Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

United Islands of Prague přinese koncerty hudebních objevů i program pro rodiny s dětmi

Pražský multižánrový festival United Islands of Prague rozezní poslední červnový víkend hudbou Kinského zahradu, Kampu, Střelecký Ostrov a Janáčkovo nábřeží. Na pražských ostrovech vystoupí více než 100 začínajících kapel a talentovaných sólistů. Vedle koncertů evropských hudebníků nabídne festival ve čtyřech tematických zónách také zábavu pro celou rodinu jako jsou sportovní aktivity, společenské hry, divadelní program, DJskou zónu či dětský koutek. Vstup na festival United Islands of Prague je díky podpoře hl. m. Prahy a partnerů opět zcela zdarma. Více informací najdete na www.unitedislands.cz.

Redakce Marianne | 6. 06. 2016

Hudební hvězdy z Česka i zahraničí

Během posledního červnového víkendu na festivalu United Islands of Prague vystoupí hudební talenty z celé Evropy, Česka nevyjímaje. Mezi očekávané koncerty patří například velká naděje německé hudební scény, zpěvák a multiinstrumentalista L'Aupaire, jehož sebevědomé skladby v sobě snoubí jednoduchost blues i syté popové melodie plné silných příběhů. Dále bude k vidění, a hlavně k poslechu, rakouské elektro-popové duo Leyya nebo polská zpěvačka Monika Brodka, míchající synthpop z jiného světa s křehkým gotickým folkem. Vystoupí také temně melancholické dánské trio Get Your Gun nebo rumunská skupina Golan, kterákombinuje house, moderní r´n´b a taneční elektroniku s jazzem a koření ji balkánskými prvky. Na třináctém ročníku United Islands of Prague se z domácích nadějí představí například Emma Smetana s debutovou deskou What I´ve Done, poetické uskupení Mikoláše Růžičky Piano nebo oblíbená zpěvačka Monika Načeva s vynikajícím kytaristou Michalem Pavlíčkem a Bořkovec Kvartetem. Na festivalu nebude chybět ani jedna z nejzásadnějších osobností blízkovýchodní undergroundové hudební scény, libanonský hudební producent, zpěvák a skladatel Zeid Hamdan, který vystoupí s egyptskou indie-popovou zpěvačkou Maii Waleed.

Doprovodné aktivity pro celou rodinu

Na všech lokacích festivalu United Islands of Prague najdeme bohatý program plný zábavných a interaktivních aktivit. Například na Kampě se objeví badmintonové kurty, horolezecká stěna pro nejmenší, školička pro malé DJs i škola breakdance a hip-hopu. Chybět nebude ani divadelní scéna pro děti a pro úplně nejmenší vznikne Kubíkův dětský koutek. Moderní zóna v Kinského zahradě nabídne program pro každého, kdo se rád hýbe a koho zajímají nové sporty a osobnostní rozvoj. Umístěnazde bude workout konstrukce nebo taneční tyč, na kteréprofesionální duoukáže, jak secvičí pole dance ve dvojici a na programu budou i ukázky izraelského bojového sportu kravmaga. Dále v této zóně najdeme odborníky na výživové poradenství nebo kadeřnický koutek. Oddechová zóna na Střeleckém ostrově nabídne program pro všechny, kteří chtějí zaplnit volný čas nenáročnou formou například u finské hry Môllky, švédské královské hry Kubb a nebo oblíbeného petanqueu. Součástí programu budou i netradiční procházky Prahou.

Vstup na festival bude letos opět zcela zdarma. Kompletní program festivalu je uveden na webových stránkách www.unitedislands.cz.

 

United Islands of Prague

23. – 25. 6. 2016

www.unitedislands.cz

 

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu