Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Mileniálka s modrou krví! Seznamte se s inspirativní Lady Amelií Windsor

Meghan, Kate, Beatrice nebo Eugenie. To jsou členky britské královské rodiny, o kterých se v médiích často mluví. Neměli bychom ale zapomínat ani na sestřenici prince Harryho a prince Williama, pětadvacetiletou Lady Amelii Windsor, která se pomalu ale jistě stává miláčkem britského národa.

V roce 2016 ji britský časopis Tatler označil za „nejkrásnější ženu v britské královské rodině“ a o pět let později můžeme říci, že Lady Amelia Windsor je nejen krásná, ale také inteligentní mladá dívka, která inspiruje své vrstevnice i za hranicemi Spojeného království. I když Amelia není členkou úzkého kruhu britské královské rodiny, jejím dědečkem je bratranec královny Alžběty II. vévoda z Kentu, zdá se, že ji tato skutečnost příliš neznervózňuje. Naopak, Lady Amelia se plně věnuje studiu, charitě a své největší vášni – módě.

Mohlo by se vám líbit

45 přísných pravidel, která musí britská královská rodina dodržovat

Každá rodina má svá pravidla. Bez nich by to nešlo. Ta královská jsou ale optikou dnešní moderní doby často zastaralá a kolikrát pěkně bizarní. Pojďme si na ně posvítit.
marianne.cz

Z internátní školy až na přehlídková mola

Britská královská rodina si potrpí na kvalitní vzdělání, a tak není divu, že Lady Amelia Windsor navštěvovala katolickou internátní školu pro dívky. Po jejím absolvování padla volba na University of Edinburgh, kde Amelia aktuálně studuje dějiny umění, latinu a francouzštinu. Kromě zmíněných oborů je Amelii blízká také móda a módní byznys. Svým půvabem si získala modelingovou agenturu Storm Model, která stojí za objevením Kate Moss nebo Cary Delevingne, a následně několikrát zazářila na přehlídkovém molu italského módního domu Dolce & Gabbana. V současné době ji zase můžete zahlédnout coby jednu z tváří kampaně Philosophy di Lorenzo Serafini.

Lady Amelii ale zajímá nejen finální podoba modelu, ale také samotný proces výroby. Není tedy žádným tajemstvím, že v minulosti absolvovala zahraniční stáž u návrháře Azzedine Alaïa či u italské šperkařské značky Bulgari. Sestřenice prince Harryho a Williama přemýšlí nad módou také z udržitelného hlediska. „Všichni jsme si vědomi obrovské plastové krize a jejího dopadu na naši planetu. Móda v tomto ohledu hraje klíčovou roli, ale existují způsoby, jak si s tím poradit. Osobně vzhlížím k návrhářce Stelle McCartney, jejíž kolekce jsou udržitelné, a zároveň stylové,“ řekla Lady Amelia v rozhovoru pro The Telegraph.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nebát se sociálních sítí

Zatímco většina členů královské rodiny se úzkostlivě vyhýbá prezentaci na sociálních sítích, Lady Amelia zvolila odlišnou strategii. Obzvláště na Instagramu je velmi aktivní, a tak s fanoušky sdílí nejen svá tetování, ale třeba i oblíbené knihy nebo názory na aktuální témata, která hýbou Velkou Británií. „Sociální sítě komukoli umožňují, aby byl kreativní a nápaditý. Také se mi líbí, že můžeme sdílet všechno krásné a smysluplné, co ve světě vidíme a slyšíme. Považuji to za inspirativní a povznášející,“ řekla Amelia v rozhovoru.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Související články

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce