Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Chcete v létě vypadat skvěle? Teď je ten pravý čas začít

Už je to zase tady! Blíží se jaro a ze všech stran na nás doléhají výzvy k formování postavy do letních křivek, do plavek a možná i do naha. Že je to na hlavu, říkáte? Jestli i vám tento každoroční tematický evergreen přijde ohraný a nepříjemný, vyřešte to jednou provždy. Letos!

Veronika Hong | 28. 02. 2018

Začněme upřímností k sobě samému. Proč nás tyto apely na dokonalou postavu tak otravují? Možnosti jsou dvě. Jsme hrdými majiteli dokonalé postavy, a nebo, bohužel, v tomto směru na sebe moc hrdí nejsme! Pokud jste označili druhou možnost, gratulujeme k otevřenosti. Upřímně! A za to si zasloužíte vysvobození. Představujeme vám účinný směr, který každého zájemce dovede k dlouhodobé spokojenosti nejen se svou váhou ale i vzhledem. Jak? Snadno, koncepčně, bezpečně, a hlavně na vždy!

 

  • Jak se připravit na životní změnu? Pěkně v klidu!
marianne

Klíčem odemykající úspěch je připustit si, že vše je ve vaší hlavě. Už teď si buďte jistí, že dokážete dosáhnout přesně toho, co si v ní usmyslíte. Důležitá je přitom motivace a hlavně sebeúcta. „Pozitivní vnímání sebe sama stojí na dvou pilířích. Prvním je sebe hodnota: mám se rád (to nám moc nejde), druhým kompetentnost: něco umím, něco jsem dokázal. Pokud jste se rozhodli začít hubnout, stanovte si různé menší cíle, jichž lehce dosáhnete, a tím posílíte svou sebedůvěru. Pozitivně vnímejte i nepatrné úspěchy, opakovaně se chvalte, a tak posilujte podvědomí, které řídí vaše chování. A na tom stavte,“ radí klinický psycholog, Mgr. Petr Křenek

 

  • Nedržte dietu!
marianne

Dalším doporučením je vyvarovat se negativním pocitům, o které se může postarat už jen pojem „dieta“. Co vás napadne jako první? Utrpení, hladovění, strava bez chutě a že tohle přesně nechcete. Psychika má sílu zablokovat celý proces hubnutí, pokud je založené na postupech, které jsou vám nepříjemné. Pak nezhubnete, i kdybyste měsíc pili jen vodu. Jděte na to opačně, lépe a pozitivně. Přemýšlejte nad úbytkem váhy jako o nové přínosné cestě, osvobození, cestou za lepším a krásnějším „já“. Najděte takový model, který vás netrýzní, buďte na sebe pyšní a udržujte duševní pohodu, ale i tělesnou aktivitu.

Manažerka sportovního centra Sulice Health Club Nikola Čermáková upřesňuje, že ideální je zařadit pravidelný pohyb alespoň třikrát týdně. Nebojte se, nejde o to strhnout se z kůže. Jděte cestou nejmenšího odporu, už i malá změna je cesta k velkým cílům. Odbornice na zdravý pohyb dodává: „Aby byla postava zformována v létě, mělo by se začít s úbytkem váhy opravdu právě teď, tedy před kalendářním koncem zimy. Na změnu životního stylu a implementaci sportu, je ten pravý čas celoročně.“ 

 

  • Čím začít? Jednoduchá odpověď. Odborníkem!

marianne

Skočte do toho. Aby měl celý hubnoucí efekt opravdu bezpečný průběh, dopřejte si individuální a především komplexní přístup. Přesně takovou cestu za osvobozující váhovou redukcí a udržitelnou postavou garantuje přístup Cambridge Weight Plan. Jde o program hubnoucích návyků vytvořených výhradně podle vašich dispozic a možností. A co je zásadní, s osobním odborným dohledem, který na pravidelných konzultacích usměrňuje plán nízkoenergetické stravy i tělesné aktivity. Dopřejte si jednou v životě vlastního výživného poradce s odborným a osvědčeným přístupem a uvidíte, že to bude naposledy.  

 

  • Jak dlouho se čeká na první pozitivní výsledek?

marianne

Velmi individuální dotaz, ale pro přislíbení alespoň částečné motivační vidiny se nelze neptat. Ing. Lukáš Vrána, výživový poradce CWP, vyvrací mýtus, že na pozitivní výsledky hubnutí musíte dlouho čekat ale i to, že rychlé úbytky váhy jsou nebezpečné a krátkodobé. Osobně uvádí celý přístup na správnou míru: „Při pozvolném hubnutí lidé často ztrácí motivaci. Rozumná rychlost je tedy jedním z faktorů úspěšné úpravy hmotnosti. Cambridge Weight Plan respektuje i tuto podmínku, standardní rychlost redukce je přibližně 6 – 8 kg za měsíc, u mužů i více. První výsledky by tak měly být vidět již po týdnu.“ A když říká vidět, má to svůj význam. Důležitější je pozorovat obvod pasu a úbytek tukové tkáně než hodnot na váze. Jde sice o radostné znamení, ale někdy zavádějící, protože při tomto procesu dochází také k jisté ztrátě tekutin.

 

  • Poslední záchrana?
marianne

Může se stát, že i po úspěšné váhové redukci se některé křivky těla rýsují jinak, než si přejeme. Estetická medicína nabízí množství metod formujících tělo. Když už volit zkratku za lepší postavou, pamatujme, že pomineme-li zdravotní rizika s tím spojená, je i v tomto případě nutné změnit stravovací i pohybové návyky a předcházet váhovým výkyvům. Odborník na plastickou chirurgii Dušan Záruba z Ústavu estetické medicíny v Praze navíc podotýká, že výrazné změny umožní výhradně invazivní metody. V tomto směru prování nejčastěji ultrazvukové, klasické i tumescentní liposukce, modelační operace a plastiku prsů. Z praxe primáře Záruby vyplývá, že šetrnější, tedy neinvazivní, metody body contours dlouhodobě příliš nepomáhají. 

 

  • Změna optiky

marianne

Je-li pro vás chirurgický zákrok příliš velký strašák, nevěste hlavu. Existuje ještě jedna cesta, která rozpustí trápení z drobnými tělesnými nedokonalostmi. Jde navíc o tu nepřirozenější. Pokud se sebou začnete pracovat, změníte s pomocí odborníka stravovací i tělesný režim, změny k lepšímu se rozhodně dostaví. Úspěch vám pomůže získat vlastní uznání a drobné odchylky od vysněného ideálu už vám nebudou připadat tak podstatné. Jde o změnu úhlu pohledu. Užívejte si pozitivní změny a buďte především sví, protože některé geneticky dané proporce prostě nevyřeší ani chirurgický metoda. Pamatujte, že vnitřní krása a pohoda je navenek opravdu vidět a tu vám nevyčarují ani v té nejlepší klinice. 

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky