Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jazykovým guru za pár týdnů! Vypilujte cizí jazyk díky chytrým aplikacím

Pokukujete jedním očkem po letní dovolené a tajně doufáte, že se v dané destinaci domluvíte alespoň nonverbálně? Pro tentokrát vezměte jazykovou přípravu pevně do svých rukou a probuďte v sobě lingvistickou královnu.

Oprašujete rámečky ze školních olympiád z angličtiny, na kterých jste získala první místo? Se slzou v oku vzpomínáte na semestr v zahraničí? A úzkost na srdci se u vás dostaví v momentě, kdy si vybavíte roky, během kterých jste plynně mluvila nejen anglickým, ale i druhým jazykem? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděla ano, pak pro vás máme dvě dobré zprávy. Zaprvé - rozhodně v tom nejste sama. Zadruhé - pokud opravdu chcete, pak se během několika týdnů můžete navrátit do své lingvistické kondice. Jdete do toho s námi?

Cizí jazyk

Výuka v pohodlí domova

V první řadě je důležité zmínit, že rozhodně neuděláte chybu, pokud se přihlásíte do jazykového kurzu. Tam pod dohledem zkušeného lektora procvičíte všechny stránky jazyka a během několika lekcí pocítíte velké pokroky. Jenže zahrnout do denního harmonogramu nejméně hodinovou výuku cizího jazyka, může někomu připadat jako scéna ze science fiction. Pokud neoplýváte volným časem, nezoufejte. Existuje jedno chytré řešení, které váš problém vyřeší. Ano, máme na mysli mobilní aplikace! V současné době naleznete nespočet aplikací, které jsou zaměřené na výuku vámi neovládané řeči. Některé jsou placené, jiné zdarma, některé jsou zábavné, jiné vyžadují denní dril. Vybraly jsme pro vás trojici nejefektivnějších aplikací, které posunou váš cizí jazyk na vysokou úroveň. 

Duolingo

Bojíte se, že na učení jazyku skrze mobilní aplikaci zapomenete? Pak si stáhněte Duolingo, které vám každý den připomene, že už je nejvyšší čas procvičit cizí jazyk. Samotná aplikace je navíc skvěle řešená, tudíž procvičíte nejen slovní zásobu a gramatiku, ale také poslech a konverzaci. Pokud splníte daný jazykový level, získáte cenné body, které vám otevřou další level. Vývojáři této aplikace krásně navázali na Komenského a jeho školu hrou, tudíž se nemusíte bát, že by se vám u Duolinga pomalu zavírala víčka. 

+ výuka angličtiny, francouzštiny, španělštiny, portugalštiny, italštiny a němčiny

+ aplikace je zdarma

Busuu

Aplikace s název Busuu se postará o rozšíření vaší slovní zásoby. Funguje na interaktivní bázi, tudíž nové slovíčko uvidíte na obrázku a následně ho přidáte do fráze. Busuu určitě ocení všichni, jejichž angličtina není na vysoké úrovni a potřebují oprášit základní slova a gramatiku. Nenechte se ale na první pohled zmást jednoduchostí Busuu. Nároky na uživatele se pomalu zvedají, a tak se nedivte, pokud na vás za pár týdnů vykoukne jazykový oříšek.  

- zdarma se můžete učit pouze jeden jazyk

Memrise

Přiznejte se, také patříte mezi náruživé hráčky Farmville? Pokud ano, pak jste u správné aplikace! S Mamrise totiž můžete spojit svou vášeň ve virtuální farmaření s učením nového jazyka. Za každý splněný úkol dostanete truhlík s rostlinkami, ze kterých postupem času vytvoříte velkou zahradu. Záleží jenom na vás, na kolik vám učení nových slovíček půjde. Vzhledem k tomu, že ve hře jsou slovíčka často spojována s obrázky, je dost pravděpodobné, že se brzy stanete virtuálním zahradníkem roku 2019. 

+ nabídka více než 200 světových jazyků

Související články

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Životní styl
Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek

Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek

Životní styl
Zdravě, chutně a zároveň rychle? Zkuste tyto 4 recepty a uvařte výborný oběd pro celou rodinu

Zdravě, chutně a zároveň rychle? Zkuste tyto 4 recepty a uvařte výborný oběd pro celou rodinu