Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Když vaří Gwyneth Paltrow aneb Inspirujte se oblíbenými recepty hollywoodské hvězdy

Vaření bývá vášeň i prokletí. Když se vrátíte domů vyčerpaná z práce, občas se promění v pořádnou dřinu. Inspirujte se kuchařskou knihou herečky Gwyneth Paltrow, plnou snadných, nápaditých a především zdravých receptů.

Eva Kadavá | 27. 09. 2021

Je krásná, talentovaná a nadevše miluje své dvě děti, dceru Apple a syna Mosese. Stíhat všechny role, a rozhodně tím nemyslíme jen ty filmové, je však občas na jednoho člověka příliš. Pro ženy, které stejně jako Gwyneth Paltrow nechtějí trávit dlouhé hodiny v kuchyni, a přesto by rády dopřály sobě i své rodině kvalitní, zdravé jídlo, přináší herečka kuchařskou knihu Je to tak snadné. Jde o inspiraci pro každodenní vaření, od jednoduchých snídaní až po pohodové večeře.

Mohlo by se vám líbit

Gwyneth Paltrow radí, jak být stylová za každých okolností

Aby váš šatník fungoval, musíte si najít pár kousků, které můžete obléct za každé situace. Gwyneth Paltrow ví, že květinový vzor, šaty na jedno rameno, kalhotový kostým, kožená bunda a flitrované kousky jsou pro ni to pravé ořechové.
marianne.cz

Kousek času pro sebe

Když jsem se rozhodla, že napíšu tuhle knihu, začala jsem u svých přátel a kolegů pátrat a ptát se jich, jaký druh kuchařky jim na trhu schází, jakou by si oni sami představovali,“ popisuje herečka vznik knihy. Všichni prý měli podobné přání: chtěli sbírku receptů, podle nichž snadno zvládnou uvařit bez náročných příprav. Aby se po náročném pracovním dni v kuchyni odreagovali, a přitom připravili skvělé, ale rychlé jídlo. „Kvalitní a chutné pokrmy nemusejí být složité, není nutné jejich přípravou trávit celé dny. Tuhle knížku považuji za jakousi cestovní mapu: svépomocnou kuchařskou knihu pro chronicky zaneprázdněné kuchaře a kuchařky,“ doplňuje herečka.

Gwyneth Paltrow se zdravému životnímu stylu a životosprávě věnuje nejen díky své profesi a nutnosti být ve formě. Své postřehy pravidelně uveřejňuje prostřednictvím webové lifestylové platformy Goop, kterou založila v roce 2008. Když jí lékaři diagnostikovali anémii, rozhodla se zamyslet se nad svým životním stylem. Hodiny v kuchyni, zdravotní stav a dvě malé děti nakonec herečku dovedly k poznání, že kvalitní a chutné jídlo je nezbytnou součástí života. Rozhodně ale není nutné trávit u sporáku hodiny.

Mohlo by se vám líbit

Co čekat od lifestylové série The Goop Lab, za níž stojí Gwyneth Paltrow?

Šok, stud, porozumění, nadšení, touha dozvědět se více. Vaše emoce se budou střídat jak při jízdě na horské dráze.
marianne.cz

Sama jsem zažila mnoho večerů, kdy jsem zoufalá stála mezi dveřmi spíže a byla totálně ztracená. Neměla jsem ponětí, co uvařit, a většinou to skončilo těstovinami s máslem a sýrem nebo ohřátou plechovkou bio rajské polévky s grilovaným sýrem. Někdy přišly na řadu i mražené minipizzy. Říkala jsem si, že jsem udělala to nejlepší, co jsem v dané chvíli mohla, a bylo to snadné. K tomu velkou sklenici vína a hotovo, žádný problém. Po něčem podobném touží většina z nás – ušetřit kousek času pro sebe a nestát hodiny u sporáku,“ vysvětluje herečka.

Jen to časem byla trochu nuda, a tak si Gwyneth Paltrow postupně našla svůj vlastní, mnohem pestřejší styl stravování. V současnosti patří mezi její oblíbená jídla třeba avokádový toust ve velmi atypickém složení. „Moje verze toustu je taková, že vezmu mandlové máslo, avokádo a slaninu. Všichni si mysleli, že jsem blázen, ale pak to celé snědli. Je to opravdu hodně dobré!“

A na jaká jídla z kuchařky jsme ihned dostali chuť? V galerii na ně najdete recepty.

Recepty podle Gwyneth Paltrow

Související články

Životní styl
Jaroslava Popelka o finančním plánování pro ženy: Jak převzít kontrolu nad svými penězi?

Jaroslava Popelka o finančním plánování pro ženy: Jak převzít kontrolu nad svými penězi?

Životní styl
KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku