Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Milostný trojúhelník: Vše, co princezna Diana věděla o vztahu Charlese s Camillou Parker Bowles

„V tomhle manželství jsme byli tři, takže bylo trochu přeplněné,“ řekla princezna Diana v jednom z nejslavnějších televizních rozhovorů. A nemýlila se.

Kdybychom příběh princezny Diany a prince Charlese viděli na filmových plátnech, pravděpodobně bychom ho neohodnotili číslicí deset. „Tuctový biják, ve kterém nechybí klasická témata, jako je nevěra, neopětovaná láska i touha po štěstí,“ znělo by v naší filmové kritice. Jenže, příběh o královském snu, který se proměnil v noční můru, je realita. A z této kruté reality mrazí!

Vztah, nevztah

Jak už to tak bývá, začalo to nevinně. Poprvé se princ Charles setkal s Camillou Rosemary Shand v roce 1970. Některé zdroje uvádí, že se dvojice poprvé tváří v tvář střetla na koňském pólu ve Windsor Great Park, jiné uvádí, že je seznámila společná kamarádka Lucia Santa Cruz. Ať tak či onak, dvojice v sobě našla zalíbení, a krátce na to byla označována za pár! Milostný románek skončil ve chvíli, kdy byl princ Charles povolán do služeb Royal Navy. Můžeme jenom spekulovat, zda dvojice nadále udržovala písemný kontakt, nebo se od sebe zcela odstřihla. Jedno je ale jasné, poměrně záhy začala Camilla randit s Andrewem Parkerem Bowlesem, za kterého se v červenci 1973 provdala. I přes rodinnou idylku si Camilla s princem Charlesem zůstávala blízká. Důkazem je například to, že princ Charles se stal kmotrem jejího syna Toma.

(Ne)šťastné fotografie prince Charlese a princezny Diany

Diana na scéně!

Ani princ Charles nezůstal na ocet. Zatímco v roce 1977 randil se Sarah Spencer, o tři roky se zakoukal do Diany Spencer. Hned z kraje jejich vztahu Diana poznala také Camillu Parker Bowles, a to v říjnu 1980 na závodišti Ludlow. Tehdy obě dvě sledovaly prince Charlese v dostihovém závodu. Zvláštní, že? Zdá se ale, že zprvu si princezna Diana vůbec nebyla vědoma toho, jaký vztah mezi princem Charlesem a Camillou přetrvává. V životopisné knize Diana – Její skutečný příběh stojí, že po ohlášení zásnub přišel Dianě dopis, ve kterém ji Camilla pozvala na společný oběd ve dvou. „Řekla mi: Nebudeš jezdit na hony, viď? Zeptala jsem se: Na co? Odpověděla: Na hony. Nebudeš jezdit na hony, když budeš bydlet v Highgrove, viď? Řekla jsem, že ne. A ona na to: Jen abych věděla," popisuje princezna Diana. "Myslela jsem si, že je to Camilly způsob komunikace. Byla jsem příliš nevyzrálá, abych to všechno pochopila.“

Pokud Diana na obědě s Camillou ještě nechápala, oč běží, těsně před svatbou s princem Charlesem všechno pochopila. Dva týdny před svatbou totiž Diana objevila balíček se zlatým náramkem a modrým smaltovaným kulatým přívěskem, na kterém byla propletena písmena G a F, Gladys a Fred, přezdívky Charlese a Camilly. „Ptala jsem se ho, proč ke mně nemůže být upřímný, ale naprosto mě ignoroval.“ I když týdny před svatbou byly pro Dianu náročné, přesto 29. července 1981 vstoupila ve svatebních šatech do katedrály svatého Pavla a řekla princi Charleseovi své ano. „Když jsem procházela uličkou, spatřila jsem Camillu, světle šedý klobouček se závojem, viděla jsem všechno, její syn Tom stál na křesle. Takže tak, doufejme, že je po všem,“ vzpomínala Diana v rozhovoru s Andrewem Mortonem.

Jak moc se Diana mýlila, pochopila už během líbánek. „Například jsme na našich líbánkách otevřeli diáře, abychom probrali různé věci. A z toho jeho vypadly dvě fotografie Camilly. Nebo jsme během líbánek pořádali formální večeři pro egyptského prezidenta Sadata. Na Charlesových zápěstích se objevily manžetové knoflíčky – dvě propletená céčka, došlo mi to. ‚Dala ti je Camilla, viď?“ zeptala se princezna Diana, na což se jí dostalo odpovědi, že jde o dárek od kamarádky.

Info ikona
diana
Mohlo by se vám líbit

ELLE KVÍZ: Korunovace se blíží! Jak dobře znáte královskou rodinu?

Korunovace britského panovníka je slavnostní ceremonií s tisíciletou tradicí. Vzhledem k dlouhé vládě královny Alžběty II. se ale více než 70 let nekonala. Není proto divu, že se k ní už nyní upírají zraky a očekávání celého světa. Neuškodí si tak v našem kvízu osvěžit, kdo je v královské rodině kdo, jaké jsou rodinné vazby, nebo kteří návrháři měli tu čest vytvářet šaty pro urozené členky monarchie.
elle.cz

Čas promluvit

Podle médií začal princ Charles udržovat poměr s Camillou v roce 1986. Na přímou konfrontaci mezi princeznou Dianou a Camillou přišlo až o pár let později, konkrétně v roce 1989. Tehdy princezna Diana sebrala veškerou svou odvahu a oslovila Camillu na večírku pořádaném k oslavě čtyřicátých narozenin Camilliny sestry. „Vím, co se děje mezi tebou a Charlesem, a chci, abys to věděla. A ona: Nemáme co skrývat. Řekla jsem: Myslím, že ano,“ zaznívá v knize Diana – Její skutečný příběh.

Posléze Camilla princezně Dianě řekla: „Máš všechno, co jsi kdy chtěla. Jsou do tebe zamilovaní všichni muži na světě a máš dvě krásné děti. Co bys chtěla víc?“ Princezna Diana odpověděla: „Chci svého manžela. Je mi líto, že vám stojím v cestě, očividně překážím a pro vás oba to musí být peklo, ale já vím, co se děje. Nedělejte ze mě blbce.“

Poslední tečka

Pokud někdo o vztahu mezi Charlesem a Camillou stále pochyboval, v roce 1993 už neměl důvod k pochybám. Dne 17. ledna 1993 totiž časopis People zveřejnil přepis nahrávky z roku 1989 zvaný Camillagate, který potvrzoval intimní kontakt mezi princem Charlesem a Camillou. V přepisu oba hovoří o fyzickém vztahu a o tom, jak chtějí být spolu. Nemusíme snad ani zdůrazňovat, že nahrávka vyvolala v královské rodině skandál. Následně už situace nabrala na obrátkách. Na začátku roku 1995 oznámila rozvod Camilla Parker Bowles, o rok později se rozvedl princ Charles s princeznou Dianou.

Mohlo by se vám líbit

Až na dřeň aneb Nejupřímnější královské rozhovory, které odhalily duševní nemoc i nevěru

Princ Harry a Meghan nejsou jediní příslušníci královské rodiny, kteří kývli na otevřený rozhovor. Už v minulosti nám princezna Diana, Sarah Ferguson či princ Charles dokázali, že správně položené otázky si zaslouží upřímnou odpověď.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě