Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Členové královské rodiny, kteří bojovali o medaile na olympijských hrách

Info ikona
Zara

Myslíte si, že královská rodina sportuje pouze rekreačně? Sem tam si zahraje pólo, pinkne tenis nebo si zaplave v bazénu na svém panství? Možná vás překvapí, že mezi členy královské rodiny se najdou sportovci tělem i duší, kteří své kvality předvedli v nejdůležitějším sportovním klání, tedy na olympijských hrách.

Princezna Anne

První členka britské královské rodiny, která zavítala pod pět kruhů, byla princezna Anne. Jediná dcera královny Alžběty II. a prince Philipa se zúčastnila jezdecké soutěže, avšak na medaili nedosáhla. V závodě skončila na 24. místě, a tak její účast na Letních olympijských hrách v Montrealu v roce 1976 měla hořkosladkou příchuť. Zajímavostí je, že princezna Anne v závodu osedlala koně Goodwilla, který patřil královně Alžbětě II.

Info ikona
Anne

Zara Tindall

Ve stopách své matky, princezny Anne, šla také Zara Tindall. Vnučka královny Alžběty II. si podmanila Letní olympijské hry v Londýně v roce 2012 a s britským jezdeckým týmem obsadila druhou příčku. Stalo se tak vůbec poprvé v historii, aby se člen britské královské rodiny těšil z olympijské medaile!

Info ikona
Zara
Mohlo by se vám líbit

Kněžna Charlene

Charlene Wittstock, v současné době monacká kněžna, se před seznámením s knížetem Albertem II. naplno věnovala sportu, konkrétně plavání. Dokonce to dotáhla až na Letní olympijské hry v Sydney, kde společně s jihoafrickým týmem plavala ženskou štafetu 4x100 metrů. Nakonec Jihoafričanky obsadily krásné páté místo. Mimochodem, v ten samý rok se Charlene Wittstock seznámila s knížetem Albertem II.

Info ikona
Charlene
Mohlo by se vám líbit

Kníže Albert II.

Vypadá to, že Alberta II. a Charlene spojuje sportovní vášeň. Důkazem je skutečnost, že kníže Albert II. soutěžil hned na pěti zimních olympiádách. Pro svou rodnou zemi se snažil vybojovat cenný kov v jízdě na bobech, a to jak v dvoubobu, tak i ve čtyřbobu. Bohužel, ani jednou se s monackým týmem na stupně vítězů nepostavil.

Info ikona
Albert

Král Filip

Olympijskou atmosféru si dosytosti užil také španělský král Filip. Při Letních olympijských hrách v Barceloně v roce 1992 byl součástí plachetního týmu, který se umístil na šestém místě. Zároveň byl Filip vlajkonošem španělské olympijské výpravy, a tak si troufáme tvrdit, že na tento zážitek král nikdy nezapomene.

Info ikona
Filip

Infantka Cristina

Pod španělskou vlajkou bojovala také starší sestra krále Filipa - Cristina. I ona se snažila v plachtění vybojovat medaili, ale bohužel jí na Letních olympijských hrách v Soulu v roce 1988 nebylo přáno. Následně s profesionálním sportováním přestala.

Info ikona
Cristina
Mohlo by se vám líbit