Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Opravdový motýlí efekt - žádný chaos, ale úžas

Jedna z nejoblíbenějších výstav Botanické zahrady hl. m. Prahy byla slavnostně otevřena ve skleníku Fata Morgana. Motýly, létající klenoty přírody, si nenechaly ujít ani známé osobnosti.

Veronika Hong | 7. 04. 2018

Slavnostního otevření letošní výstavy motýlů se ujaly herečky Iva Janžurová a Jitka Čvančarová v doprovodu zpěváka Michala Malátného, kteří se stali kmotry letošního ročníku. 

botanická
Zdroj: Botanická zahrada hl. m. Prahy

Výstava letos přiblíží vztahy motýlů a rostlin. Tento překrásný hmyz patří mezi nejvíce fascinující stvoření na planetě. Dokážou vidět v mnohem širším spektru barev než my a jejich životní cyklus je jedním z divů přírody. Návštěvníci zde kromě samotných motýlů najdou i zajímavá fakta o jejich chování, dozví se, jakými barvami je květy lákají nebo kterého motýla „předpověděl“ známý přírodovědec Charles Darwin.

botanická
Iva Janžurová, zdroj: Botanická zahrada hl. m. Prahy

Mezi létajícími exponáty najdete známé druhy, ale také dosud nevystavované nováčky.  Jedním z takových jsou martináči druhu Attacus atlas, vyznačující se největším povrchem křídel na světě. Délka jejich života je přibližně 5 dní. 

Poprvé je ve skleníku Fata Morgana k vidění například také babočka s průsvitnými křídly druhu Godyris zavaleta. V přírodě se vyskytuje v deštných lesích od Mexika po jižní Peru.

botanická
Zdroj: Botanická zahrada hl. m. Prahy

Nenechte si ujít jedinečnou možnost vidět zblízka nejkrásnější motýlí podívanou. Výstava ve skleníku Fata Morgana potrvá do 20. května 2018.

Více informací na: www.botanicka.cz