Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Těhotná žena udělala ze svého bříška malířské plátno

Nastávající matka našla neobvyklý způsob, jak využít svého těhotenství. Místo tradičních vánočních přání rozesílala příbuzným fotky svého pomalovaného bříška.

Redakce Marianne | 3. 08. 2015

Budoucí matka Sophia Prendergast se rozhodla potěšit příbuzné fotkou svého těhotného bříška, na které si nechala namalovat betlém. Malba byla vytvořena profesionální výtvarnicí Glynn Goodwin, která se rozhodla rozšířit své služby o tuto netradiční, čímž se proslavila.

Umělkyně pocházející z britského hrabství Hertfordshire se malováním živí už téměř třicet let, z toho dvacet let dělá face painting neboli malování na obličej.

„Tento trend jsem na internetu zaznamenala již před pár lety a zaujal mě. Pak jsem ale s přáteli cestovala po Spojených státech a viděla jsem pomalovaná bříška naživo a řekla jsem si, že to musím také vyzkoušet, vysvětluje Glynn.

Po návratu do Anglie začala výtvarnice vyhledávat těhotné ženy, aby si na nich malbu vyzkoušela. „Je to úžasný zážitek jak pro mě, tak pro budoucí maminky. Mnohé z nich u malování odpočívají a užívají si to. Dříve jsem hodně malovala na obličej, třeba děti na oslavách, ale těhotenské břicho mi umožňuje více prostoru, a tím pádem jsem více kreativní," dodává umělkyně.

A co na tento unikátní zážitek říká samotná maminka? „Je to skvělé, nejdříve jsem to brala jako vtipný dárek a památku na těhotenství pro manžela a rodinu, ale musím říct, že to bylo mnohem více. Tahy štětcem mi byly velmi příjemné, chodím na těhotenské masáže, ale tohle bylo jedinečné a navíc to potěší i mé okolí, " říká Sophia.

Negativních reakcí se podle svých slov nebála. „Neshledávám malování na břicho jako něco neetického či provokativního. Pro mě je to forma umění a zajímavý zážitek," usmívá se Sophia.

A co vy, vyzkoušely byste to také?

Těhotná žena udělala ze svého bříška malířské plátno