Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jak se obléknout na rande tak, abyste svého muže oslnily i po letech manželství? Stylistka dává 3 tipy

Dlouhodobé vztahy fungují, jenom když se partneři stále snaží, a to zahrnuje i chození na rande. Nemusíte na ně chodit každý den, ani týden, ale jednou za čas byste měli. Pak přichází otázka, co na sebe, když vás váš manžel už viděl asi tak tisíckrát. Vždy ale existuje způsob, jak vymyslet něco nového a neočekávaného. My pro vás máme pár tipů.

Tereza Čaladi | 2. 03. 2024

Když spolu dva lidé žijí a k tomu mají malé děti, snadno se stane, že upadnou do stereotypu a tak trochu zdomácní. Rande potom berou jako příležitost pro útěk z každodenního života, který může být tak trochu pohlcující. Často se přitom jedná o úprk, jako když hoří a vy vyběhnete v tom, co máte zrovna na sobě. S úpravou na rande bychom si ale měly dát záležet, a to i když jsme ve vztahu dlouho...nebo možná právě proto.

V dlouholetém vztahu, když nám do partnerství vstoupí děti, často přestáváme být partnery začneme být pouze rodiči. Řešíme logistiku ohledně domácnosti, ale velmi často zapomínáme opečovávat náš vztah. Pravidelná rande, kdy si domluvíme hlídání a věnujeme se jenom jeden druhému, nám pomáhá ve vztahu udržet i tolik potřebné partnerské pouto. Skutečnost, že se na rande hezky upravíme a vyrazíme na dobrou večeři, kdy se snažíme bavit co nejméně o dětech, pak partnerovi, ale i nám, připomíná to období, kdy jsme byli bez závazků, kdy jsme se do sebe zamilovali,“ vysvětluje důležitost rande seznamovací koučka a zakladatelka seznamovací agentury Date2K Kristýna Mertlová. Mluví přitom nejenom z profesní zkušenosti, ale i ze své vlastní. „My s mým mužem, se kterým máme čtyři děti, takto pravidelně randíme každý týden ve středu. A od té doby oba vnímáme, jak se náš vztah posunul a minimalizovaly se naše problémy v něm. Máme vždy dostatek času vše probrat, správně nastavit nebo si věci vyříkat. Normálně v běžném životě s tolika dětmi máme kolikrát sotva čas si říci, kdo koho vyzvedává nebo kdo má co nakoupit. Takže my se na středy a naše rande vždy těšíme. Troufám si říct, že právě díky tomu nám náš vztah i po deseti letech funguje a stále se přitahujeme,“ doplňuje. Teď už zbývá jenom vymyslet, jak se na rande připravit.

Mohlo by se vám líbit

Ničí váš vztah stereotyp? Terapeutka radí, jak uniknout všednosti

Jiskření, vzájemné překvapování, lehké napětí. Přesně to a mnoho dalších nevšedností si spojujeme se začátkem vztahu. Když se ale vedle stejného partnera probouzíte každý den po dobu několika let, už vás jen tak něco nepřekvapí. Navíc každodenní kolotoč kolem dětí, práce a domácnosti je tak vyčerpávající, že vyjeté koleje šetří čas i energii. Jak ale docílit toho, aby vaše partnerství nepohltil stereotyp až moc a váš vztah byl stále živý?
marianne.cz

Jak se obléknout na rande po letech ve vztahu

Pokud jste momentálně s vaším partnerem ve fází, že nechodíte na rande každý týden, ale spíše jednou za pár měsíců, možná chodíte v tom, co nosíte běžně. To je samozřejmě v pořádku – před kým jiným byste se měly cítit více samy sebou než před vaším mužem. Nicméně pokud chcete udělat tentokrát něco trochu jinak, tak pro ten případ nám dala pár tipů stylistka Mili Osičková:

Nadčasový outfit pro každou příležitost

Tento outfit funguje v jakémkoliv věku, ať je Vám 25 nebo 70. jedná se o kombinaci: bílé triko, černé sako, padnoucí džíny a mokasíny (redakce doporučuje k tomu přidat na jaře ještě trenčkot). Na rande bych ho jen ještě doplnila o šňůru perel a malou kabelku, ty velké, do kterých se vám vejde celý život a i život vašich dětí, nechte tentokrát doma. Jsou praktické pro běžné dny, malá kabelka evokuje, že jde o výjimečnou situaci. K tomuto oblečení doporučuji černou, béžovou, nebo i karamelovou, na druhou stranu barevná vás může krásně rozzářit.

Když chcete být elegantní

Pro tento případ doporučuji zavinovací šaty. Ty jsou vhodné jak na večeři, tak do divadla, ale i na procházku či na dovolenou. Navíc se tento střih hodí na každou postavu. Jen si musíte dát pozor na materiál a vzory. Ženám plnějších tvarů bych doporučila spíše splývající a jednobarevné, žena s rovnou postavou může zvolit velké vzory. K tomu můžete vzít lodičky nebo bílé kecky, záleží na povaze rande.

Čím svého muže zaručeně potěšíte

Teď je ta příležitost vynést ten dárek od vašeho milého, o němž netušíte, kam si ho brát. Kdy jindy byste si měly vzít tu brož nebo šperk, šátek či botičky, které jste od něj dostaly. A jak použít ten maličký, barevný šátek, kterým vás obdaroval a leží vám už dlouho v šuplíku a nevíte kam a jak jej nosit? Použijte ho právě k bílému triku s černým sakem. Nudné rozhodně nebudete a uděláte jim radost.

Tyto typy outfitů potom můžete střídat, ale důležité je mít na paměti, abyste se vždy oblékaly tak, jako že jde o zvláštní příležitost. Opravdu jako když jdete na to rande poprvé. Jak je výše naznačeno v příběhu Kristýny Mertlové, skutečně to může přinést patřičné ovoce.

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

Šaty dělají člověka aneb 5 tipů, jak najít svůj styl

Na tom, co lidé nosí, záleží. Mnohdy se od toho totiž odvíjí, že se následně cítí dobře. Důkazem toho je takzvané dopaminové oblékání neboli to, že když se oblékneme do něčeho, co se nám líbí a zároveň se v tom cítíme komfortně, zvedá se hladina našeho dopaminu, jemuž se přezdívá i hormon štěstí. Když se naopak oblékneme do outfitu, kterým si nejsme jistí, hladina dopaminu klesá a s ní i naše sebevědomí. Tento fenomén popsala v srpnové Marianne naše módní redaktorka. A něco na tom bude. Z toho důvodu je dobré znát svůj styl.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení