Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Když partner chce vyrazit na velkou silvestrovskou párty, ale pro vás je to noční můra

Na Nový rok páry obvykle chtějí být spolu. Problém ovšem může nastat, pokud je jeden z nich spíše introvertní a chce ho trávit doma, a druhý extrovertní a nejradši by byl na velké oslavě s mnoha lidmi, i když je třeba nezná. Dá se však najít kompromis.

Tereza Čaladi | 30. 12. 2022

„Píše mi kámoš, jestli s nima nechceme jet na Silvestra na chatu,“ říká muž a podívá se na svou snoubenku, která sedí kus od něj na gauči.

„A ty chceš?“ Ptá se ho a tajně doufá, že řekne ne. Na druhou stranu ho rozhodně nechce omezovat.

„A...ty chceš?“ Zkusí otázku obrátit proti ní s nadějí, že to bude ona, kdo učiní to rozhodnutí.

„Já se ptala první.“ Odvětí. Potom si vymění pár mlčenlivých pohledů, ve kterých je ovšem skryta jakási komunikace a pochopení.

„Tak já mu napíšu, že ne.“ Uzavře partner.

„Doufala jsem, že to řekneš.“ Zaraduje se i ona.

Tento příběh mi nedávno vyprávěla kamarádka, která se svým snoubencem řešila, jak strávit Silvestra. A v jejím případě se naštěstí oba shodli na tom, že budou vlastně nejspokojenější doma u televize. Ale ne v každé domácnosti je to tak snadné.

Někdy se stane, že introvert randí s extrovertem. To je poměrně běžné a dají se najít způsoby, jak trávit čas spolu, ale i samostatně, tak, aby to fungovalo. Tedy například introvert bude sám doma, zatímco extrovert půjde ven s přáteli, pak se sejdou a oba budou spokojení. Něco jiného ale může nastat na Nový rok, pokud chtějí být spolu, ale jeden chce být doma a druhý na velké párty.

Mohlo by se vám líbit

Vánoce bez pravopisných chyb aneb Píšete správně vánoční přání?

Píše se vánoční, nebo Vánoční? Těšíme se na Štědrý den, nebo štědrý den? A jak je to s tím novým rokem? To všechno jsou otázky, se kterými se mnozí z nás během Vánoc potýkají. Pojďme na ně jednou provždy najít správnou odpověď!
marianne.cz

A pokud se na tom partneři neshodnou, je to poměrně ošemetná situace, jelikož jistě znáte to rčení, „jak na Nový rok, tak po celý rok“. Jsou tu tedy možnosti, že partneři stráví Silvestra odděleně a každý po svém, nebo spolu, ale jeden z nich vlastně nebude spokojený. Jaké je tedy správné řešení?

Nedělejte nic, co nechcete

Nikdy byste se neměli nechat zatlačit do něčeho, co vlastně nechcete dělat. Potom budete akorát nešťastní. A to obzvlášť na Silvestra nikdo nechce. Buďte tak jednoduše upřímní ohledně toho, jak chcete Nový rok trávit, komunikace ve vztahu je zásadní. A jistě najdete nějakou zlatou střední cestu.

Den má 24 hodin, nebojte se vaše preference nakombinovat

Když člověk chce, všechno jde. Vaším kompromisem může být, že celý den strávíte spolu a potom si vy, jako introvert, půjdete pustit svůj oblíbený film v televizi a usnete ještě před půlnocí, zatímco váš extrovertní partner půjde na velkou párty se svými přáteli. Pokud se shodnete, že vám to takhle oběma bude vyhovovat, není na tom vůbec nic špatného.

Vyberte netradiční způsob, jak strávit Silvestra

Řešíte-li, zda jít na velkou párty, nebo zůstat sami doma, případně s pár blízkými přáteli, a nemůžete se shodnout, zkuste nějakou třetí cestu, kterou úplně vykročíte z těchto možností. Tedy například jeďte na noční lyžování.

Pomozte si elektronickými zařízeními

Není to sice optimální, ale kompromis se dá udělat i tak, že budete doma a s přáteli si zavoláte. Nebo každý budete jinde a zavoláte si o půlnoci, můžete klidně i s videem. Není to sice takové, jako kdybyste byli skutečně spolu, ale také se s touto myšlenkou dá rozhodně pracovat.

Novému roku je často přikládána větší váha, než je nutné

Je to přeci jen další den. Je to jistým způsobem důvod k oslavě, ale ne úplně nutný. Proto není potřeba na sebe vyvíjet nějaký příliš velký tlak, abyste extrémně slavili a zároveň byli spolu. Jednoduše si ten den užijte po svém a tak, jak si představujete svůj běžný ideální den.

Mohlo by se vám líbit

Novoroční předsevzetí: konečně se seznámím. Je dobrý nápad si ho dávat?

Někdo si řekne, že od ledna bude chodit do posilovny, někdo že se seznámí. Pokud uvažujete nad tím druhým, máme pro vás rady, jak konkrétně na to. Říct si, že letos chci poznat „toho pravého“, totiž nestačí.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Zábava
Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Zábava
Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Zábava
Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar