Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Proměna herců z Princezny ze mlejna: Jak dnes vypadají představitelé Elišky a Jindry?

Jistě si také vzpomínáte na pohádku Princezna ze mlejna. Patří totiž k jedněm z nejoblíbenějších. Své fanoušky si získala svou prostou myšlenkou – Jindra hledal svou princeznu, přitom zjistil, že ji měl celou dobu před sebou ve mlejnu, kde brigádničil. Krásnou Elišku a Jindru si tak všichni pamatujeme dodnes. Je to ale přeci jen téměř 30 let, co pohádka vyšla. Podívejte se, jak Andrea Černá a Radek Valenta vypadají dnes.

Tereza Čaladi | 12. 08. 2023

Pohádka Princezna ze mlejna byla vysílána jako štědrovečerní 24. prosince 1994. Tento snímek z dílny Jiřího Trošky byl u diváků tak oblíbený, že se v roce 2000 dočkal svého pokračování. Andree Černé a Radku Valentovi, kteří ztvárnili hlavní postavy – Elišku a Jindřicha – nastartoval kariéru a dodnes na něj vzpomínají. Loni dokonce společně. Blanenský deník informoval o tom, že minulý rok zavítali na premiéru hudební pohádky Naše princezna ze mlejna, kterou si připravila Základní umělecká škola Blansko společně s Uměleckým centrem ART-TEP. Herci chválili zámecké přírodní prostředí v zámeckém parku Blansko, které přirovnávali k Českému Krumlovu, kde se pohádka natáčela. Jak ovšem vypadala jejich kariéru po tomto jejich velkém debutu?

Mohlo by se vám líbit

Jak se změnila představitelka Laury z Románu pro ženy a co dělá dnes?

Ačkoliv se to zdá neskutečné, ikonický snímek Román pro ženy měl premiéru téměř před 20 lety. Kde je konec jeho hlavní hrdince Lauře, kterou ztvárnila Zuzana Kanócz? A můžete ji v nějakém snímku nyní vidět?
marianne.cz

Andrea Černá se věnovala po roli Elišky spíše divadlu

Andrea Černá (46 let) získala roli Elišky docela náhodou (nebo to snad byl osud?). Když byla ve druhém ročníku na pražské konzervatoři, potkala Jiřího Trošku na chodbě a ten ji pozval na konkurz. „Prošla jsem úspěšně dvěma koly a bylo to,“ zmínila v rozhovoru pro iDnes. Po dokončení konzervatoře nastoupila do plzeňského divadla J. K. Tyla, kde působila téměř 20 let. Během té doby se objevila v mnoha dalších filmových a seriálových rolích – vidět jste ji mohli například v druhém dílu Kameňáku, v několika dílech Ordinace v růžové zahradě, v Comebacku či v krimi seriálech Policie Modrava, Případy 1. oddělení a Specialisté. Svůj život ovšem věnovala divadlu. Poté, co odešla z angažmá v Plzni, se přesunula do Prahy, kde od roku 2015 působí v angažmá v Divadle na Vinohradech.

Radek Valenta působil hlavně v seriálové tvorbě

I pro Radka Valentu (47 let) byla právě jeho první role – Jindřicha v Princezně ze mlejna – tou nejvýznamnější. Hned rok potom obsadil roli v další pohádce – Kulihrášek a zakletá princezna. V roce 2000 jsme ho mohli vidět v pokračování Princezny ze mlejna a zároveň v Činoherním divadle v Mladé Boleslavi, kde do té doby působil. Po delší pauze od herectví, kdy odjel do USA, se k němu vrátil a poté se věnoval spíše seriálové tvorbě. Pamatovat si ho můžete jako mluvčího Makro Textilu ze seriálu Ošklivka Katka, z První republiky, ze seriálu Všechny moje lásky, Specialisté, Modrý kód či Slunečná. A pokud seriály trochu znáte, víte, že hraje dodnes. Kromě toho se věnuje i dabingu a hudbě – spolu s herci Janem Teplým ml. a Viktorem Limrem je v kapele Chichotaj.

Mohlo by se vám líbit

Komedie Marie Poledňákové ji proslavily jako maminku Annu. Jak dnes vypadá Jana Preissová?

Jak dostat tatínka do polepšovny k českému létu jednoduše patří. Kromě vtipného Vaška v tomto snímku zazářila i jeho maminka Anna, kterou zde ztvárnila Jana Preissová. Podívejte se, jak vypadá dnes.
marianne.cz
Podívejte se, jak dnes vypadají představitelé Elišky a Jindry
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí