Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Panenka, čokoláda i utěrka s podobiznou! Jak Britové slaví platinové jubileum královny Alžběty II.?

Ve Velké Británii mají na pilno. Už 2. června startují velkolepé oslavy sedmdesátiletého výročí královny Alžběty II. na britském trůnu. A nedílnou součástí oslav jsou také nevšední produkty, které si může pořídit každý, kdo nedá na hlavu britské monarchie dopustit.

Pokud má královna Alžběta II. diář, hádáme, že datum 6. února 2022 měla červeně podtrženo. Právě v tento den uplynulo sedmdesát let od chvíle, kdy pomyslně usedla na britský trůn a zahájila svou „královskou“ jízdu. Zatímco v únoru žádné velkolepé oslavy neproběhly, v červnu královna z oslav nevyjde. Od 2. do 5. června je totiž naplánována oficiální oslava jejího platinového jubilea, jejíž nedílnou součástí bude také tradiční průvod Trooping the Colour.

A protože Britové vzali oslavy platinového jubilea zodpovědně, vytvořili mnoho zajímavým i bizarních suvenýrů, díky kterým můžete slavit společně s královnou. Je libo Barbie panenka Alžběta II.? Nebo si raději pořídíte královny oblíbenou kabelku z kolekce platinum jubilee?

Produkty, které oslavují platinové jubileum

Královna jako panenka

Ať už máte doma malou princeznu, nebo „jenom“ nedáte dopustit na britskou královnu, pak vás jistě potěší Barbie Alžběta II. Královskou panenku zdobí elegantní šaty v barvě slonoviny, modrá stuha s britskými řády a miniaturní reprodukce čelenky královny Marie, kterou na sobě královna Alžběta II. měla při svatbě s princem Phillipem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Královský gastro zážitek

Zřejmě nikoho nepřekvapilo, že platinové jubileum se propsalo také do britské gastronomické scény. Tradiční výrobce cukrovinek Cadbury vyrobil k této příležitosti nejen mléčnou čokoládu, ale také speciální jubilejní plechovku se sladkostmi. Nedílnou součástí života ve Velké Británii je také odpolední čaj o páté. Pokud se rozhodnete ctít tuto tradici, pak nezapomeňte k černému čaji s mlékem přikusovat křehké máslové sušenky, ideálně z platinové edice. Ty nabízí například značka Walkers, Fortnum & Mason nebo Marks & Spencer. Výhodou je, že po snědení sušenek vám zůstane krásná plechovka s podobiznou královny Alžběty II.

K sušenkám můžete popíjet také černý čaj z jubilejní plechovky od značky Liberty. V případě, že máte chuť na něco ostřejšího, můžete si po vzoru královny dopřát kapičku ginu s britskými jahodami z M&S nebo whiskey The English z edice k platinovému jubileu.

Stylové nádobí

Jak si užít královské oslavy plnými doušky? Samozřejmě, že se stylovým porcelánem! K platinovému jubileu objevíte v britských obchodech nespočet hrníčků a šálků, které rozhodně nemají punc „levného“ suvenýru. Pokud hledáte krásný hrnek, pak vás uspokojí značka Emma Bridgewater s hrníčkem, který nese nápis God Save The Queen. Hrnek s královskou korunou naopak nabízí Cheviot Ceramics a elegantní fialový hrnek připravila k platinovému výročí Royal Collection.

Zapomenout nemůžeme ani na čajovou konvičku značky Harrods, která oslavám dodá ten správný šmrnc. Přiznejme si, že odvrácenou stranou čajových dýchánků je hromada nádobí. I v tomto ohledu je na Brity spolehnutí, a tak můžete nádobí otírat stylovými utěrkami s podobiznou královny Alžběty II. Jednu z nejkrásnějších utěrek pravděpodobně objevíte u značky Emma Bridgewater, která vyniká precizním designem.

V hlavní roli corgi

Není žádným tajemstvím, že královna Alžběta II. zbožňuje psíky corgi. I proto jsou corgi nedílnou součástí královských oslav. Důkazem je kreativní sada, díky které si křížkovým stehem můžete vyšít svého corgiho. A na corgi si můžete také smlsnout. Značka Marks & Spencer totiž nabízí čokoládové corgi pochutiny, které potěší především nejmladší členy rodiny.

High-end zábava

Pokud patříte k milovníkům britské královské rodiny, jistě vám neuniklo, že královna Alžběta II. nedá dopustit na kabelky Launer. Není tedy divu, že značka Launer vzdává královně hold, a to speciální platinovou edicí. Pozadu nezůstala ani londýnská parfumerská značka Floris London, kterou má v oblibě mnoho členů britské královské rodiny v čele s královnou. Parfém Platinum 22 v sobě nese tóny ovsa, limetky, růže a černého čaje.

Zdroj: countryliving.com

Mohlo by se vám líbit

Královna Alžběta II. po 70 letech opouští Buckinghamský palác

Královna Alžběta II. se nikdy netajila tím, že Buckinghamský palác nepatří k jejím srdcovým záležitostem. A tak zřejmě nikoho nepřekvapilo, že se pětadevadesátiletá královna rozhodla jednou provždy sídlo opustit.
marianne.cz

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy