Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Cestovatelský deník Dominiky B. - Nej Dubaj

V dalším pokračování Cestovatelského deníku Dominiky B. se podíváte do destinace, která je mezi Čechy stále populárnější. Víte ale, co je na tomto místě nejlepší? Tohle je nej Dubaj podle Dominky Bártové!

Anonymous | 21. 03. 2018

Být největší, nejmodernější a nejlepší. To je cíl, který si dala Dubaj už před mnoha lety. Chce být zkrátka ve všem jednička a přilákat tak co nejvíce turistů. A zatím to jde podle plánu – jen v minulém roce zavítalo do metropole rekordních 15 miliónů návštěvníků a v roce 2020 by to mělo být až 20 miliónů. To bude ostatně metropole hostit světovou výstavu Expo a do té doby chce pokořit ještě několik Guinnessových rekordů.

Dominika Bartova
Dominika Bártová si v Dubaji oblíbila moderní atmosféru města i výlety do pouště.

Jedním z nich je nejvyšší budova světa Dubai Creek Tower, která se sice ještě nezačala stavět, ale už teď se ví, že se to stihne. Stejně tak vyhlídkové kolo “Ain Dubai”, jež bude s výškou 210 metrů nejvyšším vyhlídkovým kolem na světě. Staví se na umělém ostrově Blue Waters Islands v blízkosti pěší zóny JBR s výhledem na Dubai Marinu a jeden z nejdražších místních hotelů Atlantis.

A to není vše, brzy tu taky bude stát největší obchodní centrum na světě Mall of the World. Nevadí, že tu už jedno takové mají. Postaví nové, lepší, větší. A k tomu taky nejdelší krytou sjezdovku v luxusní čtvrti Meydan One.

Možná se vám to zdá jako nesmysl, ale až sem přiletíte, věřte, že se vám tu bude líbit. Od zpívající fontány u slavné budovy Burdž Chalífa až po obří akvárium v Dubai Mall. Rekordy a luxus zkrátka této zemi sluší.

Tato místa by vám v nablýskaném emirátu neměla uniknout.