Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Návrat síťovky: 5 způsobů, jak ji využít

Síťová taška už dávno neslouží jen k odnosu nakoupených potravin. Hodí se sportovcům, houbařům i k vodě, unese až 25 kilogramů, je pružná, skladná, je do ní vidět a její údržba je velmi snadná. Navíc ji je možné díky originálnímu řešení uch nosit na rameni, v ruce nebo jako designový batoh.

Karolína Peřinová | 20. 08. 2020

K VODĚ

Plavky, deka, ručník, opalovací krém, kniha, pomůcky pro malé neplavce, nafukovací matrace, míč – to je jen zlomek nezbytností, bez kterých většina Čechů nevyrazí k vodě. Do čeho ale všechno zabalit? Ideální volbou je síťová taška. „K vodě – ať už k moři, nebo na koupaliště - je naprosto ideální, pojme spoustu věcí a prázdná je naopak mnohem skladnější než objemná plážová taška a snadno se schová třeba pod deku. Po ukončení vodních radovánek je možné uložit zpět do síťovky například mokré ručníky a ty potom doma i se síťovkou vyprat. Lidé se mě často ptají na ukládání drobností, jako jsou například klíče, drobné nebo mobilní telefon, do síťové tašky. Právě u těchto věcí úplně nestojí o to, aby byly vidět, a navíc mají strach, že jim z tašky vypadnou. I na to jsme pamatovali. Pro naše zákazníky máme v nabídce síťovku s pružnou vnitřní kapsou v pestrobarevném i decentním provedení. Možné je samozřejmě také k síťovce připnout vlastní taštičku na zip – i takovou variantu pro naše zákazníky brzy uvedeme do prodeje,“ popsala majitelka značky Česká síťovka Karolína Pechová.

Info ikona
Česká síťovka fialová s věcmi na pláž

NA SPORT

Během letních měsíců se zvyšuje počet Čechů, kteří pravidelně sportují. Oblíbeným sportem je v Česku cyklistika, následovaná turistikou a během. „Pro sportovce je síťovka skvělý doplněk, který si mohou dát do batůžku nebo do kapsy. Velkou výhodou je, že se síťovka opravdu zabalí do malé kuličky a následně do ní mohou dát cokoliv, třeba propocené sportovní oblečení. Cyklisté ji mohou například používat místo klasické síťky na zadní nosič. Skvělým pomocníkem je pro vodáky - mohou si do ní uložit třeba nápoje a síťovku přivázat k lodi, stane se tak z ní skvělá chladnička. Naši zákazníci síťovku hojně využívají při vodních sportech, jako je surfing, kajak, wakeboarding či potápění, kdy si do síťovky dají ručník, neopren a další potřebné vybavení – díky okům síťovky věci krásně větrají a snadněji se usuší,“ vyjmenovala Karolína Pechová.

NA HOUBY

Češi jsou považováni za nejvášnivější houbaře na světě. Alespoň jednou ročně vyrazí na houby přes 70 procent obyvatel České republiky. „Pro houbaře snad nemůže nastat horší scénář: plný koš hub a objevení místa plného pravých hřibů, kam ale s nimi? Proto většina houbařů nosí po kapsách například igelitový sáček, ten je ale na odnos hub naprosto nevhodný. Houby se v něm zapaří a houbařský úlovek znehodnotí. Stále více houbařů tak igelitku mění za síťovou tašku. Vhodná je pro ně hustooká síťová taška, do které je možné uložit i menší houby tak, že nevypadnou. Od klasických síťových tašek se liší jednou základní věcí – nepruží. Je pevná a má menší oka než pružné síťovky nebo bavlněný koš. Přestože nepruží, nafoukne se do obřích rozměrů a pobere až 15 kilogramů hub,“ řekla Karolína Pechová.

NA POTRAVINY

Původně sloužila síťová taška na odnos nakoupených potravin a svou funkci plní dál. Povýšila ji ale o další stupeň – slouží i k ukládání potravin jako přehledný organizér. „Zejména během cestování lidé ocení jednu z předností síťovky – je do ní vidět. Nemusí stále něco hledat, což je při cestování velmi důležité. Navíc odpadá neustálé vybalování a opětovné balení. Lidé síťovku často používají nejen jako nákupní tašku, ale i jako pomůcku k uskladnění jednotlivých trvanlivých potravin, zejména ovoce a zeleniny jako jsou například cibule, brambory nebo jablka. Díky tomu, že síťovou tašku vyrábíme v několika barevných provedeních, stává se i originálním designovým doplňkem kuchyní. Lidé v ní jednoduše potraviny pověsí na zeď a mají tak perfektní přehled o svých zásobách,“ řekla Karolína Pechová.

Info ikona
Česká síťovka šedá s vejci uvnitř

NA HRAČKY

Vyrazit na rodinný výlet, pískoviště nebo na koupaliště znamená i nosit s sebou velké množství dětského náčiní a hraček. Na transport takových věcí je síťovka jako stvořená. „V květnu tohoto roku jsme představili novinku na českém trhu – dětskou síťovku. Děti si tak mohou spoustu nezbytností odnést samy, navíc je to baví, protože mají „dospěláckou“ tašku. Dětské síťovky jsou celkově menší, ale design a vlastnosti jsou stejné jako u klasické tašky pro dospělé. Dětská síťovka má stejně jako ta pro dospělé systém dvojích uch - jedny delší přes rameno a druhé krátké pouze do ruky. Rodiče pak zejména po návštěvě pískoviště nebo pláže oceňují oka síťovky, díky kterým se během cesty domů nebo k autu písek z tašky vysype,“ uzavřela Karolína Pechová.

Info ikona
Síťovka

Související články

Životní styl
KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání