Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak dnes vypadá dětský pár z filmu Láska nebeská?

Info ikona
Sam a Joanna

Dokážete si představit Vánoce bez filmu Láska nebeská? Příběh Billyho Macka, britského premiéra Davida, podvedeného Jamieho či po uši zamilovaného Sama je nedílnou součástí vánočního televizního programu, a nutno podotknout, že oprávněně. Od natočení snímku uběhlo už neskutečných sedmnáct let, během kterých se mnoho herců změnilo nebo vyrostlo. Řeč je například o představiteli zrzavého chlapce Sama a jeho lásce Joanně.

Ve snímku Láska nebeská řeší láskyplné otázky nejen dospělí lidé, ale také děti. Amorovy šípy totiž zasáhly malého Sama, který se zakoukal do své spolužačky Joanny. I když to zprvu vypadá, že jde o lásku neopětovanou, Joanna nakonec prozradí, že o Sama také jeví zájem. A tak vznikne malý a roztomilý pár, kterému každoročně skrze televizní obrazovku držíme palce. Přesto bychom neměli zapomínat, že představitelé tohoto nejmladšího páru už dávno nesedí ve školních škamnách. Naopak jsou to mladí a úspěšní lidé, kterým Láska nebeská skvěle odstartovala kariéru.

Mohlo by se vám líbit

Hudba na prvním místě

Pokud bedlivě sledujete titulky, pak asi víte, že filmovou postavu Joanny ztvárnila Olivia Rose Olson. Americká herečka už ve svých jedenácti letech ukázala, že má hlas jako zvon. Dokonce se proslýchá, že režisér Richard Curtis od Olivie vyžadoval, aby písničku All I Want for Christmas Is You nezpívala „příliš dokonale“. Její zpěv považoval za natolik neuvěřitelný, že se bál, aby si diváci nemysleli, že písničku nezpívá sama. Po úspěšné premiéře Lásky nebeské si Olivia dala od herecké kariéry pauzu, během které se soustředila na studium a zpěv.

V roce 2008 propůjčila svůj hlas postavě Vanessy Doofenshmirtzové v animovaném seriálu Phineas a Ferb. O dva roky později získala další hlasovou roli, a to v seriálu Adventure Time. Američtí diváci ji také mohli zahlédnout v sitcomu The Tracy Morgan Show a v komediálním seriálu Zoey 101. Pravdou ale zůstává, že Olivia Rose Olson nemá velké herecké ambice, naopak se snaží prosadit na hudební scéně. K jejím největším úspěchům patří vydání alba Nowhere Land v roce 2018. 

Info ikona
Olivia Rose Olson

Třicátník s dětskou tváří

Zatímco o Olivii Rose Olson není příliš slyšet, její filmový partner Thomas Brodie-Sangster získává jednu roli za druhou. Po uvedení filmu Láska nebeská si zahrál také ve snímku Tristan a Isolda či Kouzelná chůva Nanny McPhee. „Miluji kouzlo filmu. Jsem neskutečně rád, když jsem na place a můžu sledovat stovky lidí, kteří pracují společně na tak malém prostoru. Každý člověk je nejen talentovaný, ale také velmi dobrý v tom, co dělá. To je velmi působivé a nutí mě to, abych dělal to nejlepší, co dokážu,“ řekl Thomas Brodie-Sangster v rozhovoru pro Augustman. I když je natáčení filmů pro Thomase srdcovka, na svém kontě má i několik seriálových rolí, a to například roli Jojena Reeda v seriálu Hra o trůny. Naposledy jste si ho mohli všimnout v seriálovém hitu Dámský gambit, kde hrál uznávaného šachistu Bobbyho Fischera.

Info ikona
Thomas Brodie-Sangster
Mohlo by se vám líbit