Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Česká designérka vymyslela estetický způsob, jak partnerovi oznámit těhotenství

Info ikona
Lumen

Těhotenský test v novém hávu…

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 25. 02. 2020

Chvíle, na kterou se většina žen nesmírně těší. Moment, kdy se vám i vašemu partnerovi naprosto změní svět. Počátek, na který nikdy nezapomenete. Pozitivní těhotenský test je symbolem lásky a nového života, avšak všichni se shodneme na tom, že není úplně estetické, chlubit se „počuraným“ papírkem. Právě toho si všimla česká designérka Kateřina Rydlová, která se zaměřila na způsob, jak partnerovi oznámit těhotenství, aniž byste mu ukázala klasický těhotenský test. A tak světlo světa spatřilo skleněné vajíčko Lumen.


Nápad na těhotenské vajíčko vznikl po vysazení hormonální antikoncepce. „Dlouho jsem brala antikoncepci, protože jsem si myslela, že jde o to nejlepší řešení, když zatím neplánuji potomka. Pak jsem ale zjistila, že moje tělo, nálady i emoce řídí platíčko prášků, a že o přirozeném cyklu nevím nic. Antikoncepci jsem tedy vysadila, a pak začal hormonální blázinec,“ vysvětluje Kateřina a dodává, že po vysazení antikoncepce měla nepravidelnou menstruaci. „Pro jistotu jsem si skoro každý měsíc kupovala těhotenské testy a jako designérka jsem začala o celém procesu přemýšlet.“ Kateřina přemýšlela nejen o emocích, které se k samotnému testu pojí, ale také o jeho vizuální stránce. „Uvědomila jsem si, že jsou ženy, které na toaletě prožívají pár minut stresu a doufají, že se na testu objeví jedna čárka. Pak jsou ale také ženy, které potomka plánují a přejí si, aby se na testu objevily čárky dvě. Tyto ženy z 80 % test nevyhodí, ale ukážou ho partnerovi, či nejbližšímu okolí. Více než 50 % z nich si poté test uchová na památku. Jeden produkt, jeden test a úplně jiné očekávání těchto dvou cílových skupin,“ vysvětluje designérka pro Marianne.

Kateřina Rydlová
Designérka Kateřina Rydlová
Zdroj: Kateřina Rydlová

Světlo, které svítí devět měsíců
Vajíčko Lumen funguje na jednoduchém principu – jakmile do něj vložíte pozitivní těhotenský test, vajíčko se rozsvítí. Stejně jako se během devíti měsíců zintenzivňují vaše emoce, zvyšuje se i intenzita světla, které skrze vajíčko proniká. Narozením miminka ale funkce Lumen rozhodně nekončí, neboť se z něj stává vzpomínkový předmět podobný třeba zásnubnímu prstenu. Zatímco těhotenský test byste si na poličku pravděpodobně nevystavila, Lumen může zdobit váš domov, aniž by ostatní měli tušení, jak důležitou roli vajíčko během těhotenství zahrálo. „V návrhu světla Lumen jsem si zaměřila na ženy, které těhotenství plánují a těší se. Do světla jsem se snažila odrazit tento okamžik štěstí, který prožívají, a chtěla jsem, aby ho prožili s partnerem společně. Společně rozsvítili světlo a mohli si okamžik nadále připomínat,“ říká Rydlová.

Vajíčko Lumen
Vajíčko Lumen
Zdroj: Kateřina Rydlová

Dostane se do prodeje?
Cesta od prvotního návrhu až k finálnímu produktu je velmi náročná. „Pracuji na tom. Možná nebude přesně v takové podobě, jak ho aktuálně můžete vidět na fotkách. Nyní sháním ženy pro hloubkové rozhovory, abych lépe porozuměla jejich potřebám a emocím, které jsou spojené s těhotenstvím a mateřstvím. Tudíž bude překvapením i pro mě, jaká bude finální podoba produktu, kterou bych ráda uvedla do prodeje,“ říká designérka a zároveň dodává, že je náročné nepromítat do produktu pouze své potřeby a očekávání, ale opravdu se ptát cílové skupiny na její potřeby. „Jinak se může stát, že se budeme rok něco vyvíjet a vyrábět, a následně o produkt nebude zájem. Nerada bych proto podcenila výzkum a testování,“ uzavírá Kateřina Rydlová.

Co říkáte na vajíčko Lumen? Pořídila byste si ho?

ČTĚTE TAKÉ: Konec bolestivé menstruaci! Česká designérka vyvinula speciální tričko, které vám pomůže

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion