Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Čas jako stvořený ke čtení knížek! Na jaké tituly si děláme zálusk?

Knihkupectví jsou sice zavřená, ale e-shopy běží jako na drátkách.

Vybrali jsme knižní novinky, které vám zpříjemní karanténu a pomůžou vám alespoň na malý moment zapomenout na všudypřítomné téma koronaviru.

Tereza Ramba - DobroDruhům

Není to ani cestopis, ani román. Přesto si vás knížka DobroDruhům od Terezy Ramba naprosto získá. Herečka svým autentickým způsobem zachycuje vzpomínky z dalekých i nedalekých končin, které v posledních dvou letech navštívila. Zajímavá knížka je nejen potravou pro všechny cestovatelské duše, ale také pastvou pro oči. O této knížce se nemůže mluvit, tato knížka se musí prožít! A mimochodem – rozhovor s Terezou jste si mohli přečíst v březnovém čísle Marianne. Malou ochutnávku můžete najít zde.

Dobrodruhům
Veronika K. Kučerová - Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty!

Autorka knihy prožila a stále prožívá situaci, kdy se jeden z páru rozletí za svými ideály (ona), a druhému nezbývá než se přidat, nebo odpojit (manžel). Svou zkušenost přetavila v silné, a přitom vtipné vyprávění o lásce za časů eko krize. V příběhu o slámě v botách a rukách od hlíny popisuje své úsilí i úsilí svého muže o vytvoření opravdového domova na vesnici. A tak se připravte na hospodaření, zahradničení, sousedský život i mnoho ideálů, které k realitě mají daleko.

Kniha
Klára Haunerová - Méně mít, více žít

Kdy jindy se pustit do třídění věcí než právě teď? Kniha Méně mít, více žít je osobním příběhem autorky Kláry Haunerové a její cestě k minimalismu. Jako jedna z prvních se zabývá nejen tříděním věcí, ale zamýšlí se také nad sociálními sítěmi a jejich mocí nad našimi životy, lidmi, kteří nám znepříjemňují život a dalšími podněty, kvůli kterým si nemůžeme užívat život podle vlastních představ naplno. Vrhněte se s ní na změnu, kterou dokončíte. Inspirací vám budou také příběhy dalších osobností, které do knížky přispěly.

Kniha
Jan Markela - Nezastavitelný růst

„Jak dosahovat velkých věcí pomocí drobných změn.“ Tak zní podtitul knihy, kterou vydal Jan Markel. Profesionální kouč, který už více než patnáct let pracuje s jednotlivci i s firmami jako je Český rozhlas nebo HiLASE, sepsal své zkušenosti a poznatky o tom, jak vzít život do vlastních rukou a zajistit si úspěch v celé řadě oblastí. Svá doporučení staví na pěti životních tématech – a skutečně podle něj stačí udělat malé změny alespoň ve dvou z nich, abychom se dočkali osobního růstu a aby náš život nabral nečekané obrátky.

Kniha
Dítě v síti

Kniha Dítě v síti je přehledný a praktický návod, jak přistupovat k výchově a vzdělávání dětí během současné expanze informačních technologií. Zabývá se mnoha paradoxy dnešní „doby datové“, která nabízí dětem i dospělým stejně tak úžasné příležitosti jako dosud netušená rizika, o nichž se aktuálně vede tolik potřebná diskuse. V knize čtenář najde zejména praktické rady rozdělené podle věku dětí – jak zamezit tomu, aby upadly do digitální závislosti nebo jaké v dětech podporovat užitečné návyky, které jim pomohou technologie využívat ve svůj prospěch v době, kdy se staly nepostradatelnou součástí našich životů a zároveň se mění každým dnem. Dotýká se však i témat internetové bezpečnosti nebo kyberšikany.

Kniha
Caroline de Maigret a Sophie Mas  - Older But Better, But Older

Chcete potrénovat svou angličtinu? Pak si pořiďte knížku Older But Better, But Older od Caroline de Maigret a Sophie Mas. Oblíbené autorky vás velmi vtipně seznámí s tím, co si ženy kolem čtyřicítky myslí a cítí. Zároveň vám poskytnou řadu nepostradatelných rad, jak na lásku a život vůbec. Že se po probuzení cítíte skvěle, ale ostatní vám říkají, že vypadáte unaveně? Jdete k dermatoložce na překontrolování znaménka a ona se vás hned zeptá, kam chcete ten botox píchnout? Nic si z toho nedělejte. Kupte si tuto knížku. Uvidíte, že se u ní budete hlasitě smát. Knížku naleznete v knihkupectví Book Therapy.

Kniha
Lenka Menšíková – Výroba vlastní kosmetiky

Přírodní kosmetika zažívá boom, a tak ji zkuste vyrobit i vy. V první části knihy získáte přehled o základních rostlinných surovinách – o rostlinných olejích a máslech, esenciálních olejích, hydrolátech a dalších látkách, které můžete při výrobě vlastní kosmetiky využít, a jsou dostupné na našem trhu. Dozvíte se, jak se vyznat v kvalitě rostlinných surovin a vybrat si správné ingredience. V druhé části knihy najdete množství receptů na přípravky k péči o pleť, tělo a také o domácnost. Naučíte se, jak vše správně míchat, dávkovat a uchovat. A také jak domácí kosmetiku povýšit na exkluzivní péči.

Kniha
Marianne tip: Ladislav Zibura – 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Říkáte si, že tato knížka rozhodně není žádnou novinkou? Máte pravdu! Žhavou novinkou ale je, že si její elektronickou verzi můžete legálně a zdarma stáhnout. „Původně jsme to měli naplánované na mé červnové narozeniny – věřím ale, že v době zavřených knihkupectví, knihoven a taky hranic je příhodný čas. Knihu si můžete stáhnout přes tenhle odkaz: www.zibura.cz/jeruzalem,“ říká Ladislav Zibura. „Kdyby se vám knížka líbila a cítili jste nutkavou potřebu někam poslat ušetřený peníz, osobně bych se jako obvykle přimluvil za příspěvek na Lékaře bez hranic,“ dodává autor.

Nebo si spíše děláte zálusk na novou Marianne? Nechte si ji zaslat až domů, a to bez nutnosti platit poštovné. Více informací naleznete zde

ČTĚTE TAKÉ: 6 benefitů, které přináší čtení

Související články

Životní styl
Nejlepší last minute dovolená roku 2024: Dáte přednost divoké přírodě, nebo tyrkysovému moři?

Nejlepší last minute dovolená roku 2024: Dáte přednost divoké přírodě, nebo tyrkysovému moři?

Životní styl
Nebojte se AI: Jak zahrnout umělou inteligenci do svého života a kde všude vám pomůže?

Nebojte se AI: Jak zahrnout umělou inteligenci do svého života a kde všude vám pomůže?

Životní styl
Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink