Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

4 způsoby, jak využít prázdné obaly od kosmetiky

Je to malý krok pro vás, ale velký skok pro naší planetu a životní prostředí.

Karolína Peřinová | 23. 07. 2018

Udržitelná móda se pomalu, ale jistě dostává do našeho povědomí. Recyklace, upcyklace a podobné výrazy vídáme stále častěji. Musíme přiznat, že nás to velice těší. Podobné tendence má i kosmetický průmysl. Značky zavádí vlastní recyklační programy a snaží se používat obaly šetrné k životnímu prostředí. Průzkum totiž odhalil, že společnosti vyprodukují až 120 miliard obalů za rok. Vedlejším efektem je mimo jiné také likvidace 18 milionů hektarů lesů ročně, což jsou celkem děsivá čísla.

Eko kosmetických značek není zatím mnoho. Sáhněme proto do našeho svědomí a popřemýšlejme, jak životnímu prostředí můžeme pomoci sami. Pokud nechcete ze dne na den změnit značku kosmetiky na ekologickou, jděte na to krůček po krůčku. Stačí, když každému obalu, který vám po spotřebování produktu zbyde, najdete další využití.

V první řadě si zjistěte, jestli značka, kterou používáte, nemá již zavedený recyklační program. Některé z nich vás za vrácení obalů dokonce odmění. Jiné společnosti prodávají znovupoužitelné obaly. Místo toho, abyste je po spotřebování vyhodili, je přinesete do prodejny a oni vám je znovu naplní.

Využití krabičky od pudru

Obal důkladně zbavte zbytku pudru. Využít ho můžete pro skladování drobných předmětů, jako jsou kancelářské sponky, špendlíky, knoflíky nebo vlásenky. Může mít ale i jiná využití. Nalepte dovnitř oblíbené fotky a obal vám bude sloužit jako malé foto album s oblíbenými vzpomínkami, který můžete neustále nosit v kabelce. A co třeba malé a praktické šitíčko? Do staré krabičky od pudru můžete nalepit kus plsti. Do ní napíchejte jehly a špendlíky. Přidejte pár nití a v případě, kdy vám upadne knoflík, jste zachráněni.

Flakony od parfémů

Jsou vždy tak krásné, že je těžké se jich zbavit. Naštěstí je dále můžete využít jako difuséry do bytu. Na Internetu najdete spoustu návodů, jak vonnou esenci vyrobit. Záleží pouze na tom, jakou vůni preferujete. Pak stačí směs nalít do flakonku a zapíchnout do ní několik bambusových nebo ratanových tyčinek. Váš domov tak může vonět třeba jako rozkvetlá louka.

Nádoby do 100 ml

Obaly z tekutých produktů, které mají obsah max 100 ml, se vám budou hodit do letadla. Stačí je naplnit vašimi oblíbenými produkty, které máte ve velkém balení. Nemusíte si tak kupovat miniatury a ušetříte nejen peníze, ale i životní prostředí.

Skleněné obaly

Ty můžete používat do nekonečna, ať už na domácí pleťové masky, nebo třeba i v kuchyni na potraviny. Pokud jsou dostatečně velké, vypadají dobře i jako květináček nebo váza na malé rostliny.

theklog.com
 Zdroj: theklog.com

ČTĚTE TAKÉ: Rozdíly mezi přírodní, bio, veganskou, clean a fairtrade kosmetikou, které byste měla znát

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?