Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Klára Kotábová v karanténě, den 37: Detaily dělají den

Před pár lety jim zvonil umíráček. Argument proč nenosit hodinky zněl: Mám je přece v mobilu. Naštěstí se vrací doba hodinková a přispívají k tomu právě i mobilní telefony.

Klára Kotábová | 11. 05. 2020

Je to tak, během home office, karantény, omezeného běžného života si detailů všímáme mnohem víc. I proto, že je na to čas. Pojďme se tedy mrknout na hodinky. Co máte na zápěstí dnes? Já kromě svých oblíbených náramků, také hodinky, mám dvoje a velmi oblíbené. Jedny jsou dárkem za porod prostřední dcery, druhé jsem si vybrala sama, protože jsem měla pocit, že právě bílé sportovní hodinky budou slušet mému zápěstí. A měla jsem pravdu. V letních měsících vypadají skvěle. V zimních nosím ocelové hodinky v pánském stylu, které miluju. Nejen proto, že jsou dárkem z lásky, ale také vypadají na ruce elegantně. Tudíž jsem sportovkyně, i praktická žena. K tomu se dočtete, já mám jasno.

Při výběru je důležitější praktické, nebo estetické hledisko? Pro mě obojí a rozhodně se nedá oddělit. Kdyby mi bylo jedno, jak hodinky vypadají, asi bych si koupila první časomíru ve vietnamské večerce, na druhou stranu právě hodinky jsou velmi snadným informátorem, který o vás okolí řekne více, než si myslíte. Jak se shodují ti, kdo kouzlu hodinek propadli, dnes jsou dokonce ozdoby zápěstí více vypovídající o svém nositeli, než třeba naleštěné boty, nebo drahá kabelka. Co prozrazují vaše zápěstí o vás?

Nositelky hodinek se dělí do několika kategorií. Ve které se poznáte vy? Sportovkyně dnes nejčastěji nosí chytré hodinky, které jim kromě času měří také tep, frekvenci chůze, dechu, kalorie přijaté i vydané… Ty mám tedy také, ale ze závislosti na nich se snažím usilovně vymanit. Tyto hodinky si prý nejraději pořizují ženy energické, které chtějí mít svůj život pod kontrolou. Včetně jeho neřestí.

Romantičky nosí růžové hodinky, s něžnými ciferníky, pastelové barvičky jsou nezbytností, když tedy růžová není volbou na první dobrou. Nebývají příliš veliké, jsou dámsky decentní, pánskému stylu se nepodobají ani omylem. Spíš mohou být z dálky považovány za nenápadný náramek. Což ale není pravda, protože právě nabízejí, kromě ozdoby, také funkci časomíry. Nositelky těchto ozdůbek jsou mírně nepraktické, milují romantickou červenou knihovnu, šaty jsou pro denní nošení jejich jasnou volbou. Kromě toho jsou úzkostlivě pečlivé a rády středem pozornosti.

Další variantou jsou praktické hodinky. Pozor. V pánském stylu designem uzpůsobeném ženskému zápěstí. Tento trend je v poslední době velice oblíbený, protože titěrné hodinky na svém zápěstí nechce nosit prakticky nikdo. Že by právě zápěstí byla výpovědí doby? Právě tyto hodinky nosí nejraději ženy silné, organizačně schopné a takové, které v rodině mnohdy mají roli maminky i tatínka. Jako by romantičnost vymizela z jejich životů. Kromě toho, jedny skvělé hodinky jsou jasnou volbou pro každý den a není třeba zdržovat se ráno výběrem modelu, který bude nejlépe slušet zvolenému oděvu. Praktické ženy toto dávno ví, proto mají ve své šperkovnici jeden luxusnější, ale nadčasový kousek. Navíc tento přístup vypovídá o jejich věrnosti.

V neposlední řadě můžete nosit na zápěstí cokoliv. Originální kousek, který spíš než hlídání času má jediný cíl. Zaujmout originalitou. Právě hodinky v tomto duchu nejčastěji navlékají na svá zápěstí kreativní duše, které nosí hlavu v oblacích. Nerady se nechávají svazovat konvencemi, umí si stát za svým, nikdy se nepodřizují davu.

Otázka na závěr: Kolikrát jste se, během čtení tohoto textu, mrkla na své zápěstí?

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Pokud to není nezbytně nutné, nevycházejte v současné době ze svých domovů - a to ani pro nové číslo Marianne. Časopis Marianne si totiž můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě