Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

EMANUEL RIDI: Při pití kávy jde v Itálii hlavně o komunikaci mezi lidmi, ne o relax

Emanuele Ridi není jen šéfkuchař, je i televizní hvězda a muž, který Čechům do hloubky ukázal bohatství italské kuchyně. Rozhovor s ním ale tentokrát nebude o jídle, ale o jeho lásce ke kávě.

Promotion | 24. 02. 2020

Kolik káv přes den běžně vypijete?

Většinou tři, maximálně čtyři.

Jakou kávu pijete nejraději? A pijete během dne pokaždé stejný typ?

Vždy si dávám espresso, nejraději tmavší italské pražení z jihu Itálie v kombinaci s robustou. Nejvíc si kávu vychutnám z porcelánu, ale nepohrdnu ani skleněným šálkem. A když jsem v Itálii, občas si místo espressa dávám ráno v baru cappuccino.

Máte nějaké kávové rituály?

Mám jen jednu zásadu – nikdy si nedávám kávu nalačno, první káva jde na řadu vždy až po snídani. Taky si dávám pořád méně a méně cukru.

Která káva z nové řady Nespresso Ispirazione Italiana vás nejvíce zaujala?

Určitě červená Ispirazione Italiana Napoli.

ridi
Objevte nové chutě káv Nespresso Ispirazione Venezia a Napoli, kterou má Emanuel nejraději.

Proč si Italové ke kávě nesedají, ale pijí ji ve stoje?

Káva pro nás Italy neznamená pauzu, podobně jako třeba aperitiv. Při pití kávy jde v Itálii hlavně o komunikaci mezi lidmi, ne o relax.

Jak je to v Itálii s přidáváním mléka?

Káva s mlékem se v Itálii pije pouze v dopoledních hodinách a ke snídani. V Česku je káva s mlékem podle mého názoru spíše záležitost dámská.

Který region Itálie milujete nejvíce? A cítíte se pořád ještě doma v Itálii, nebo už v Česku?

Miluji Toskánsko, můj region, do kterého spadá i moje rodná Elba. Ale rád navštěvuji třeba i Neapol. Co se týče domova, mám to tak padesát na padesát. Stále jsem Ital, ale domov, kde bydlím, žiji a pracuji, je zde v Čechách.

Poznejte novou řadu káv Nespresso ISPIRAZIONE ITALIANA

Ispirazione Napoli

V ulicích Neapole je hluboce zakořeněný kávový rituál, kterým se inspiroval způsob pražení do tmava, jenž dává kávě velmi intenzivní chuť. Tato směs, obsahující Robustu, nabízí sametový, krémový šálek kávy s mimořádně hutným tělem a příjemným hořkým dozvukem. Je poctou dovednostem pražičů v tomto hlavním městě italské kávy. 

Ispirazione Venezia:

Jako tradiční most mezi Osmanskou říší a západní Evropou byly Benátky vždy místem, kam se dovážela nejlepší kávová zrna světa a kde byla odborně pražena tak, aby byla maximálně využita jejich rozmanitost. Inspirací pro finální šálek kávy bylo delikátní aroma, v němž se všechny složky nacházejí v dokonalé harmonii a jsou obohaceny o tóny karamelu a hutné tělo.

Nová řada má za cíl vzít milovníky kávy na velkou italskou pouť. Jména káv odrážejí regionální znalosti italských mistrů, kterými se tyto směsi inspirovaly. Každá zvlášť zachycuje atmosféru jednoho města, od kořeněného vlivu severní Afriky v případě Palerma nebo bohaté historie u kávy inspirované Římem. Právě tyto místní detaily dělají z nové kolekce pravé chuťové potěšení. 

pr

Objevte komplexní řadu káv Nespresso Ispirazione Italiana na stránkách www.nespresso.com 

Kterou ochutnáte vy?