Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Cestovatelský deník Dominiky B. - 48 hodin v New Yorku

Město, které nikdy nespí. Město, které inspiruje, někdy šokuje a vždy překvapí něčím novým. Můžete si New York City užít jen za dva dny? Dominika Bártová vás přesvědčí, že ano.

Anonymous | 10. 10. 2017

Před hodně dávnými časy byl jeden ostrov, jeden Holanďan, pár Indiánů a kupička korálků. A z těch korálků vyrostly parníky a mrakodrapy, Wall Street, elektrická světla, noviny, Ellis Island, Yankees, Central Park a první Světová výstava, taky Broadway a budova Chrysleru.”

Tak popisuje Carrie Bradshaw New York ve filmu Sex ve městě a je tomu přesně tak, tedy vlastně těch korálků tady bylo rozeseto mnohem, mnohem víc. A vy nebudete vědět, pro jaký si dřív skočit. Stejně jako když mne taxikář odvezl z letiště do hotelu Quin přímo u Central Parku a já nevěděla, jestli se jít nejdřív ubytovat nebo si objednat u stánku kafe, překonat jet lag a skočit si pro ten nejzelenější korálek (Central Park) v celém městě s jezery, dvěma bruslařskými stadiony, několika dětskými hřišti a těmi nejklikatějšími chodníky, jaké jste kdy viděli.

Zvolila jsem nakonec tu první varianu. Na Big Apple jsem měla jen dva dny, proto jsem potřebovala načerpat síly a udělat si plán, který teď sdílím s vámi. Bylo to velkolepé, i když pravda, trochu náročné, ale co byste pro tuhle americkou srdcovku neudělali. 

Tohle jsou místa, která musíte vidět!

I love NYC a vy? 


Autorka: Dominika Bártová