Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Dokážete správně přiřadit hlášky z vánočních filmů?

Info ikona
Kevin ze Sám doma

„A komu tím prospějete?“, „Ty máš svaly, já mám čáry.“ nebo „Harry, jdu do baráku.“. To vše jsou hlášky z oblíbených vánočních filmů, které jste jistě i vy párkrát viděli. Otestujte, zda je dokážete správně přiřadit, v našem kvízu.

Tereza Čaladi | 15. 12. 2023

Pokud je vaše pracovní nasazení momentálně v plném proudu a už se nemůžete dočkat Vánoc, máme pro vás způsob, který vám pomůže se na ně naladit. K svátkům totiž nepochybně patří i pohodové chvilky u televize. Jistě se těšíte na české pohádky, ale věříme, že i na klasické filmy, a to jak na ty naše, tak i na ty zahraniční. I ty totiž k Vánocům patří. Čekání na ně si můžete zkrátit naším kvízem.

Letošní výročí vánočních snímků

Jak jste mohli vidět v kvízu, máme několik vánočních klasik, které jsou v televizi každý rok a jejichž hlášky si někteří už pamatují nazpaměť. A některé z nich letos slaví jubilea.

  • Láska nebeská, 20 let

Láska nebeská je jedním z amerických vánočních filmů, který milují lidé na celém světě. Ačkoliv máme pocit, že to není tak dávno, co vznikla, nějakou dobu to už je – konkrétně 20 let. Chlapec, který hrál malého Sama, je nyní už dokonce zasnoubený!

Mohlo by se vám líbit
  • Tři oříšky pro Popelku, 50 let

Ještě významnější výročí ale letos slaví naše pohádka Tři oříšky pro Popelku, která je ovšem oblíbená i v zahraničí, zejména v Norsku. Právě na ni se můžete podívat na Štědrý den, stejně jako poslední roky.

Mohlo by se vám líbit
  • Tradice štědrovečerních pohádek, 30 let

A ačkoliv bude vysílána pohádka Tři oříšky pro Popelku na Štědrý den, bude tomu tak až ve 20:30. Předtím se můžete na ČT 1 opět těšit na novou pohádku. Tuto nadílku dostáváme každý rok již od roku 1993.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku