Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Cestovatelský deník Dominiky B. - Rozbouřené Miami

Bienvenidos a Miami! Hurikány, slavná Ocean Drive a graffiti ve Wynwoodu. I takto by se dal nazvat první díl nového cestovatelského seriálu, ve kterém vás Dominika Bártová bude provádět nejen po Spojených státech amerických a podělí se s vámi o osobní dojmy i zajímavé tipy, které v turistickém průvodci nenajdete.

Anonymous | 3. 10. 2017

Ještě jsem si ani pomalu nevybalila a už jsem se musela z Miami evakuovat. Věděla jsem, že to nebude luxusní idylka bez problémů, ale že mě hurikán Irma přepadne hned po mém příletu, jsem opravdu nečekala. Vždyť ani v roce 1992 při hurikánu Andrew kategorie 5 nemuselo Miami a Floridu Keys opustit tolik lidí. 

miami

“Irmageddon” se neúprosně přibližoval k největší latinskoamerické metropoli na sever od Mexika a mně nezbývalo nic jiného než si koupit předražené letenky do Dallasu. Tak jsem se na pár dní ocitla u svých příbuzných a právě tady jsem si znovu uvědomila, že rodina je to nejdůležitější na světě. A upřímně, nebýt hurikánu, asi bych se za nimi letos nepodívala, měla jsem v plánu navštívit pracovně jednu konferenci v Bostonu. Nakonec jsem přes veškerý stres s tím spojený, byla ráda, že to ta Irma takhle zařídila. Byla jsem totiž u toho, když se bráškovi narodila holčička Olivia. Nezapomenutelný zážitek.

Ale teď už jsem zpět a je to přesně takové, jaké jsem si vysnila. Pravda, palmy to trochu odnesly, ale naštěstí to nejhorší se nakonec Miami na poslední chvíli vyhnulo. V proslulé čtvrti South Beach, nejoblíbenější části Miami Beach (samostatné město východně od Miami), opět běhají opálení sportovci a silikonové hispánky, celebrity tu znovu popíjejí obří daiquiri a margaritu v pětihvězdičkových art deco hotelech na ikonické Ocean Drive a usměvaví imigranti z Karibiku vás znovu přemlouvají k salse. Welcome to Miami nebo teda spíš Bienvenidos a Miami!

travel

A i Downtown, urbanistické centrum, kde právě bydlím, nevypadá o nic hůř než život poblíž slavné ulice. Nablýskané mrakodrapy, honosné penthousy a střešní bazény, kam chodí místní pro vitamin D. Je tu taky skvělá designová čtvrť Miami Design Destrict s luxusními butiky a palmovou oázou, kde se můžete při nakupování schovat před ostrými slunečními paprsky. Úplný ráj pro “shopaholiky”.

Nebo slavný Wynwood Art District - největší graffiti galerie pod širým nebem. Původně zavřeným skladům vdechli umělci nový život tím, že tady začali otevírat originální obchody, restaurace a taky tu pořádat různé performance, food markety a výstavy. Vřele doporučuji, je to určitě jedno z nejbarevnějších a taky nejpozitivnějších míst, jaké jsem kdy viděla. Vsadím se, že neodejdete bez fotky z Wynwood Walls, stejně jako já.

A až tu jednou budete, zajděte se podívat na tato místa, která vám ve Wynwoodu doporučují místní, kamarádi Reggie a Anaiel.

Murk Monday v Coyo Taco

travel

Už jste někdy ochutnali grilovanou kukuřici na špejli obalovanou v limetkovém másle a mexickém sýru cotija? Že ne? Pak musíte zajít do tohoto stylového bistra. Chutná fantasticky. A pokud se chcete u jídla i bavit, přijďte v pondělí na Murk Monday. To je totiž zasvěcené latinsko-americké hudbě s rytmy funku od předních miamských DJ’s - Oscara G, Lazara Casanovi a Ralpha Falcona. 

travel

A jestli vám to nebude stačit, přejděte do uměleckého baru Wood Tavern. Objednejte si točené pivo, pohodlně se usaďte na dřevěných lavicích a relaxujte. Nebo jestli najdete odvahu, přidejte se k tanci. 

http://coyo-taco.com/wynwood/

http://woodtavern.com/

Na nejlepší pizzu k Joey’s 

travel

Do první restaurace otevřené ve Wynwoodu inspirované pokrmy z italských Benátek. Kromě klasické pizzy si tu můžete objednat těstoviny, steaky nebo panini. A nezapomeňte se slušně obléknout. To abyste si tu nepřipadali blbě, až budete sedět pod honosnou mozaikou značky Bisazza. 

travel

http://joeyswynwood.com/#

Wynwood Yard

Není tolik míst jako právě Wynwood Yard, kde si můžete zacvičit jógu, přidat se na nějaký workshop, poslechnout si reggae nebo si jen tak “chillovat” v dřevěných křesílkách a vychutnávat lokální pivo nebo nějakou mňamku z food trucku. 

travel

http://www.thewynwoodyard.com/

Graffiti na kole

Wynwood je veliký, proto jestli nebudete mít čas se tady zastavit vícekrát, doporučuji si ho projet na kole. Zkuste společnost Miami Best Graffiti Guide, která vám ukáže ten nejlepší street art v okolí. 

travel

http://www.miamisbestgraffitiguide.com/

Enjoy!

 

Autor: Dominika Bártová

 

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky