Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

8 vět, které muži říkají a co jimi opravdu myslí: Vysvětluje jeden z největších odborníků na lásku

Muži někdy říkají věty, které nám nedávají smysl, matou nás tím, že něco tvrdí a úplně jinak se chovají. Může to být docela zraňující. Přitom stačí opravdu dobře naslouchat a vyhneme se nepříjemným situacím, potažmo zlomenému srdci. Jeden z předních odborníků na milostný život, vztahový poradce a kouč osobnostního rozvoje Matthew Hussey, který pomohl ke šťastné lásce třeba i herečkám jako Drew Barrymore a Eva Longoria či modelce Tyře Banks, a především statisícům žen různého věku po celém světě, vysvětluje některé výroky mužů, s nimiž si my ženy tak úplně nevíme rady. Na závěr přidává doporučení, které vám zlepší vztahový život.

Liv Boková | 25. 03. 2024

1. „Nejsem si jistý, jestli jsem připravený na vztah.“

Jak tomu rozumět:
Tohle je gigantická červená vlajka. Přímo do očí vám říká: „Ublížím ti!“ Do očí vám říká, že vám zlomí srdce. Musíte se rozhodnout, jestli opravdu chcete investovat do někoho, kdo vám jasně říká, že není připravený na vztah. Pokud máte 25 a je vám to tak trochu jedno, protože ani vy nehledáte nic vážného, chcete se bavit a uvidíte, jak se to vyvine, pak je to v pořádku. Jestliže jste ale v životní fázi, kdy víte, že jste připravená na něco opravdového, těšíte se na to a najednou je před vámi někdo, kdo neřeší, jestli jste pro něj ta pravá, ale jestli je vůbec pro něj zajímavé mít vztah, proč v takové situaci zůstávat, proč se tím zatěžovat, proč plýtvat časem?

2. „Nechme tomu volný průběh.“

Jak tomu rozumět:
Tady záleží na situaci a na tom, kdy to řekne. Je to fér a dává to smysl, když se třeba po druhém rande zeptáte: „A co teda vlastně jsme?“ Odpověď bude znít: „Teď tomu nechme volný průběh a uvidíme, kam se posuneme po několika dalších rande. Zatím jsme se viděli jen dvakrát.“ V tomto případě je naprosto smysluplné něco takového říct. Pokud se ale pravidelně scházíte už nějakou dobu, chováte se jako jeho přítelkyně, podporujete ho, když má špatný den, přinesete mu polévku, když je nemocný, znáte jeho kamarády a rodinu a on vaše, každý z vás je součástí života toho druhého, zeptáte se, kam to vede, a on vám takhle odpoví, to je úplně jiná situace. Jde o člověka, který žije pouze v přítomném okamžiku a chce to i po vás, protože vám může nabídnout právě jen to, co je teď. Nic víc. Nehledá vztah, ale zážitky.

Mohlo by se vám líbit

7 frází, které podle psychologů mohou zlepšit komunikaci ve vztahu

Slovo má obrovskou váhu. Dokáže významně ovlivnit lidi. Proto na tom, co a jak říkáte, záleží. Zejména ve vztazích. V těch romantických je důležitých konkrétně 7 vět, na které partneři ale často zapomínají.
marianne.cz

3. „Není to tebou, je to mnou.“

Jak tomu rozumět:
Dělá ze sebe toho hodného. Říká, že problém je v něm, ne ve vás a vy si to vysvětlíte tak, že se mu líbíte, má vás rád a existuje naděje, že s tím společně můžete něco udělat. Tato „není to tebou, je to mnou“ logika vás může chytit do pasti, kdy to znovu a znovu budete zkoušet s někým, s kým byste to zkoušet neměla. Tahle komplikovanost funguje těm nejhorším lidem i těm, kteří jsou třeba jen mírně manipulativní. Jestliže si myslím, že jste úžasná, jste skvělá, k pomilování, materiál na vdávání, ale… komplikace, komplikace, komplikace. Pamatujte, že lidé, kteří vám způsobují komplikace, kteří vás matou, tím něčeho dosahují. Tím, že se budete snažit přijít na to, co komplikovanými větami myslí, odvedou vaši pozornost i k vašim zkušenostem z bývalých vztahů a unikne vám, jak málo vám ten člověk dává. Pro mnoho lidí je tohle přesně to, čeho chtějí dosáhnout. Odvedou vaši pozornost od toho, jak málo vám dávají tím, že vás zahltí komplikovanými scénáři, na nichž vaše mysl musí pracovat.

4. „Jsi příliš nezávislá.“

Jak tomu rozumět:
Je zvyklý na pocit, že je důležitý pro někoho, kdo ho potřebuje. Ať už finančně, psychicky, jakkoli. Díky tomu, co může dát, má moc. Přikrmuje to jeho ego. Díky tomu se cítí bezpečně a nepostradatelný. Skutečnost, že máte své problémy zvládnuté a vypadá to, že ho nepotřebujete, ve vašem životě se děje spousta věcí, jeho ego neposilují. Neumí vyživovat své sebevědomí z vnitřního zdroje. Bojí se, že když nad vámi nemá moc, jak je zvyklý, nemá na vás dostatečně velký vliv, je pro vás postradatelný. Protože je to pro něj příliš riskantní, raději půjde jinam, kde opět bude cítit, že má moc.

Mohlo by se vám líbit

Jak se obléknout na rande tak, abyste svého muže oslnily i po letech manželství? Stylistka dává 3 tipy

Dlouhodobé vztahy fungují, jenom když se partneři stále snaží, a to zahrnuje i chození na rande. Nemusíte na ně chodit každý den, ani týden, ale jednou za čas byste měli. Pak přichází otázka, co na sebe, když vás váš manžel už viděl asi tak tisíckrát. Vždy ale existuje způsob, jak vymyslet něco nového a neočekávaného. My pro vás máme pár tipů.
marianne.cz

5. „Jsi pro mě až moc dobrá.“

Jak tomu rozumět:
Říká vlastně: „Na sto procent ti ublížím.“ Znamená to: „Nehledám nic vážného, takže do tebe nehodlám nijak zvlášť investovat, ale líbíš se mi dost na to, abychom se třeba scházeli na sex. Nechci s tebou jít nikam dál." Říká vám, že se mu příliš líbíte, čímž vám lichotí. Je to lichotka, ale velice matoucí lichotka. Zároveň vás potěší komplimentem a říká, že vám nikdy nedá víc, než vám dává právě teď. Současně zvyšuje váš zájem, dává vám důvod s ním dál být, zkoušet to a čekat, co z toho bude, a zároveň předem omlouvá sám sebe za to, že vám nedá víc, než teď.

6. Rozchází se se slovy: „Poslední dva roky jsem tě nemiloval. Lhal jsem nám oběma.“

7. Po dvou týdnech je zpět: „Potřebuji tě ve svém životě. Miluji tě. Zkusme to znovu.“

Jak tomu rozumět:
Nedávno jsem k vysvětlení podobné situace použil analogii s lodí. Možná už to chtěl udělat dávno, ale neměl k tomu odvahu, možná nikdy necítil to, co by cítit chtěl. Rozhodl se, že už nechce být na konkrétní lodi, a tak z ní vyskočil. Až poté si uvědomil, že neumí plavat. Možná si taky myslel, že kolem okamžitě popluje lepší loď, ale žádná se neukázala. Vlastně se objevila hromada lodí, ale žádná mu nepřišla lepší, nebo se ocitl na širém moři, kde nebylo nic. Když opustíme vztah, musíme se naučit plavat, nemůžeme hned skočit na jinou loď. Musíme se naučit, jak být v pohodě sami. Zpanikařil. Ocitl se ve vodě, zjistil, že je studená, a jak se v ní intenzivně plácal, unavil se a došlo mu, že to nedá. Vrátil se ze strachu a řekl vám, že je to láska. Dva roky vám oběma lhal. Jak by se mohl zahojit za pouhé dva týdny? Na jeho straně se nic nezměnilo. Pokud si ho pustíte zpátky do života, udělejte to velmi pomalu.     

Mohlo by se vám líbit

Síla žen aneb proč je důležitá vzájemná podpora

Doba, v níž žijeme, na nás klade stále větší nároky a obzvláště ženy čelí značným tlakům v pracovní i soukromé sféře. Dost často také mívají pocit, že musí vše zvládnout samy, protože pokud by si řekly o pomoc či radu, působilo by to jako slabost. Opak je pravdou, společně jsme totiž silnější a když se ženy začnou navzájem podporovat, nic je nezastaví.
marianne.cz

8. „Nechci nás nijak pojmenovávat. To, že se chovám jako tvůj přítel, ti nestačí?“

Jak tomu rozumět:
Obecně platí: Řiďte se tím, co lidé dělají, ne tím, co říkají. Jestliže se k vám někdo chová špatně, ale říká „miluji tě“, jeho činy jsou to, na čem záleží. Pokud se k vám ale někdo chová tak, jak si myslí, že si přejete, aby se choval, ale říká něco nežádoucího, zejména pokud by to mohlo snížit jeho šance u vás, věřte slovům. V tomto případě jsou důležitější, protože odhalují jeho skutečné úmysly. Když říká, že váš vztah nechce nijak pojmenovávat, ví, že vás zklame. Mohl by kvůli tomu o vás i přijít. Pokud kdokoli říká něco, co by pro něj mohlo mít negativní dopad, je to pravda. Říká, že chce zažívat všechno, co ke vztahu patří, ale nechce se k němu zavázat a zároveň chce mít jistotu, že může kdykoliv odejít, protože ve skutečnosti s vámi do budoucna nepočítá. Možná spí s dalšími ženami a nechce se cítit provinile, možná je s vámi monogamní, ale má hlubokou averzi k jakémukoliv opravdovému závazku nebo představě, že má něco s někým budovat.

Matthew Hussey dává doporučení, které vám zlepší vztahový život:

„Ty máš své důvody, já mám svou realitu.“

Toto si říkejte a připomínejte vy sama. Když se muž nechce vázat, moc vám toho nedává, nestojí za vámi, neustále vás mate, to je vaše realita. Bez ohledu na to, jestli jsou za jeho důvody úmysly zlé nebo pochopitelné. To vaši realitu nemění.

Zdroj článku

Související články

Móda
V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

Móda
Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře

Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře

Zdraví
Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu