Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Členové královské rodiny, kteří bojovali o medaile na olympijských hrách

Myslíte si, že královská rodina sportuje pouze rekreačně? Sem tam si zahraje pólo, pinkne tenis nebo si zaplave v bazénu na svém panství? Možná vás překvapí, že mezi členy královské rodiny se najdou sportovci tělem i duší, kteří své kvality předvedli v nejdůležitějším sportovním klání, tedy na olympijských hrách.

Princezna Anne

První členka britské královské rodiny, která zavítala pod pět kruhů, byla princezna Anne. Jediná dcera královny Alžběty II. a prince Philipa se zúčastnila jezdecké soutěže, avšak na medaili nedosáhla. V závodě skončila na 24. místě, a tak její účast na Letních olympijských hrách v Montrealu v roce 1976 měla hořkosladkou příchuť. Zajímavostí je, že princezna Anne v závodu osedlala koně Goodwilla, který patřil královně Alžbětě II.

Info ikona
Anne

Zara Tindall

Ve stopách své matky, princezny Anne, šla také Zara Tindall. Vnučka královny Alžběty II. si podmanila Letní olympijské hry v Londýně v roce 2012 a s britským jezdeckým týmem obsadila druhou příčku. Stalo se tak vůbec poprvé v historii, aby se člen britské královské rodiny těšil z olympijské medaile!

Info ikona
Zara
Mohlo by se vám líbit

LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY: Prohlédněte si nejzajímavější nástupové kolekce z celého světa

Slavnostní zahájení olympijských her se pokaždé nese v duchu „módní bitvy“. I když se za nejlepší nástupové kolekce medaile neudělují, každá země chce zazářit a dostat se do hledáčku módních expertů či novinářů z celého světa.
marianne.cz

Kněžna Charlene

Charlene Wittstock, v současné době monacká kněžna, se před seznámením s knížetem Albertem II. naplno věnovala sportu, konkrétně plavání. Dokonce to dotáhla až na Letní olympijské hry v Sydney, kde společně s jihoafrickým týmem plavala ženskou štafetu 4x100 metrů. Nakonec Jihoafričanky obsadily krásné páté místo. Mimochodem, v ten samý rok se Charlene Wittstock seznámila s knížetem Albertem II.

Info ikona
Charlene
Mohlo by se vám líbit

Známka punku! Monacká kněžna překvapila rebelským účesem

O monacké kněžně Charlene se ve společnosti příliš nemluví. Pravdou ale zůstává, že bývalá plavkyně rozhodně ví, jak zaujmout. Naposledy si veřejnost získala svým odvážným účesem, který symbolizuje nezávislost a smýšlení rebelky.
marianne.cz

Kníže Albert II.

Vypadá to, že Alberta II. a Charlene spojuje sportovní vášeň. Důkazem je skutečnost, že kníže Albert II. soutěžil hned na pěti zimních olympiádách. Pro svou rodnou zemi se snažil vybojovat cenný kov v jízdě na bobech, a to jak v dvoubobu, tak i ve čtyřbobu. Bohužel, ani jednou se s monackým týmem na stupně vítězů nepostavil.

Info ikona
Albert

Král Filip

Olympijskou atmosféru si dosytosti užil také španělský král Filip. Při Letních olympijských hrách v Barceloně v roce 1992 byl součástí plachetního týmu, který se umístil na šestém místě. Zároveň byl Filip vlajkonošem španělské olympijské výpravy, a tak si troufáme tvrdit, že na tento zážitek král nikdy nezapomene.

Info ikona
Filip

Infantka Cristina

Pod španělskou vlajkou bojovala také starší sestra krále Filipa - Cristina. I ona se snažila v plachtění vybojovat medaili, ale bohužel jí na Letních olympijských hrách v Soulu v roce 1988 nebylo přáno. Následně s profesionálním sportováním přestala.

Info ikona
Cristina
Mohlo by se vám líbit

35 striktních pravidel, kterými se královské děti musí řídit

Říkáte si, že děti s modrou krví mají bezstarostné, ba přímo královské dětství? Možná vás překvapí, kolik náročných a leckdy předpotopních pravidel musí dodržovat.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne