Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Šarmantní Veronika Freimanová a její život po filmu Sněženky a machři

Info ikona
Veronika Freimanová

Veronika Freimanová včera oslavila 68. narozeniny. Vůbec byste to na ní ale nepoznali. Vypadá stále skvěle. My se rozhodli při této příležitosti ohlédnout za jejím dosavadním životem a zjistit, jak se jí daří nyní.

Tereza Čaladi | 25. 09. 2023

K hraní měla vždy blízko, možná proto, že její tatínek, Přemysl Freiman, působil jako režisér. Veronika už jako dítě hrála ve filmu a v televizi – působila ve Studiu Kamarád. A její láska k hraní přetrvávala i s přibývajícími roky, a tak nastoupila na Státní konzervatoř v Praze. Již během studia přitom působila v Činoherním klubu, kde později byla v angažmá. Do povědomí veřejnosti se ale dostala s populární komedií z roku 1982, tedy když jí bylo 27 let.

První velká role a ty, které následovaly

Po dětských rolích a hraní postav princezen (například v pohádce Pták ohnivák či O chudém královstvíčku) se jí naskytla docela jiná nabídka. Zahrála si mladou sympatickou učitelku Hanku ve filmu Sněženky a machři.

Kromě toho si ji můžete pamatovat jako maminku z komediálních filmů Snowboarďáci a Rafťáci. Objevila se také ve Sněženkách a machrech po 25 letech či ve známém seriálu Vyprávěj. A nyní se i vrátila k pohádkám – v roce 2015 si zahrála královnu ve štědrovečerní pohádce Korunní princ, v roce 2020 ztvárnila chůvu v Princezně zakleté v čase a v loňském role působila v jejím pokračování.

Mohlo by se vám líbit

Život Veroniky Freimanové v současnosti

Nyní působí hned v několik úspěšných seriálech, a sice v seriálu Kukačky, Zoo a Einstein. Kromě toho ji můžete vidět v Divadle Bez zábradlí. Profesně se jí tak stále velmi daří. Její osobní život je ale nyní náročnější.

Letos jí odešla maminka. A aby toho nebylo málo, tak loni na podzim přišla i o tchyni, maminku jejího manžela Vladimíra Boučka, s níž si podle všeho byla také velmi blízká.

My Veronice přejeme, aby pro ni byl zbytek roku o něco přívětivější. A věříme tomu, že je to možné. Kromě úspěšných rozjetých projektů má totiž i dvě dospělé dcery, které jí dělají radost – Terezu a Markétu.

Jak šel čas s Veronikou Freimanovou
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku