Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Poznáte z fotografií české pohádkové hrady a zámky?

Hrady a zámky jsou skvělé na letní výlety. Co takhle se vydat po stopách těch, které vaše děti mají spojené i s jejich oblíbenými pohádkami? Kdo by se také nechtěl podívat tam, kde se natáčely Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna nebo seriál Arabela. Předtím, než na některý z těchto hradů či zámků vyrazíte, si otestujte, jak dobře je znáte.

Tereza Čaladi | 21. 07. 2023

Léto je jako stvořené na poznávání českých krás. Jejich velkou součástí jsou jednoznačně hrady i zámky. Mnoho z nich je přitom poznamenáno nejenom historickými příběhy, které se na nich odehrály, ale i těmi pohádkovými, které tam byly natočeny.

Některé z nich jsou publiku důvěrně známé, jelikož se na nich nenatáčela jen jedna pohádka, ale hned několik! Jiné se objevily pouze v jednom kouzelném snímku, ale byly tak impozantní, že si je zapamatoval téměř každý. A u některých si možná neuvědomíte, že se tam nějaká z pohádek natáčela, ale jednoduše je znáte. Podívejte se na náš kvíz a zjistěte, jak jste na tom.

Kam vyrazit na výlet?

České pohádky jsou jedním z našich oblíbených žánrů, na který koukáme na Vánoce, a nyní je skvělá příležitost podívat se, kde se natáčely. To je skvělý tip zejména pokud máte děti, jelikož budou nadšené, že mohou být tam, kde stála Popelka či Jasněnka. Kromě toho se dozví i něco o historii naší země.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Jak dobře znáte české vánoční pohádky?

Pohádky k Vánocům zkrátka patří. V tomto období jich je v televizi více než kdykoliv jindy za celý rok. A my víme, že je máte nakoukané. Ověřte si tedy, jak se v nich orientujete.
marianne.cz

Nejnavštěvovanější české hrady a zámky

Každý rok navštíví hrady a zámky v naší vlasti okolo pěti milionů lidí. Nejnavštěvovanějším je přitom jednoznačně Pražský hrad, na který se za rok podívá přes dva miliony lidí. Kromě něj můžete jistě vyrazit na některé z pohádkových míst z kvízu, ale zde je pro vás ještě další inspirace. Podle statistik z roku 2019 patří mezi nejnavštěvovanější (kromě Pražského hradu) z těchto skvostů následovné:

  1. Lednice

  2. Český Krumlov

  3. Hluboká

  4. Valtice

  5. Karlštejn

  6. Kroměříž

  7. Konopiště

  8. Trosky

  9. Křivoklát

  10. Bouzov

Ať už si vyberete pohádkový hrad nebo zámek, či nikoliv, doufáme, že si užijete příjemné léto!

Mohlo by se vám líbit

Jak se vyvinul život malého chlapce z oscarového snímku Kolja?

Říká se, že na dětech je nejvíce vidět, jak čas letí. A Andrej Chalimon alias Kolja je toho zářným případem. Z malého chlapce je nyní dospělý muž. Od premiéry oscarového snímku Jana Svěráka přeci jen uplynulo již 27 let. Podívejte se, jak se malý Kolja změnil a co nyní dělá.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Zábava
Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Zábava
Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování