Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Královna Alžběta II. po 70 letech opouští Buckinghamský palác

Info ikona
Královna

Královna Alžběta II. se nikdy netajila tím, že Buckinghamský palác nepatří k jejím srdcovým záležitostem. A tak zřejmě nikoho nepřekvapilo, že se pětadevadesátiletá královna rozhodla jednou provždy sídlo opustit.

Buckinghamský palác je od roku 1837 oficiálním sídlem britské královské rodiny. I když tento velkolepý palác uprostřed Londýna nabízí dokonalý komfort, jednu vadu na kráse přece jenom má. Není obklopen přírodou! A právě na to si nikdy nezvykla královna Alžběta II., která zbožňuje pobyt v přírodě a v minulosti ráda trávila volný čas na koňském hřbetu. Údajně královna naposledy nocovala v Buckinghamském paláci v březnu 2020, tedy těsně před vypuknutím pandemie koronaviru. Následně se s manželem Philipem uchýlila na hrad Windsor, kde vévoda z Edinburghu v dubnu loňského roku zemřel.

Mohlo by se vám líbit

Windsorský home office

I když bylo patrné, že královna Alžběta II. se do Buckinghamského paláce už natrvalo nevrátí, oficiální potvrzení přišlo až na začátku letošního března. Královna uvedla, že od nynějška bude plnit své královské povinnosti z hradu Windsor. Rozhodně to ale neznamená, že by královna „odešla do důchodu“. Naopak, hrad Windsor nabízí všechny technologické vychytávky, které královna na svém home officu potřebuje k práci. Pravdou ale zůstává, že královna ještě jednu „buckinghamskou“ výjimku udělá. Na začátku červa se totiž uskuteční tradiční přehlídka Trooping the Color, kterou královská rodina bude tradičně sledovat ze slavného balkónu Buckinghamského paláce.

Info ikona
Královna

Konec jedné éry

Zdá se, že odstěhováním královny Alžběty II. z Buckinghamského paláce, končí jedna důležitá éra. Princ Charles se totiž nechal slyšet, že svůj budoucí královský úřad nebude vykonávat z tohoto sídla. Údajně chce Buckinghamský palác proměnit v muzeum přístupné veřejnosti, nad kterým už nikdy nebude viset královský prapor na znamení přítomnosti panovníka. A tak téměř po dvou staletích končí příběh Buckinghamského paláce, který byl kulisou nejvýraznějších okamžiků vlády královny Alžběty II., ale také svědkem balkonového polibku prince Charlese a Diany nebo filmového natáčení Jamese Bonda s Danielem Craigem v hlavní roli.

Zdroj: people.com

Mohlo by se vám líbit