Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

JANA KIRSCHNER: Miluji Londýn!

V Anglii žije přes deset let. Kam chodí Jana Kirschner na nejlepší salát ve městě, co si myslí o britském gentlemanství a kde nakupuje kabelky? O tom se rozpovídala v oblíbené rubrice Rodina na cestě.

Petra Pohlová | 14. 09. 2017

V Londýně jsem se poprvé ocitla v roce 2005, měla jsem mezinárodní smlouvu na album. Potkávala jsem se tehdy s šéfy těch největších nahrávacích společností, čekala mě řada obědů a večeří v těch nejlepších restauracích a krásný byt na Kings Road v srdci Chelsea. Vše bylo skvělé, ale já se tu jednoduše necítila jako doma. Bylo to příliš nové a hlavně toho bylo moc. V hlavě mi bzučelo a vůbec jsem se nedokázala soustředit na to, co je přede mnou. Záhy jsem pochopila, že britští muži nejsou žádní gentlemani, často vám plesknou dveřmi rovnou před nosem, a vůbec je britská kultura úplně jiná než ta naše. Došlo mi, že Amy Winehouse ze mě asi nebude. 

Taky mi bylo jasné, že mi tu moje skvělá americká angličtina zrovna nepomůže a že s tím americkým akcentem, který jsem si léta pečlivě pěstovala, díru do světa zrovna neudělám. A tak jsem...

...CELÝ ČLÁNEK NAJDETE V ZÁŘIJOVÉ MARIANNE! Dočtete se například, jak Jana Kirschner získala místo Grammy rodinu, co má na Londýně nejraději a kde se vlastně cítí opravdu doma. 

m