Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Hledáte bydlení? Nastěhujte se do vesnice, kde vám zaplatí nájemné

Info ikona

Konečně způsob, jak se vyzrát na bytovou krizi.

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 2. 03. 2020

Nájmy stoupají, výplata stagnuje a vaše nálada je na bodu mrazu? Nepropadejte panice! Na bytovou krizi totiž existuje lék jménem Teora. Nejedná se o zázračnou pilulku, po jejímž spolknutí se nájem vašeho vysněného bytu sníží o polovinu. Pod tímto názvem se naopak skrývá malebná italská vesnička, která poslední roky bojuje s vysokým odlivem obyvatel. Právě proto se tamní starosta rozhodl k razantnímu kroku. 

Vzhůru do Itálie
V provincii Avellino se nachází vesnice Teora, která od posledního zemětřesení čelí vysokému poklesu obyvatel. "Máme méně než 1500 obyvatel. Navíc po strašném zemětřesení v roce 1980 mnoho lidí vesnici opustilo. Chci změnit tento negativní trend. Děti jsou budoucnost a nové rodiny mohou obnovit naši upadající komunitu. Doporučuji tedy těm, kteří mají děti, aby o sobě dali vědět,“ řekl starosta Stefano Farina pro CNN. Starosta ale ví, že nic není zadarmo, a tak nové obyvatele láká na velkorysou nabídku. Potencionální zájemci se mohou těšit na příspěvek v hodnotě 150 €, za který si pronajmou byt, případně na částku 5 000 €, jež je určena k nákupu nemovitosti. 

Teora
Zdroj: @paesaggiirpini

Pokud už začínáte balit kufry, pak ještě na moment zpomalte. Nabídka má totiž dvě strany mince. V případě, že se do Teory opravdu přestěhujete, musíte splnit dvě podmínky. Zaprvé musíte být rodičem alespoň jednoho potomka a zadruhé jste povinni ve vesničce strávit alespoň tři roky svého života. 

Zájemci jsou
Nabídka je poměrně lákavá, a tak není divu, že už si našla své příznivce. „Zatím se zde usadily dvě italské rodiny a jedna brazilská s italskými kořeny. Jedna z rodin s sebou dokonce vzala i své prarodiče,“ dodal Stefano Farina. Pokud tedy toužíte po italském klidu a jste v produktivním věku, pak asi nic nebrání tomu, abyste na nabídku kývli i vy. 

Chtěli byste žít v Itálii? 

ČTĚTE TAKÉ: Prohlédněte si žebříček nejfotogeničtějších vesnic

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion