Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Proměna herců z Princezny ze mlejna: Jak dnes vypadají představitelé Elišky a Jindry?

Info ikona
Princezna ze mlejna

Jistě si také vzpomínáte na pohádku Princezna ze mlejna. Patří totiž k jedněm z nejoblíbenějších. Své fanoušky si získala svou prostou myšlenkou – Jindra hledal svou princeznu, přitom zjistil, že ji měl celou dobu před sebou ve mlejnu, kde brigádničil. Krásnou Elišku a Jindru si tak všichni pamatujeme dodnes. Je to ale přeci jen téměř 30 let, co pohádka vyšla. Podívejte se, jak Andrea Černá a Radek Valenta vypadají dnes.

Tereza Čaladi | 12. 08. 2023

Pohádka Princezna ze mlejna byla vysílána jako štědrovečerní 24. prosince 1994. Tento snímek z dílny Jiřího Trošky byl u diváků tak oblíbený, že se v roce 2000 dočkal svého pokračování. Andree Černé a Radku Valentovi, kteří ztvárnili hlavní postavy – Elišku a Jindřicha – nastartoval kariéru a dodnes na něj vzpomínají. Loni dokonce společně. Blanenský deník informoval o tom, že minulý rok zavítali na premiéru hudební pohádky Naše princezna ze mlejna, kterou si připravila Základní umělecká škola Blansko společně s Uměleckým centrem ART-TEP. Herci chválili zámecké přírodní prostředí v zámeckém parku Blansko, které přirovnávali k Českému Krumlovu, kde se pohádka natáčela. Jak ovšem vypadala jejich kariéru po tomto jejich velkém debutu?

Mohlo by se vám líbit

Andrea Černá se věnovala po roli Elišky spíše divadlu

Andrea Černá (46 let) získala roli Elišky docela náhodou (nebo to snad byl osud?). Když byla ve druhém ročníku na pražské konzervatoři, potkala Jiřího Trošku na chodbě a ten ji pozval na konkurz. „Prošla jsem úspěšně dvěma koly a bylo to,“ zmínila v rozhovoru pro iDnes. Po dokončení konzervatoře nastoupila do plzeňského divadla J. K. Tyla, kde působila téměř 20 let. Během té doby se objevila v mnoha dalších filmových a seriálových rolích – vidět jste ji mohli například v druhém dílu Kameňáku, v několika dílech Ordinace v růžové zahradě, v Comebacku či v krimi seriálech Policie Modrava, Případy 1. oddělení a Specialisté. Svůj život ovšem věnovala divadlu. Poté, co odešla z angažmá v Plzni, se přesunula do Prahy, kde od roku 2015 působí v angažmá v Divadle na Vinohradech.

Radek Valenta působil hlavně v seriálové tvorbě

I pro Radka Valentu (47 let) byla právě jeho první role – Jindřicha v Princezně ze mlejna – tou nejvýznamnější. Hned rok potom obsadil roli v další pohádce – Kulihrášek a zakletá princezna. V roce 2000 jsme ho mohli vidět v pokračování Princezny ze mlejna a zároveň v Činoherním divadle v Mladé Boleslavi, kde do té doby působil. Po delší pauze od herectví, kdy odjel do USA, se k němu vrátil a poté se věnoval spíše seriálové tvorbě. Pamatovat si ho můžete jako mluvčího Makro Textilu ze seriálu Ošklivka Katka, z První republiky, ze seriálu Všechny moje lásky, Specialisté, Modrý kód či Slunečná. A pokud seriály trochu znáte, víte, že hraje dodnes. Kromě toho se věnuje i dabingu a hudbě – spolu s herci Janem Teplým ml. a Viktorem Limrem je v kapele Chichotaj.

Mohlo by se vám líbit
Podívejte se, jak dnes vypadají představitelé Elišky a Jindry
Zdroj článku