Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Když vaří Gwyneth Paltrow aneb Inspirujte se oblíbenými recepty hollywoodské hvězdy

Info ikona
Gwyneth Paltrow

Vaření bývá vášeň i prokletí. Když se vrátíte domů vyčerpaná z práce, občas se promění v pořádnou dřinu. Inspirujte se kuchařskou knihou herečky Gwyneth Paltrow, plnou snadných, nápaditých a především zdravých receptů.

Eva Kadavá | 27. 09. 2021

Je krásná, talentovaná a nadevše miluje své dvě děti, dceru Apple a syna Mosese. Stíhat všechny role, a rozhodně tím nemyslíme jen ty filmové, je však občas na jednoho člověka příliš. Pro ženy, které stejně jako Gwyneth Paltrow nechtějí trávit dlouhé hodiny v kuchyni, a přesto by rády dopřály sobě i své rodině kvalitní, zdravé jídlo, přináší herečka kuchařskou knihu Je to tak snadné. Jde o inspiraci pro každodenní vaření, od jednoduchých snídaní až po pohodové večeře.

Mohlo by se vám líbit

Kousek času pro sebe

Když jsem se rozhodla, že napíšu tuhle knihu, začala jsem u svých přátel a kolegů pátrat a ptát se jich, jaký druh kuchařky jim na trhu schází, jakou by si oni sami představovali,“ popisuje herečka vznik knihy. Všichni prý měli podobné přání: chtěli sbírku receptů, podle nichž snadno zvládnou uvařit bez náročných příprav. Aby se po náročném pracovním dni v kuchyni odreagovali, a přitom připravili skvělé, ale rychlé jídlo. „Kvalitní a chutné pokrmy nemusejí být složité, není nutné jejich přípravou trávit celé dny. Tuhle knížku považuji za jakousi cestovní mapu: svépomocnou kuchařskou knihu pro chronicky zaneprázdněné kuchaře a kuchařky,“ doplňuje herečka.

Gwyneth Paltrow se zdravému životnímu stylu a životosprávě věnuje nejen díky své profesi a nutnosti být ve formě. Své postřehy pravidelně uveřejňuje prostřednictvím webové lifestylové platformy Goop, kterou založila v roce 2008. Když jí lékaři diagnostikovali anémii, rozhodla se zamyslet se nad svým životním stylem. Hodiny v kuchyni, zdravotní stav a dvě malé děti nakonec herečku dovedly k poznání, že kvalitní a chutné jídlo je nezbytnou součástí života. Rozhodně ale není nutné trávit u sporáku hodiny.

Mohlo by se vám líbit

Sama jsem zažila mnoho večerů, kdy jsem zoufalá stála mezi dveřmi spíže a byla totálně ztracená. Neměla jsem ponětí, co uvařit, a většinou to skončilo těstovinami s máslem a sýrem nebo ohřátou plechovkou bio rajské polévky s grilovaným sýrem. Někdy přišly na řadu i mražené minipizzy. Říkala jsem si, že jsem udělala to nejlepší, co jsem v dané chvíli mohla, a bylo to snadné. K tomu velkou sklenici vína a hotovo, žádný problém. Po něčem podobném touží většina z nás – ušetřit kousek času pro sebe a nestát hodiny u sporáku,“ vysvětluje herečka.

Jen to časem byla trochu nuda, a tak si Gwyneth Paltrow postupně našla svůj vlastní, mnohem pestřejší styl stravování. V současnosti patří mezi její oblíbená jídla třeba avokádový toust ve velmi atypickém složení. „Moje verze toustu je taková, že vezmu mandlové máslo, avokádo a slaninu. Všichni si mysleli, že jsem blázen, ale pak to celé snědli. Je to opravdu hodně dobré!“

A na jaká jídla z kuchařky jsme ihned dostali chuť? V galerii na ně najdete recepty.

Recepty podle Gwyneth Paltrow