 4 cl Roku Ginu, přilijte 12 cl tonicu Fentimans a přidejte 6 plátků čerstvě nakrájeného zázvoru. Dokonalost! Vaše chuťové pohárky bezpochyby potěší také drink Grand Collins, který vytvoříte smícháním 50 ml Grand Marnier Cordon Rouge, 20 ml čerstvé citrónové šťávy a 10 ml cukrového sirupu. Následně dolijte sodou a promíchejte. Na závěr ozdobte pomerančovou kůrou. Pokud máte chuť na horký drink, připravte si horký bavorák. Stačí, když v nerezové nádobě smícháte a zahřejte na 70 °C 4 cl Fernet Stock Original či Citrus a 12 cl tonicu. Na závěr můžete použít plátek citronu. A pokud alkoholu neholdujete, pak si během silvestrovské noci můžete dopřávat například nealkoholické prosecco Mionetto, které si každého získá svojí světlou, slámově žlutou barvou s jemným perlením.

Program na jedničku

Silvestrovský televizní program nemusí sednout každému. Proto je důležité, abyste měli záložní plán v podobě dobrých filmů nebo seriálů. Využijte dlouhou silvestrovskou noc a připravte seriálový maraton, díky kterému uvidíte celou sérii oblíbeného seriálu. Případně vyhledejte nové filmy, na které si už delší dobu děláte zálusk. Mimochodem, už jste viděli Glass Onion nebo seriál Wednesday? Pokud nepatříte k filmovým fanouškům, určitě se vyplatí, když si alespoň sestavíte silvestrovský hudební playlist. Věřte, nebo ne, správně zvolená hudba dokáže rozproudit i večírek o dvou lidech. V neposlední řadě můžete sáhnout také po společenských hrách, které zaručí, že se skvěle pobavíte a večer vám rychle uteče.

Mohlo by se vám líbit

Když partner chce vyrazit na velkou silvestrovskou párty, ale pro vás je to noční můra

Na Nový rok páry obvykle chtějí být spolu. Problém ovšem může nastat, pokud je jeden z nich spíše introvertní a chce ho trávit doma, a druhý extrovertní a nejradši by byl na velké oslavě s mnoha lidmi, i když je třeba nezná. Dá se však najít kompromis.
marianne.cz

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy