Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Růžový úplněk přináší příležitost pro očistu a obnovení vnitřní energie

Dubnový úplněk je jednou z nejvýznamnějších astrologických událostí v tomto roce. Přichází 6. dubna 2023 ve znamení Vah a nabízí mnoho příležitostí k prohloubení duchovního prožitku. Dubnový úplněk je obvykle spojován s novým začátkem, čistotou a proměnou.

Barbora Wittová | 4. 04. 2023

Úplněk ve znamení Vah

Dubnový úplněk se odehrává v astrologickém znamení Vah. Váhy jsou spojeny s rovnováhou, harmonií a vztahy. Během tohoto úplňku se může objevit silný důraz na tyto oblasti vašeho života, ať už se jedná o vztahy s lidmi okolo vás, nebo o rovnováhu mezi vašimi vnitřními emocemi a vnějším světem. Tento úplněk může být dobrým časem pro urovnání konfliktů, nalezení rovnováhy ve vašem životě a k navázání nových vztahů. Váhy jsou také spojeny s estetikou a krásou, takže si tento úplněk můžete dopřát nějakou kosmetickou proceduru.

Můžete se také cítit více citliví a intuitivní. Váhy jsou totiž spojeny s emocemi, a tak tento úplněk může být vhodným časem pro vyrovnání se s vašimi vnitřními pocity a emocemi. Můžete být více vnímaví vůči potřebám ostatních a snáze se vcítit do jejich situace. Tento úplněk také může být vhodným časem pro reflexi a zamyšlení se nad tím, co je pro vás skutečně důležité.

Mohlo by se vám líbit

Velký horoskop na duben: Býky čeká drama ve vztazích, Rybám bude nejlépe v přírodě. Co nový měsíc připravil vašemu znamení zvěrokruhu?

Duben bude první měsíc, kdy vstoupí planeta transformace Pluto do znamení Vodnáře. Jisté změny čekají téměř všechna znamení zvěrokruhu. Budou se týkat hodně pracovního života. Na první pohled mohou být nenápadné, mohou ale odstartovat nové životní kapitoly. Konjunkce planet je veskrze příznivá a optimismus je na místě.
marianne.cz

Růžový úplněk

Tento název je spíše metaforou a vztahuje se k tradici některých indiánských kmenů v Severní Americe, které pojmenovaly různé úplňky podle různých aspektů přírody a zvířat. V případě dubnového úplňku byl pojmenován jako "růžový" podle kvetoucího druhu plevelného kapradí s růžovými květy, které se objevují v jarním období v některých oblastech Severní Ameriky. Tento název se v průběhu let rozšířil do mnoha částí světa, kde je ale spíše spojen s rozkvétajícími růžemi.

Příležitost pro nové začátky

Jako úplněk, který se koná na začátku jara, značí dubnový úplněk období nového začátku. Tento úplněk vám poskytuje energetickou podporu, která vás může vést k novým začátkům ve vašem životě. Je to skvělá příležitost k uvolnění starých vzorců a otevření se novým možnostem a zážitkům. Konstelace hvězd během dubnového úplňku může mít velký vliv na vaše životy. Během této doby můžete očekávat silnou energii, která vás může vést k novým začátkům a proměnám.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Vyznáte se v jarních květinách?

Jaro se blíží. To znamená, že zanedlouho všude kolem nás budou barevné květiny. Dokážete určit, o jaké se jedná? To si můžete otestovat v našem kvízu.
marianne.cz

Jak využít energii úplňku

Během úplňku můžete vykonávat mnoho aktivit, které jsou prospěšné pro váš vnitřní rozvoj. Některé z těchto aktivit zahrnují meditaci, denní snění, procházky v přírodě, práci s kameny a vytváření mandal. Úplněk je také skvělý čas k uzdravení a očistě vašeho těla a mysli, můžete vykonávat rituály pro očištění vašeho domova nebo svého energetického pole. Dubnový úplněk také poskytuje příležitost k propojení s vyššími energiemi a duchovním vedením. Tento úplněk vás může vést k duchovnímu probuzení a rozvoji vaší intuice. Můžete použít meditaci nebo vizualizaci, abyste se propojili s vnitřním průvodcem a získali větší duchovní moudrost a pochopení.

Celkově je tento úplněk velmi silnou a významnou duchovní a ezoterickou událostí. Můžete využít jeho energie k uvolnění starých vzorců, manifestaci vašich snů a propojení s vyššími úrovněmi vědomí. Je důležité být otevřený a připravený na nové zážitky a zkušenosti, které vám tento úplněk může nabídnout.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Zábava
Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci

Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci