Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Co prozradila dokumentární série Harry & Meghan o královské rodině?

Nedávno vyšla první část dokumentární série o princi Harrym a jeho manželce Meghan Markle, kteří se rozhodli říct světu svůj příběh z jejich úhlu pohledu. Zahrnuje přitom nejenom jejich život, ale i to, jak se k jejich vztahu stavěla britská královská rodina a jaké byly začátky Meghan jako její nové členky.

Tereza Čaladi | 13. 12. 2022

Jejich příběh je všem známý. Jsou těmi, co se rozhodli vzdát svých královských povinností a odstěhovat se do zahraničí, aby mohli žít „normální život“. Každá mince má ovšem dvě strany. A pár, který byl od svého samého počátku pod bystrým dohledem médií a veřejnosti, ačkoliv se jim snažil, co nejvíce stranit, se rozhodl veřejně promluvit o tomto zásadním rozhodnutí v dlouho připravované dokumentární sérii Harry & Meghan.

Snímek začíná tím, že jeho hlavní protagonisté vyprávějí o tom, jak se v roce 2016 seznámili. K údivu mnohých to bylo přes Instagram. Princ Harry konkrétně viděl na profilu u své kamarádky video, na němž je ona a Meghan, a zeptal se, „kdo to je“. Jejich společná kamarádka je poté propojila. Po prvním rande věděli, že jsou pro sebe jako stvoření. Hned další den tak vyrazili na druhé. Snímek dále zaznamenává celý vývoj jejich vztahu a to samozřejmě zahrnuje i představení Meghan Markle britské královské rodině. Během vyprávění přitom narazili na několik témat, která odhalují doposud nezveřejněné informace o prvních setkáních s královskou rodinou, dojmy Meghan i objasnění toho, proč se pár vzdal své role vévody a vévodkyně ze Sussexu.

  • Ženy v královské rodině

Princ Harry hned v první epizodě hovoří o ženách v královské rodině, o jejich těžké roli, a zmiňuje, že přemítal nad tím, jak by si mohl někdy najít někoho, kdo bude ochoten a schopen odolat všem těm zátěžím, které s sebou nese to, že bude s ním.

  • Královský výběr partnerů a partnerek

Zároveň odhaluje, že v královské rodině existuje nutkání, aby si její členové vzali někoho, kdo maximálně vyhovuje královským představám (tedy má nejlépe také modrou krev). „Myslím, že pro mnoho lidí v rodině, zvláště pro muže, tu je pokušení nebo touha vzít si někoho, kdo by tomu odpovídal, na rozdíl od někoho, s kým mu je předurčeno být,“ říká. Zmiňuje také, že je tu velký rozdíl mezi rozhodováním se hlavou, nebo srdcem, přičemž jeho matka se rozhodovala téměř vždy srdcem. „A já jsem syn své matky,“ dodává.

  • Dětství s paparazzi za zády

Vzpomíná také na to, jak vyrůstal v obklopení kameramanů, fotografů a novinářů. Sice považuje své dětství za „plné štěstí a smíchu“, ale dodal, že většina jeho vzpomínek je na to, jak byl zavalen paparazzi. Což hodně řešila jeho matka a snažila se je s bratrem tomu ubránit. V první epizodě je ukázáno, jak jsou fotografováni na dovolené na lyžích a jak si jde princezna Diana osobně promluvit s daným fotografem a jako rodič ho žádá, aby jí a její rodině dopřál klid. I v této oblasti následuje svou matku. „Na celém světě jsou a budou lidé, kteří zásadně nesouhlasí s tím, co jsem udělal (zřekl se titulu vévody ze Sussexu) a jak jsem to udělal. Ale já jsem věděl, že musím udělat vše, co je v mých silách, abych ochránil svou rodinu,“ vysvětluje. Uvědomuje si i to, jak média zničila život jeho matce, která se dostala do jejich hledáčku, když si vzala jeho otce, prince Karla (současného krále Spojeného království). A rozhodně nechtěl, aby se historie opakovala.

  • Seznámení s princem Williamem a Kate Middleton

V druhé epizodě Meghan Markle blíže popisuje, jak se seznámila s princem a princeznou z Walesu (tehdy vévodou a vévodkyní z Cambridge). Říká, že měla roztrhané džíny a byla bosá, jelikož k nim přišli na večeři. Objala je dříve, než si uvědomila, že to je mnohým Britům nepříjemné. Zároveň zmiňuje, že si brzy začala uvědomovat, že William a Kate a další členové britské královské rodiny byli formální jak na veřejnosti, tak i mimo ni.

  • Setkání s královnou

První setkání s královnou bylo pro Meghan poměrně velkým překvapením. Nevěděla jsem, že se s ní setkám, až do pár minut předtím, než se to událo. Byli jsme v autě a Harry najednou říká, ‚víš, jak se poklonit?‘ Myslela jsem si, že je to vtip.“ Ukázalo se ale, že nebyl, a bývalá herečka se musela rychle rozpomenout na své dovednosti v klanění. Vzpomíná, jak hlubokou úklonu udělala a společně se tomu se svým manželem v dokumentu smějí.

  • Obavy královské rodiny

Ačkoli pár diskutuje o rasismu a online nenávisti, kterou zažili kvůli tomu, že partnerka prince Harryho je smíšené rasy, oba tvrdí, že královská rodina se více zabývala tím, že je herečkou. Harry říká, že na jeho rodinu udělala dojem Meghanina krása a inteligence a dodává, „ale skutečnost, že jsem chodil s americkou herečkou, byla pravděpodobně to, co na začátku zatemnilo jejich úsudek víc než cokoli jiného." Meghan, která je známá zejména svou rolí v americkém seriálu Kravaťáci, souhlasí.

  • Neexistuje žádný trénink princezen

Markle mimo jiné zodpovídá i otázku, která mnohým jistě dlouho tkvěla v hlavě – nedostala žádné formální školení jako Anne Hathaway ve filmu Deník princezny, kde by jí řekli, jak má sedět, jakou vidličku použít či jaký klobouk je vhodný na konkrétní události. Státní hymnu si například musela vygooglit a naučit sama.

  • Neutrální šatník

Ve třetí epizodě mluví Meghan o tom, že nosila zejména neutrální barvy, když začala vystupovat na veřejnosti vedle Harryho a jeho rodiny, aby nezastínila její ostatní členy. Rozhodně si nemohla vzít stejnou barvu jako královna, ale ani jako žádný další starší člen královské rodiny. Nosila tak zejména velbloudí, béžovou a bílou. „Nechtěla jsem rodině udělat ostudu,“ vysvětluje.

  • První Vánoce s královskou rodinou

Při vzpomínce na své první Vánoce s královskou rodinou Meghan říká, že její návštěva Sandringhamu o svátcích v roce 2017 byla „úžasná“. Líbilo se jí, že se sešla velká rodina, což bylo něco, po čem vždy toužila.

Ke zhlédnutí jsou nyní na Netflixu dostupné první tři díly dokumentární série Harry & Meghan, která je momentálně jednou z nejsledovanějších show na tomto kanálu. Již ve čtvrtek, 15. prosince, se ale můžete těšit na pokračování. Co se v něm dozvíme o královské rodině tentokrát?

Mohlo by se vám líbit

Diana & Meghan: Co spojuje nejdůležitější ženy v životě prince Harryho?

Na první pohled dvě rozdílné ženy. Zatímco princezna Diana se narodila do šlechtického rodu a toužila po princi na bílém koni, Meghan vyrůstala v Los Angeles a cílevědomě si šla za svým hereckým snem. Pak ale obě potkaly muže, který jim doslova změnil život a rázem se staly osobnostmi, na které celý svět upínal zrak.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role